Diskuze Lekavý kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Pro: LuckaS Ahoj.. Můžu říct, že jsem měla stejný problém.. Ale teď jsem koníkovi začala dávat Magnésko( přesný název: Magnesium Pony) tam jsou nějaké ty bylinky na nervovou soustavu.. A od té doby je na vyjížďkách jak beránek..;) fakt doporučuji pro takovéhle trošku nerváčky;)
Ano máte určitě v tomto směru pravdu, dělá si legraci :) na tom jsem postupně taky přišla..... taky šlo o to že jsem nebyla ted úplně fyzicky zdráva a nechala jsem to asi přerůst přes hlavu. Děkuji za radu L. ;-)
Já bych řekla, že to nebude o lekavosti a spíš o to, že si dělá prču. Brávala bych ho na ruku na procházky, aby si to nemohl dovolit. Pokud práci ze země zvládá, nebude to venku takový problém. Choďte s ním do míst, kde tohle dělává a ukažte mu, že tam není nic, kvůli čemu by měl dělat kraviny. Pokud by se i na ruce "lekal" voďte ho tam pořád dokola, dokud nepřestane. Pokud se opravdu leká a vám věří, tak když půjdete před ním a uvidí, že vy se nebojíte, bude v pohodě. Takhle jsem to dělala já s mojím koněm, když jsme chodili ven a za pár dní bylo vše ok. LuckaS (06.02.2013 17:46:45) napsal: Ahoj lidi, tak nějak nevím co si už počít, mám koně, jezdíme na něm dvě protože není čas ani peníze. což asi každý pochopí. Je to velkopolský kůň, teď mu bude 7 let, je to valach. Na jízdárně klidní, krok klus podle mě korektní, cval už je lehce freestyle ale již se dokáže aspoň i v tomto chodu částečně uvolnit. Práce ze země pohoda, chodí za mnou jak pejsek. Ale venku..... leká se snad úplně všeho, dětí, psů, kol, aut, kaluží, padajícího listí.... to ještě jde ovšem pokud se nelekne tak že natryská z 0 na 100 rychleji než gepard... bohužel to zachází tak daleko že se začínám vyjížděk bát....měla jsem totiž né úplně malý úraz když mš poslal do stromu, nemáte někdo podobnou zkušenot popřípadě typ jak ho zklidnit? Vždycky byl trochu prdlej ale posledních čtvrt roku to stojí vážně za to, Děkuju Lucka
Ahoj lidi, tak nějak nevím co si už počít, mám koně, jezdíme na něm dvě protože není čas ani peníze. což asi každý pochopí. Je to velkopolský kůň, teď mu bude 7 let, je to valach. Na jízdárně klidní, krok klus podle mě korektní, cval už je lehce freestyle ale již se dokáže aspoň i v tomto chodu částečně uvolnit. Práce ze země pohoda, chodí za mnou jak pejsek. Ale venku..... leká se snad úplně všeho, dětí, psů, kol, aut, kaluží, padajícího listí.... to ještě jde ovšem pokud se nelekne tak že natryská z 0 na 100 rychleji než gepard... bohužel to zachází tak daleko že se začínám vyjížděk bát....měla jsem totiž né úplně malý úraz když mš poslal do stromu, nemáte někdo podobnou zkušenot popřípadě typ jak ho zklidnit? Vždycky byl trochu prdlej ale posledních čtvrt roku to stojí vážně za to, Děkuju Lucka
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?