Diskuze kšírky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dino (14.08.2014 09:40:21) napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co si myslíte o bezpečnosti vypoustění na volno ven kočku s kšírkama? pouštím ven svoje 2 kočky z přízemního bytu na okraji prahy a vše funguje v pořádku kočky jsou naučené a pravidelně po 1-2 hodinách se domu chodí domu "hlásit" ale zvažuji pořídit GPS tracker který bych chtěl umístit na kšíry... vzhledem k tomu že obojky pravidelně ztrácejí tak mě to přijde lepší varianta... Dobrý den Dino, není to snadné posoudit, protože hodně záleží v jakém prostředí se kočky pohybují. Především to samotné již musí splňovat určité podmínky bezpečnosti a také atraktivity. Kšírky samotné či sledování GPS bezpečnost kočce nezajistí. Obojky i kšíry na volně pobíhající kočce naopak představují určité riziko, že se jimi někde zachytí. U antiparazitálních obojků vím o bezpečnostním zapínání, u klasických nevím. Z správně připjatého postrojku se kočka vyvlékne zřídka. Mé kočky se sice v průběhu mnoha let snad jen třikrát postrojkem zachytily o překážku, ale stalo se to. Protože jsem s nimi, mohl jsem je však vyprostit. Bydlím v přízemí rovněž na okraji velkého města, kočičáci nosí postrojek a venku se vyznají, samotné je však tady nikdy ven nepustím. Současně bych bez možnosti chodit ven domov kočičákům neposkytl. Za léta soužití s kočkami jsem se mnohokrát přesvědčil, že přestože mají výtečnou paměť, lze jen za určitých okolností spoléhat na to, že se zachovají podle toho, co jsou naučeny. Tam, kde by člověk možná váhal, ony řeší situaci bezprostředně a nebo naopak. Nevnímají omezení prostoru tak jako my, jsou přirozeně inteligentní, svébytné a podle toho jednají. Je tedy nasnadě, že největší nebezpečí pro ně představuje člověk, respektive ti méně rozumní z nás. A samozřejmě také naše technické výtvory, jdoucí nezřídka proti přírodě.
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co si myslíte o bezpečnosti vypoustění na volno ven kočku s kšírkama? pouštím ven svoje 2 kočky z přízemního bytu na okraji prahy a vše funguje v pořádku kočky jsou naučené a pravidelně po 1-2 hodinách se domu chodí domu "hlásit" ale zvažuji pořídit GPS tracker který bych chtěl umístit na kšíry... vzhledem k tomu že obojky pravidelně ztrácejí tak mě to přijde lepší varianta...
Dino (15.08.2014 12:47:21) napsal: ano jsem si právě vědom rizika zachycení a proto kupuji obojky s bezpečnostním zapínáním které minimálně jednou týdně ztrácí... také vím že gps vyhledáváním je neochráním proti zmíněným nástrahám jako jsou auta a člověk jako takový... ale jeden z mých kocourů je plemeno kočky bengálské, hodně temperamentní a bohužel je pro něj uzavřený byt málo... z prvu jsem ho bral na vycházky jen na kšírkách ale i po déle jak hodině venčení denně po návratu zpět se neustále dožadoval vypuštění ven... (kdo nemá bengálskou kočku a někdy nezažil tak neví o čem je řeč) samozřejmě jsem neustále ve střehu a mám o své kočky strach ale na druhou stranu aspon žijí plnohodnotný život a z venku chodí spokojení :-) gps lokator jsem chtěl pro pocit že mám aspoň částečný přehled o pohybu koček... lokátory nabízí možnost stálého sledování pohybu a jakmile se kočka například déle jak 5 min nehne z místa okamžitě lokátor podá varovné hlášení... takže o celkový pohled na vypouštění koček na volno už dávno mám a prozatím je stále stejný jen momentálně zvažuji zda je lepší mít kontrolu nad pohybem kočky i když za cenu možnosti zachycení kšír ... nebo ne vím že většina chovatelů zde mě řekne že by svou kočku nikdy ven na volno nepustili ale já na to mám asi trochu jiný pohled ;-) Předně, JayZee je fešák a jestli správně odhaduji, je mu kolem 2 let? Jinak ten pohled nemáme příliš rozdílný. Kočky jsou doma především venku, ale ne vždy jsou k tomu vhodné podmínky. Výhody GPS jsou známé. Ale co když bude kočičák na něco přes pět minut číhat? Běžně na lov potřebují mnohem více času. Kocour se taky může zatoulat i do místa bez signálu. Já bych byl z takových poplachů jen nervózní. Zaujala mne zmínka o ztrácení obojků jednou týdně (nemůže mu někdo cizí obojek jednoduše odepínat?). Něco to vypovídá o tom, kudy kocour chodí. Pakliže se někde takto často zachytává, kšíry bych nenasazoval. Postrojek je v zásadě věc, jejímž úkolem je pohyb kočičáka omezovat, nikoliv usnadňovat. Pokud bych se tedy měl například já rozhodnout a chtěl kočičákům dopřát nekontrolovanou volnost, postrojek bych jim nedal. Nanejvýš obojek s bezpečnostním zapínáním. To byl kdysi případ našeho Čertíka, nyní Hvězdičky. Ostatní mé kočky postrojek nosí, protože zde jsou nároky na bezpečnost odlišné. JMČ pobíhají po lese, poli, louce, šplhají, plavou či skákají a troufám si říci, že si to docela užívají.
