Diskuze Kůň pro mě

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ano, to chápu. Sžít se s koněm a dostat se "do něj" je to nejdůležitější. Vždycky ale dbám na svou autoritu, abych se mi někdy nestalo nepříjemné překvapení. Moc se mi ale líbí celá filozofie "partnershipu"...
Tak tak. Řídím se vzájemným respektem. Já respektuji, že kůň je minimálně desetkrát těžší a silnější a on respektuje to, že se o něj starám a krmím ho. Spolu tvoříme partnerství založené na důvěře, porozumění a respektu. Aenica (21.04.2013 16:41:34) napsal: Ano, to chápu. Sžít se s koněm a dostat se "do něj" je to nejdůležitější. Vždycky ale dbám na svou autoritu, abych se mi někdy nestalo nepříjemné překvapení. Moc se mi ale líbí celá filozofie "partnershipu"...
Ahojky holky sem tu spátky:D chtěla bych vám nabídnout letní tábor s konmi vrchovany já tam taky pojedu po prvé:-D
Souhlasím s Pájou. To, co zažiješ na vyjížďce nebo na jízdárně je jen malinký zlomeček toho, co znamená být paničkou. Nastává přitom mnoho situací, na které tě žádný výcvik na cizím koni nepřipraví, a budeš potřebovat spoustu psychické i fyzické síly a rozhodnosti. I když si pořídíš moc hodného a šikovného koně jako já, stejně budeš řešit věci, na které je třeba mnoho dospělé rozvahy. Osobně bych nikomu do patnácti let nedoporučila si koně pořídit, pokud u nich nevyrůstá od mala, a i potom bych mu radila prožít s nimi pár let, než se do koupě vrhnou.
Já bych taky chtěla moc moc koně, ale nemám na něj finance ani ustájení :-( Nejde o to koně chtít, ale umět se o něj postarat, mít finance na jeho ustájení a krmení a hlavně čas se mu věnovat. Rodiče nejspíš znají důvod proč ti ho nechtějí koupit. Být tebou nejdříve zajdu do nějaké jezdecké stáje, tam nějaký ten rok můžeš docházet a až budeš mít jistotu, že se o koně zvládneš postarat a budeš na něj mít čas a finance v průběhu nadcházejících minimálně 10 let, tak můžeš rodiče požádat znovu. Deni001 (28.04.2013 11:32:13) napsal: chtěla bych moc moc koně;-D ale rodiče mi ho nechtějí koupit:(
chtěla bych moc moc koně;-D ale rodiče mi ho nechtějí koupit:(
Děkuju za objasnění :-). Také jsem u koní téměř celý život a neustále se učím. Jako malou mě v jezdecké stáji učili ke koni přistupovat tak, že si musím svou pozici vydobýt silou. Posledních 5 let se snažím ke koním přistupovat rozumem a pochopením a nestačím se divit, jaký je to rozdíl. Aenica (21.04.2013 16:14:42) napsal: A neptáš se jako trubka, sama nejsem vševědoucí a ohledně koní se budu určitě učit celý život. Každý den mě překvapují :D
A neptáš se jako trubka, sama nejsem vševědoucí a ohledně koní se budu určitě učit celý život. Každý den mě překvapují :D
Je to dost složité a nemůžu říct, že bych tomu rozuměla do hloubky. Podle toho, co vím, se painti vyvinuli z quaterů, kteří začali rodit strakatá hříbata. Potom je začali zvlášť šlechti mezi sebou, takže to opravdu je charakteristicky zbarvený quater, jestli se to tak dá říct. Všechny american paint horse s původem registrujeme do Ameriky (a mimochodem to jsou hrozný prachy...), takže mají i vlastní registr. Ale někdy se stane, že se paintovi narodí jednobarevné hříbě a to se buď zaregistruje jako solid paint bred (aspoň snad to píšu správně) a pokud nesplní podmínky ohledně rodičů, je bezpůvodné. My mu neoficiálně říkáme quater, ale v papírech má stejně napsané CWB, protože do žádného plemene ho nezařadí.
