Diskuze Krátkosrsté VS dlouhosrsté

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já mám polodlouhosrstou - viz fotogalerie a línání není tak strašný, jak jsem myslela..spíš si myslím, že chlupy z krátkosrstých koček se do látky a koberců atd. zapichují, tak pak jdou třeba hůře vysát atd.. Ale nevím, třeba má někdo jiný názor.. Jinak když už jsme u těch plemen - nevíte, co mám za plemeno já? :D
Dobrý den, vybírám si kočičku do bytu a přemýšlím jaké plemeno vybrat. Byla jsem zvyklá na krátkosrstá plemena, ale teď uvažuji i o dlouhosrsté. Rodina mě ale přemlouvá jestli je to dobrý nápad, že z dlouhosrsté bude více chlupů všude. Když jsem si to ale hledala našla jsem článek kde veterinář tvrdí opak, a to že chlupy z dlouhosrsté se dají snadněji odstranit. Je mi samozřejmě jasné že ji budu muset více udržovat a vyčesávat, ale to mi problémy nedělá. Jaké zkušenosti máte vy?
Vlastina (23.09.2013 12:52:35) napsal: To záleží na Vás jaké plemeno si představujete.Je pravdou,že já vybírala po dřívějších zkušenostech kočky krástkosrsté,opravdu je to znát,minimálně po nich najdete chlupy,klidně si můžu kočky pomazlit a vzít si je do náručí když jdu ráno do práce,což bych třeba s britkou nemohla,to máte hned plný triko chlupů i když je vyčesaná.Ale teď jsem zase viděla tááák krásný angorský koťátko...doma by to bylo peklo s chlupama ale odolejte mu!:-) Docela se mi zalíbila Sibiřská nebo Ragdoll, ty mají polodlouhou srst. Navíc jsem se dočetla, že Sibiřka má neplstnoucí hebkou srst. A vypadají neodolatelne :)
Vlastina (23.09.2013 12:52:35) napsal: To záleží na Vás jaké plemeno si představujete.Je pravdou,že já vybírala po dřívějších zkušenostech kočky krástkosrsté,opravdu je to znát,minimálně po nich najdete chlupy,klidně si můžu kočky pomazlit a vzít si je do náručí když jdu ráno do práce,což bych třeba s britkou nemohla,to máte hned plný triko chlupů i když je vyčesaná.Ale teď jsem zase viděla tááák krásný angorský koťátko...doma by to bylo peklo s chlupama ale odolejte mu!:-) Angorky (turecká angora)se kvůli línání obávat netřeba, je skoro bez podsady, podobně jako orientálky, a líná minimálně.:-)
Ivca (23.09.2013 09:58:09) napsal: Dobrý den, vybírám si kočičku do bytu a přemýšlím jaké plemeno vybrat. Byla jsem zvyklá na krátkosrstá plemena, ale teď uvažuji i o dlouhosrsté. Rodina mě ale přemlouvá jestli je to dobrý nápad, že z dlouhosrsté bude více chlupů všude. Když jsem si to ale hledala našla jsem článek kde veterinář tvrdí opak, a to že chlupy z dlouhosrsté se dají snadněji odstranit. Je mi samozřejmě jasné že ji budu muset více udržovat a vyčesávat, ale to mi problémy nedělá. Jaké zkušenosti máte vy? To záleží na Vás jaké plemeno si představujete.Je pravdou,že já vybírala po dřívějších zkušenostech kočky krástkosrsté,opravdu je to znát,minimálně po nich najdete chlupy,klidně si můžu kočky pomazlit a vzít si je do náručí když jdu ráno do práce,což bych třeba s britkou nemohla,to máte hned plný triko chlupů i když je vyčesaná.Ale teď jsem zase viděla tááák krásný angorský koťátko...doma by to bylo peklo s chlupama ale odolejte mu!:-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?