Diskuze Lehce nepravidelné dýchání - návštěva veterináře - okamžitá a brutální smrt našeho kocourka!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Když čtu o zavodněných plících, okamžitě se mi připomíná HCM. Tato zákeřná, velmi nesnadno odhalitelná a nevyléčitelná nemoc srdce připravila o život mou první Julinku. Jediným řídkým projevem byla v posledním měsíci velmi náhlá celková slabost a šelest na plících, který jsem (na rozdíl od dvou veterinářů) rozeznal bohužel jen já. Pak už jen zoufalý beznadějný boj na pohotovosti a trýznivý konec (jak uspat někoho, kdo se dusí). Soucítím s Vámi.
Rád bych Vám sdělil svůj dnešní velmi bolestivý příběh, možná někoho poučí nepodceňovat i ty nejmenší zdravotní dysfunkce, jako jsme je podcenili my, nebo nám alespoň poradí, co se stalo. Omlouvám se za emoce v textu, ale před dvěma hodinami nám brutálním způsobem umřel před očima náš milovaný mazlivý kocourek Hestík, který byl před návštěvou veterináře zdánlivě naprosto v pořádku. Pár týdnů jsme pozorovali, že Hestík občas nepravidelně dýchá, ale stále to byl zdravý, strašně mazlivý a neskutečně hodný a veselý kocourek. Přítelkyně mi dnes volala do práce, že Hestík "vykašlával", tak jsme se domluvili, že raději půjdeme jako zodpovědní "rodiče" preventivně na prohlídku. Přišel jsem domů z práce a Hestík i s naší druhou kočičkou Stelinkou mě přiběhli přivítat. Mazlili jsme se s kocourkem a s kočičkou jako obvykle. Hned na čtvrtou hodinu jsme šli k veterinářce. Vykročili jsme s přítelkyní zvesela a utěšovali Hestíka, ať se nebojí, že budeme za chvilku zase v teplíčku doma. Doktorka si Hestíka poslechla a řekla nám, že je ve vážném stavu a že má nejspíše zavodněné plíce. Píchla mu injekci na odvodnění a nějaká antibiotika a řekla nám, že se mu po injekci uleví a bude se mu lépe dýchat a ať přijdeme druhý den na krev. Domů už jsme veselí rozhodně nešli, spíše pěkně vyděšení a překvapení, protože Hestík vypadal vždy naprosto v pořádku. Když jsme přišli domů, uklidil se do kouta a začal sípat. Seděli jsme u něho a doufali, že jde jen o proces, který má následovat po injekci. Po cca dvaceti minutách začal pobíhat a zmítat sebou, občas vykašlal trochu pěny. To už nás zachvátila panika, volal jsem hned veterinářce, co se děje a ona mi řekla, že je možné, že to nepřežije a že v tuto chvíli nemůže nic dělat. To nám vyrazilo dech. Jak jako NEPŘEŽIJE?!!! Poté to trvalo dalších dvacet minut - běhal, narážel do zdí, chrčel, sípal, zmítal se v křečích, škubal hlavičkou i pacičkama a my se zmítali v hysterickém pláči, protože jsme věděli, že umírá a to ve strašných bolestech. Nakonec se zkymácel v křeči na zem a už se ani nehnul. Co se to proboha stalo??? Pomozte nám někdo říct, co kocourkovi bylo a co s ním udělala veterinářka, protože já nemám nervy na to jí zavolat. Hestík byl "naprosto" v pořádku a po návštěvě veterinářky umřel do hodiny strašlivou smrtí, kterou už nikdy nevymažeme z hlavy. Během jedné hodiny vám vašima očima strašlivou smrtí umře někdo, koho jste nadevše milovali a kdo byl ještě ten den naprosto spokojený a pohodový kocourek.
Tak to chápu, jak se cítíte, já to prožívám zrovna teď :-( starala jsem se o 4 týd. nalezenečka, kterého matka nechtěla krmit. V sobotu jsem si ho přivezla, zahřívala, krmila, špuntík jen papkal a spinkal. V neděli večer už byl lepší, už neměl ani tak "napité" nožičky, v pondělí se jel odčervit a večer mi přišlo, že nějak kňurká a špatně dýchá a nechce moc papkat. V úterý sice pořád kńurkal a trochu v něm chrčelo, ale pořád za náma cupkal. Navečer jsme jeli na veterinu a tam nám bylo řečeno, že je podchlazený a nejspíš, že se mu dostalo mlíčko do plic. Po prohmatání vet. začal špatně dýchat ještě víc. A říkala, že to moc dobře nevidí, ale dostal atb. Doma jsem mu je dala, trochu nakrmila a šel spinkat, po chvilce takové plakání a už to začalo :-( chovala jsem ho zakutaného v dece a věděla, že je zle, podívali se na mě ty jeho krasné modré očička a jeli jsme na vet. nemohla jsem ho nechat trápit :-( tam nám řekli, že by mu kapačku mohli dát, ale jen do kosti, ptz je moc malinký a že má moc velkou dušnost. Nemohla jsem se dívat, jak se trápí, tak jsme ho nechali odejít :-( Jenže nejhorší na tom je, že do veteriny byl "v pořádku" dojeli jsme a úplně se to obrátilo :-(
To ho doopravdy jenom poslechla? A díky tomu jako poznala že to má zavodněné plíce? Co je to proboha za veterinářku. Neudělala mu ani RTG ani ultrazvuk? Proč mu tu krev nevzala rovnou,aby se co nejrychleji na to přišlo co to má? K takové veterinářce je tedy lepší už nikdy nejít. Ona mu píchne injekci, kocour se mnohem zhorší a nakonec umře. To mohla být i alergická reakce na to co mu píchla, že se tak rychle zhoršil. A ona Vám řekně, že nemůže nic udělat, že nepřežije?? Na takovou veterinářku nemám slušného slova. Proč aspoň neřekla ať dojedete, že jej uspí, než aby se tak trápil. Já osobně si myslím, že to bylo hodně velké pochybení ze strany veterinářky. Nám se stalo sice něco jiného, ale myslíme si, že také pochybil veterinář. Bohužel jim to normální člověk nijak nedosvědčí. Chodili jsme rok s kocourkem, že hubne, přitom žral normálně, ve stolici měl krev, smrdělo mu z pusinky a p. doktor přišel na to, že mu selhávají ledviny až týden před tím než jsme jej nechali uspat, aby se netrápil. Rok tam člověk chodil a nic z toho... Věřím, že to je velmi nepříjemný zážitek, který si budete pamatovat navždy, držte se.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?