Vím, že se ptám jako trubka, ale tohle mi vrtá hlavou a nikdy mi na to nikdo nebyl schopný pořádně odpovědět, abych v tom měla jasno. Pája (21.04.2013 13:30:11) napsal: No já jsem myslím četla že quateři jsou kříženci mustangů a plnokrevníků. Od kterých zdědili rychlost na čtvrt míle, ale na delší vzdálenosti méně vytrvalí, od čeho je odvozen i jejich název. Takže quateři nebývají flekatí? Paint a quater si jsou stavbou těla dost podobní a povahou vlastně taky. Takže kromě původu a zbarvení jsou stejní?
No já jsem myslím četla že quateři jsou kříženci mustangů a plnokrevníků. Od kterých zdědili rychlost na čtvrt míle, ale na delší vzdálenosti méně vytrvalí, od čeho je odvozen i jejich název. Takže quateři nebývají flekatí? Paint a quater si jsou stavbou těla dost podobní a povahou vlastně taky. Takže kromě původu a zbarvení jsou stejní? Aenica (21.04.2013 12:59:01) napsal: Já si dělám z paintů srandu, protože vypadají jako kráva - jsou flekatí :D Jsou to myslím kříženci koní španělských dobyvatelů a mustangů ze Severní Ameriky. Mají podobnou stavbu jako quateři, jsou také stejně klidní, ale někteří nedají dopustit na jejich charakteristický vzhled (i když mně ti flekáči připadají spíš srandovní). Doporučuju tyto koně kvůli povaze - jsou to super společníci na vyjížďky a velmi trpěliví studenti co se týče sportovního ježdění. Samozřejmě každý kůň je osobnost a říkat o nich něco obecně je dost zjednodušené, ale nedám na ně dopustit, i když jsem byla původně obdivovatel hanoveráčků a achaltekinců. Našla jsem i odkaz na painta, který byl zvolený nejkrásnějším koněm ČR.http://www.jezdectvi.cz/kategorie.aspx/zajimavosti/clanek/nejkrasnejsi-kun-ceske-republiky-2012
Já si dělám z paintů srandu, protože vypadají jako kráva - jsou flekatí :D Jsou to myslím kříženci koní španělských dobyvatelů a mustangů ze Severní Ameriky. Mají podobnou stavbu jako quateři, jsou také stejně klidní, ale někteří nedají dopustit na jejich charakteristický vzhled (i když mně ti flekáči připadají spíš srandovní). Doporučuju tyto koně kvůli povaze - jsou to super společníci na vyjížďky a velmi trpěliví studenti co se týče sportovního ježdění. Samozřejmě každý kůň je osobnost a říkat o nich něco obecně je dost zjednodušené, ale nedám na ně dopustit, i když jsem byla původně obdivovatel hanoveráčků a achaltekinců. Našla jsem i odkaz na painta, který byl zvolený nejkrásnějším koněm ČR.http://www.jezdectvi.cz/kategorie.aspx/zajimavosti/clanek/nejkrasnejsi-kun-ceske-republiky-2012
Trochu s dovolením odbočím. U koní se pohybuji již hodně dlouho, ale nikdy jsem nezjistila jaký je rozdíl mezi quaterem a paintem. Mohla byste mi to objasnit? Děkuji :-) Aenica (21.04.2013 12:25:39) napsal: Pohybuju se kolem westerňáků a podle mě se na rekreaci výborně hodí Quater. Mám tohle plemeno na anglii, valášek se rychle učí, jdou mu drezurní prvky, rád skáče, má trochu nad 155 v kohoutku. Tím, že mají quateři klidnější povahu, ale zároveň se hodí na závodění, bych ti takového koně doporučila. I když jsi třeba dobrý jezdec, o žádný zážitek se neochudíš ;) Jinak zrovna teď prodáváme hřebečka, kterému budou na podzim tři, je to paint s výbornou povahou, krásně rostlý. Ale kdybys šla po tom quaterovi, je v ČR dobře dostupný.
Pohybuju se kolem westerňáků a podle mě se na rekreaci výborně hodí Quater. Mám tohle plemeno na anglii, valášek se rychle učí, jdou mu drezurní prvky, rád skáče, má trochu nad 155 v kohoutku. Tím, že mají quateři klidnější povahu, ale zároveň se hodí na závodění, bych ti takového koně doporučila. I když jsi třeba dobrý jezdec, o žádný zážitek se neochudíš ;) Jinak zrovna teď prodáváme hřebečka, kterému budou na podzim tři, je to paint s výbornou povahou, krásně rostlý. Ale kdybys šla po tom quaterovi, je v ČR dobře dostupný.