Já jsme objevila boží postroje tady:http://www.petamour.cz/63-postroje Jsou hrozně pohodlné a nehrozí, že by se kočka někde zachytila, vím z vlastní zkušenosti!
Raději bych ji nepouštěl ven samotnou.
ano jsem si právě vědom rizika zachycení a proto kupuji obojky s bezpečnostním zapínáním které minimálně jednou týdně ztrácí... také vím že gps vyhledáváním je neochráním proti zmíněným nástrahám jako jsou auta a člověk jako takový... ale jeden z mých kocourů je plemeno kočky bengálské, hodně temperamentní a bohužel je pro něj uzavřený byt málo... z prvu jsem ho bral na vycházky jen na kšírkách ale i po déle jak hodině venčení denně po návratu zpět se neustále dožadoval vypuštění ven... (kdo nemá bengálskou kočku a někdy nezažil tak neví o čem je řeč) samozřejmě jsem neustále ve střehu a mám o své kočky strach ale na druhou stranu aspon žijí plnohodnotný život a z venku chodí spokojení :-) gps lokator jsem chtěl pro pocit že mám aspoň částečný přehled o pohybu koček... lokátory nabízí možnost stálého sledování pohybu a jakmile se kočka například déle jak 5 min nehne z místa okamžitě lokátor podá varovné hlášení... takže o celkový pohled na vypouštění koček na volno už dávno mám a prozatím je stále stejný jen momentálně zvažuji zda je lepší mít kontrolu nad pohybem kočky i když za cenu možnosti zachycení kšír ... nebo ne vím že většina chovatelů zde mě řekne že by svou kočku nikdy ven na volno nepustili ale já na to mám asi trochu jiný pohled ;-) Dušan (14.08.2014 13:29:12) napsal: Dobrý den Dino, není to snadné posoudit, protože hodně záleží v jakém prostředí se kočky pohybují. Především to samotné již musí splňovat určité podmínky bezpečnosti a také atraktivity. Kšírky samotné či sledování GPS bezpečnost kočce nezajistí. Obojky i kšíry na volně pobíhající kočce naopak představují určité riziko, že se jimi někde zachytí. U antiparazitálních obojků vím o bezpečnostním zapínání, u klasických nevím. Z správně připjatého postrojku se kočka vyvlékne zřídka. Mé kočky se sice v průběhu mnoha let snad jen třikrát postrojkem zachytily o překážku, ale stalo se to. Protože jsem s nimi, mohl jsem je však vyprostit. Bydlím v přízemí rovněž na okraji velkého města, kočičáci nosí postrojek a venku se vyznají, samotné je však tady nikdy ven nepustím. Současně bych bez možnosti chodit ven domov kočičákům neposkytl. Za léta soužití s kočkami jsem se mnohokrát přesvědčil, že přestože mají výtečnou paměť, lze jen za určitých okolností spoléhat na to, že se zachovají podle toho, co jsou naučeny. Tam, kde by člověk možná váhal, ony řeší situaci bezprostředně a nebo naopak. Nevnímají omezení prostoru tak jako my, jsou přirozeně inteligentní, svébytné a podle toho jednají. Je tedy nasnadě, že největší nebezpečí pro ně představuje člověk, respektive ti méně rozumní z nás. A samozřejmě také naše technické výtvory, jdoucí nezřídka proti přírodě.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?