Diskuze Krmení kastrované kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Zdravím. Jak krmíte kastrovanou kočku, aby nepřibírala? Koupili jsme granule pro kastrované kočky a na balení je napsáno 30g denně, jenže těch 30g jí rozhodně nestačí, sežere je během 4 hodin a pak chodí jak hladový tygr. Takže ve výsledku dostává asi dvojnásobek, nebo ke 30g dostane ještě paštiku, ale taky už je to poznat na váze. Chtěli bysme to trošku kontrolovat, ale zase nechcem, aby byla hladová.
Když náš kastrovaný Samík (polobritka) dosáhl váhy 6,5 kg, koupila jsem granule ontario pro kastráty. Granule má v misce po celý den. Během měsíce a půl zhubnul půl kila. Je to kocour gaučák, nechodí ven. Myslím si, že je to za krátkou dobu docela dost, tak jsem přešla opět na granule (fitmin).
Já krmím kocourka Brit care, mají řadu Indoor, je to pro domácí kočky. Granulky mu moc chutnají, nepřibírá a ani nehubne. Drží si váhu 6 kg. Moc pohybu nemá, ale je to pro něj ideální váha.
Také krmíme Brit Care Cat, kočka má mnohem lepší srst a váhově dobré. Myslím že má smysl vybrat speciální krmivo pro kastrované kočky, v minulosti jsme měli několik zánětů močáku, s tímhle krmivem OK. Uživatel45584 (29.04.2010 20:01:28) napsal: Já krmím kocourka Brit care, mají řadu Indoor, je to pro domácí kočky. Granulky mu moc chutnají, nepřibírá a ani nehubne. Drží si váhu 6 kg. Moc pohybu nemá, ale je to pro něj ideální váha.
Dasty (13.12.2009 12:06:07) napsal: Zdravím. Jak krmíte kastrovanou kočku, aby nepřibírala? Koupili jsme granule pro kastrované kočky a na balení je napsáno 30g denně, jenže těch 30g jí rozhodně nestačí, sežere je během 4 hodin a pak chodí jak hladový tygr. Takže ve výsledku dostává asi dvojnásobek, nebo ke 30g dostane ještě paštiku, ale taky už je to poznat na váze. Chtěli bysme to trošku kontrolovat, ale zase nechcem, aby byla hladová. ahojda, kastrovanou kočku je dobré krmit krmením pro kastráty. Záleží i na tom, jak moc pohybu kočka má. Můj kocourek je třeba celý den doma, krmivo mu neodměřuju, dostává hrst granulí ráno a hrst večer. Občas nevadí i když má třeba den nebo dva hladovku, aby se pročistil. Není dobré aby kočička měla přístup celý den ke granulím, může to zapříčinit překyselení žaludku a také obezitu, jelikož jak je doma sama a nudí se, tak chodí jíst a tím přibírá. Měla by mít režim, krmivo ráno a pak večer.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?