Ahoj, plnokrevnou kobylku, dříve dostihačku, jezděnou Josefem Váňou, mám 5 let. Zítra jí bude 20 let. Je pořád živá a nejraději má skákání. Bylo jí 15 a mně 10, když jsem se o ní začala prve zajímat a už tenkrát to byla klidná kobylka. Ale po loukách se ráda žene. Zase máme ale ve stáji plnokrevníka, taky od Váni a ten je lenoch líná. Než se vůbec rozejde, trvá hodinu. Myslím si, že angličáci nejsou všichni stejní. Chce to k nim akorát jiný přístup než na závodišti, pokud ho chceš do hobby. Taky záleží na krmné dávce. Pokud by byl krmený moc a neměl by žádnou zátěž, upadly by tě z něj po jízdě ruce. :-) Na parkuru se spíše vyskytují ČTčka, takže něco na tom bude a pokud víš, že nemáš nervy na "zkrocení" angličáka, nepouštěj se do této koupě. :-) Snad jsem alespoň maličko pomohla.
Anča (15.02.2013 22:54:22) napsal: Ahoj, radila bych ČTéčko. A1/1 bych neradila. Píšeš, že chceš na rekre a na hobby. Jezdím v dostihovce a k A1/1 mám nádherný vztah a vidím, že toto plemeno je zapálené do trysku a touhy vítězit... A to i ti jedinci, kteří nikdy dostih neběželi. Nejvhodnější proto bude asi to ČT nebo pak poník, třeba hafling by mohl být skvělý společník :-) ;-) já bych brala českého sportovního poníka:-)
Market :) (13.01.2013 21:20:04) napsal: Dobrý den, chci tímto způsobem najít vhodné plemeno ke mně požadavky: - výška okolo 155cm - nemůsí být ani hodně mohutnej ale ani žádná extra vyžle - a pokud možno tak v ČR dobře dostupný Děkuji za jakoukoli pomoc!!! :-D Ahoj, radila bych ČTéčko. A1/1 bych neradila. Píšeš, že chceš na rekre a na hobby. Jezdím v dostihovce a k A1/1 mám nádherný vztah a vidím, že toto plemeno je zapálené do trysku a touhy vítězit... A to i ti jedinci, kteří nikdy dostih neběželi. Nejvhodnější proto bude asi to ČT nebo pak poník, třeba hafling by mohl být skvělý společník :-) ;-)
Ahoj, být tebou tak si pořídím anglického plnokrevníka nebo českého teplokrevníka. Obě dvě plemena jsou v ČR dostupná.;-)
:-D Moc vám všem děkuji a jen tak jsem bych řekla dobrý jezdec a koníka spíše na rekreaci a sem tam nějaké hobíčko ale jinak děkuji :-D
Market :) (13.01.2013 21:20:04) napsal: Dobrý den, chci tímto způsobem najít vhodné plemeno ke mně požadavky: - výška okolo 155cm - nemůsí být ani hodně mohutnej ale ani žádná extra vyžle - a pokud možno tak v ČR dobře dostupný Děkuji za jakoukoli pomoc!!! :-D Nepíšeš na co koníka chceš a jaký seš jezdec?:) Jestli seš začátečník, tak si myslím, že anglický plnokrevník není vhodný, ale jde o povahu :)
Já bych se být tebou neřídila konkrétním plemenem. Mrkni na inzerci s koňmi na prodej a podle toho vybírej. Pokud chceš vyloženě nějaké plemeno tak zkus Shagya araba, nebo ČT. Myslím, že je jedno jaké plemeno si koupíš, hlavně, že si budete rozumět. Market :) (13.01.2013 21:20:04) napsal: Dobrý den, chci tímto způsobem najít vhodné plemeno ke mně požadavky: - výška okolo 155cm - nemůsí být ani hodně mohutnej ale ani žádná extra vyžle - a pokud možno tak v ČR dobře dostupný Děkuji za jakoukoli pomoc!!! :-D
Já bych vám radila buď anglickýho plnokrevníka nebo českýho teplokrevníka a nebo nějakýho většího pony ;-)
Dobrý den, chci tímto způsobem najít vhodné plemeno ke mně požadavky: - výška okolo 155cm - nemůsí být ani hodně mohutnej ale ani žádná extra vyžle - a pokud možno tak v ČR dobře dostupný Děkuji za jakoukoli pomoc!!! :-D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?