Diskuze Kůň z jatek

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

o nápad by to dobrý byl ,ale značně nereálný unás jsou takzvané "dobré" JATKY KONĚ UDAJNĚ VUBEC NEZPRACOVÁVAJÍ ,ALE OPAK JE PRAVDOU!pokud kun překročí bránu jatek už není cesty zpět..jedině čekat u vrat a pokusit se koně odkoupit od toho kdo ho tam vede.a nebo mit na jatkách známého.pokut ale máte zájem o koupi takového koně lépe uděláte když se zajedete podívat na DOŽORY POLSKÉ KONSKÉ TRHY TAK NAJDETE CO CHCETE.
děkuji moc za spoustu odpovědí pokud někdy dojde na to koupit koně, asi se zajedeme podívat do Polska :D
však já to nemyslela nějak zle, ale co s koněm, který spadne a musí k němu věčně litat 4 chlapy aby ho zvedly. ono dávání koní na jatka se bere i z ekonomického hlediska, vím, že je to hnusné, ale je to tak,to si musíme přiznat všichni
s tím to co jste napsala moc nesouhlasím zažila jsem si velmi podobnou situaci.S koňmi sem se poprvé setkala když jsme se přestěhovali z města na vesnici kde byly tři baráky a všude o kolo pastviny. Bylo mi 11 let. Před barákem mi majitel stáje udělal vchod do výběhu a já chodila do stáda které bylo celoročně venku na pastvinách koně všeho druhu od čtčka hucula frýsána a nějakého poníka byla albín a do dnes nevím co byla za plemeno ty koně byli na půl divoké a jen ten poník ochočený. byl mezi nimi i 4-letý valach c čtčka a anglickým plnokrevníkem 189cm v kohoutku ten kůň byl zabiják jak mile viděl člověka šel po něm. Kousal kopal stavěl se před člověkem na zadní a ani majitel si sním nevěděl rady. Proto ho chtěl dát na jatka v té době moje mamka zdědila nějaké peníze po otci a koupila ho za 15 tisíc. Jeho původní majitel nám dal pro něj kus pastviny hned u baráku. Dobré by bylo podotknout že tento koník byl více než 2 roky ze svého života pověšenej v boxu. Měl přetrhané šlachy a potrhaný hrudník. Šlachy od skla a hrudník od toho že když ho pustili byl tak štastný že se rozeběhl přímo do ostnatého ohradníku jenže nohy ještě nefungovali jak měly. Jeho odpor k lidem byl příšerný. Postupem času se z toho koníka stal ten nejlepší koník v mém životě a já si po pul roce co jsme ho koupili četla knížku opřená o jeho zadní nožky a on se sni nehnul. Takže kvůli povaze a zlozvykům koníka není zapotřebí ho hned dávat na jatka jeho vady vždy v něčem zpočívají a nejpodstatnější je když si kupujete koně znát jeho celou minulost právě pro podobné situace. Tomu koníkovy jsme prodloužili život o 2 a půl roku říkáte si že to není moc ale pro mě to bylo nelepší období mého života a udělal jsem vše pro to aby si těch 2 a půl roku užíval na plno. Nakonec jsme ho museli nechat utratit protože přestal na ty přední nohy chodit,ale na jatka se nedostal.
arabian.hors (03.08.2011 16:47:51) napsal: mockrát děkuji ale nechápu jak to myslíte stoupnout si před dveře jatek? já myslím že by nás tam nikdo nepustil a ten člověk co toho koně vede, to by byl velký risk stopnout si nějakýho týpka s koněm na ohlávce a koupit zajíce v pytli nemyslíte? pak se mi z toho vyklube nějaká kousavá kobyla a já bych neměla to srdce vrátit ji zpět, to Polsko je asi lepší nápad že?
myslí to tak, že si stoupneš před bránu kdy tam povedou koně z hengeru.... a koupit koně před jatkama je velká sázka do loteri, nikdy nevíš proč tam ten kůň jde, někdy teda poznaš hnedka na první pohled, že je starý, a že už má problémy s nohama, ale někdy je ta vada skryta, kdy na koni není na první pohled vidět. Segry manžel taky dával koně na jatka, na první pohled kobylák vypadal zdravě, že mu nic není, ale na ten druhý byl nemocný... měl problémy s tím, když upadl tak ho musely zvedat nebo něco takového... tak ten trh je lepší nápad teda než ty jatka.. ale přiznám se o tom trhu jsem nevěděla.. to se tam pojedu někdy podívat
PETLINEK10 (02.08.2011 19:01:07) napsal: o nápad by to dobrý byl ,ale značně nereálný unás jsou takzvané "dobré" JATKY KONĚ UDAJNĚ VUBEC NEZPRACOVÁVAJÍ ,ALE OPAK JE PRAVDOU!pokud kun překročí bránu jatek už není cesty zpět..jedině čekat u vrat a pokusit se koně odkoupit od toho kdo ho tam vede.a nebo mit na jatkách známého.pokut ale máte zájem o koupi takového koně lépe uděláte když se zajedete podívat na DOŽORY POLSKÉ KONSKÉ TRHY TAK NAJDETE CO CHCETE. mockrát děkuji ale nechápu jak to myslíte stoupnout si před dveře jatek? já myslím že by nás tam nikdo nepustil a ten člověk co toho koně vede, to by byl velký risk stopnout si nějakýho týpka s koněm na ohlávce a koupit zajíce v pytli nemyslíte? pak se mi z toho vyklube nějaká kousavá kobyla a já bych neměla to srdce vrátit ji zpět, to Polsko je asi lepší nápad že?
Ahojky, víte říkám si že spousta koní je zachráněna z jatek a žijí potom bezproblémový život, koně si němůžeme dovolit koupit ale třeba jetli by našel nějaký zdravý koník odkoupit odtam? Myslíte že by to šlo? A je to dobrý nápad?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?