Diskuze Kůň průzkumník

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

To je dobře. Jsem ráda, že jsou ještě lidé, kteří uvažují takto. Aenica (18.04.2013 09:41:44) napsal: Taky jsem se podle té rady neřídila. Koník dřív jezdil i na bosalu, takže o to víc mi to přijde k ničemu...
Já to závodění ani neberu nijak vážně, nemám žádné vysoké ambice. Ale jak říkáš - už mě napadlo vykolíkovat u nás na louce na rovném terénu obdélník, aby tam byly podněty z okolí. Takže ho budu zaměstnávat a uvidí se. Moc děkuji za rady ;)
Pro to je potřeba ho naučit se s****ředit na práci. Je docela možné, že ze začátku bude čučet, ale jakmile s ním začneš pracovat ať už v drezůrním obdélníku, nebo při parkuru, začne se s****ředit. Kvůli tomu je dobré začít s ním právě pracovat dříve, než přijedete na závody a zkusila bych i vytvořit mu fiktivní atmosféru závodů, pokud je to možné. Jinak zpočátku asi budeš muset čekat, že z toho bude celý nesvůj a nervózní, když kolem něho bude tolik adrenalinu. Určitě si časem zvykne a bude to lepší. Učený z nebe nespadl. Aenica (18.04.2013 23:32:53) napsal: Spíš jsem měla obavu, aby až vjede na závod, kde bude plno lidí a podnětů, nezačal kroutit hlavou zprava doleva...
Spíš jsem měla obavu, aby až vjede na závod, kde bude plno lidí a podnětů, nezačal kroutit hlavou zprava doleva...
Taky jsem se podle té rady neřídila. Koník dřív jezdil i na bosalu, takže o to víc mi to přijde k ničemu...
Kůň přece nemá v hubě udidlo pro to, aby mu za něj někdo tahal. Já opravdu nechápu lidi co tohle radí. Když radím lidem, jak se na koni chovat, jednu z prvních věcí opakuji a to, že je to železo v hubě a ať si sami představí, jak by jim bylo, kdyby jim někdo vší silou rval železem v puse. Nejlepší je odvést pozornost, zjistit co ho nejvíc baví. Vycházky mají být zpestření a odreagování jak pro koně tak jezdce, proto bych nějaké rozhlížení neřešila. Venku nemusí přece chodit s hlavou přímo. Na jízdárně se musí s****ředit, tím se dosáhne, tak že s ním budete pracovat. Tak jak jsem to psala. Násilí a fyzická síla by vám zadělala na další zlozvyky a zkazila charakter koně. Aenica (17.04.2013 18:01:18) napsal: To zní rozumně, děkuji. Dostala jsem jen zatím radu mu při práci ze sedla regulovat hlavu "taháním" za otěže, ale to mi nepřijde rozumné, protože bych mu (podle mě) vytvořila akorát tak tvrdou hubu.
To zní rozumně, děkuji. Dostala jsem jen zatím radu mu při práci ze sedla regulovat hlavu "taháním" za otěže, ale to mi nepřijde rozumné, protože bych mu (podle mě) vytvořila akorát tak tvrdou hubu.
Při práci na jízdárně, bych se snažila ho co nejvíce zaměstnat, aby neměl čas se rozhlížet. Takže přechody, kavalety, jízdárenské povely atd. Prostě s****ředit jeho pozornost nejvíce na to co má dělat. Na vyjížďce bych to asi moc neřešila, pokud se jen rozhlíží a čučí na všechno neviděla bych v tom venku nijaký problém. Pokud chcete dělat drezůru, je nutné, aby se kůň s****ředil na to co dělá a toho dosáhnete, když s ním budete pracovat. Možná by byla i dobrá práce ze země, aby se kůň naučil vnímat vás a ne to co je kolem. Aenica (16.04.2013 22:29:29) napsal: Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu a zkušenost. Mám téměř pětiletého valáška, intenzivně jezdí rok. Je klidný, dobře reaguje na povely a je učenlivý. Občas si zazlobí v rámci své koňské puberty, ale velmi rychle mu to zatrhnu. Jen jedna věc nám komplikuje život - pořád totiž čumí :-D Když spolu pracujeme, zvlášť když jedeme na vyjížďku, rozhlíží se zprava doleva, všechno chce vidět a prozkoumat. Jednak je to trochu "neestetické", jednak neudržuje rovný směr, dělá jakési osmičky, ale ty mu ještě zreguluju. Jenže se pořád rozhlíží, i když jde rovně. Od této sezóny plánujeme výcvik drezury, jenže tenhle zlozvyk by mohl být kámen úrazu. Rozhodně není lekavý, nejedná se o strach, protože nemáme problém projet kolem jedoucího auta, puštěné motorové pily apod. Navíc je ve známém prostředí už od narození. Jeho matka k tomu měla taky sklon. Nemáte s tímto nějakou zkušenost nebo radu?
Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu a zkušenost. Mám téměř pětiletého valáška, intenzivně jezdí rok. Je klidný, dobře reaguje na povely a je učenlivý. Občas si zazlobí v rámci své koňské puberty, ale velmi rychle mu to zatrhnu. Jen jedna věc nám komplikuje život - pořád totiž čumí :-D Když spolu pracujeme, zvlášť když jedeme na vyjížďku, rozhlíží se zprava doleva, všechno chce vidět a prozkoumat. Jednak je to trochu "neestetické", jednak neudržuje rovný směr, dělá jakési osmičky, ale ty mu ještě zreguluju. Jenže se pořád rozhlíží, i když jde rovně. Od této sezóny plánujeme výcvik drezury, jenže tenhle zlozvyk by mohl být kámen úrazu. Rozhodně není lekavý, nejedná se o strach, protože nemáme problém projet kolem jedoucího auta, puštěné motorové pily apod. Navíc je ve známém prostředí už od narození. Jeho matka k tomu měla taky sklon. Nemáte s tímto nějakou zkušenost nebo radu?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?