Diskuze Letní vyrážka

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutíhmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitáprevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projevív potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahépřípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocaskteré přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte miněkdo nějaký fígl…Díky Ahoj moje kobylka taky hodně na vyražku trpěla, byl mi doporučen FENOFORM stojí pár korun naředíš ho ve vodě a 1x za 3-4 dny ji tím postříkáš, když už je rozdrbaná tak na to mi dal vet mastičku, mohu zjistit jak se jmenuje, je zrovna i intibakterialni takze se ji tam nedostane žadná infekce, ta mastička to krasně zatáhla a přestala se mi hned drbat takže učinek to ma hned. Jinak sem už od jara davala česnek z albertu za 3,- 30g :) myslím že dokupy to pusobilo velmi dobře za celé léto se mi drbala jen jednou a díky te mastičce sme to hned podchytly takže hříva i ocas naštěstí vydržely:)
Nám třeba ještě žádný replent úplně nepomohl, endure jsem zkoušela, ale musela jsem kobylu stříkat denně, aby to mělo nějakou funkčnost a kupovat každé dva týdny repelent za litr, to si fakt nemůžu dovolit. Nicméně jsem začala kobylu mazat olivovým olejem a letos na tom byla nejlíp za celou dobu co má vyrážku. Drobné oděrky se snad okamžitě zatáhly a ty větší odřeniny se taky hojily rychle. Navíc v místech kde se škrábala, měla vždyky hrubou ošklivou kůži, někdy i bez chlupů, ale jak jsem jí začala potírat, tak se jí ta kůže sloupala (byly to dost hnusné velké a děsivé lupy), ale pod tím byla pěkná jemná kůžička dokonce i s malýma chloupkama, takže jí docela zarostly i ty lysynky v hřívě co měla. používám ale ten kvalitní olej lisovaný za studena, je sice dražší, ale pořád to vyjde levněji než přímo přípravky na letní vyrážku a účinnost je více méně stejná
Karca (04.05.2010 20:42:05) napsal: Ahoj tež máme koníka který má letní vyrážku a začali jsme mmu dávat 1x děně lžíci lněného semínka (neuvařeného) a mažem mu to sádlem a vypadá to že se mu to pomalu ale jistě začíná hojit. Za tu dobu co mu to dávame se mu žádné nové vyrážky neoběvili a ty staré se mu hojí. Lněné semínko je podle mě nebezpečné,když není uvařené nebo extrudované..Je výborné na srst,k hojení a přelínání,ale podle mě není prevence proti téhle vyrážce..;-)
Prosím tě, působí to lněné semínko i jako prevence??
ahoj, můj kůň má také nějakou vyrážku.. má ji jen na krku. Veterinář nepřišel na to co to je i po testech, ale já si myslím že to je letní vyrážka. je možné aby se jí dělala vyrážka jen na krku a mírně na plecích? Ocas asni hřívu si moc nedrbe, jen občas asi jako každý jiný kůň.. neporadil by ste mi někdo něco co by mohlo pomoct nebo mi popsat nějak jak přesněji vyrážka vypadá. Děkuji moc
Ahoj tež máme koníka který má letní vyrážku a začali jsme mmu dávat 1x děně lžíci lněného semínka (neuvařeného) a mažem mu to sádlem a vypadá to že se mu to pomalu ale jistě začíná hojit. Za tu dobu co mu to dávame se mu žádné nové vyrážky neoběvili a ty staré se mu hojí.
AňulQa (03.08.2009 21:51:56) napsal: Ten jsem taky zkoušela ale moc to nepomohlo......můj koník tím hold trpíhodně......ale jinak díky za radu budu dál zkoušet co půjde :-) Ahojky.Známá to kobylám mazala vysmaženým olejem z friťáku,Já vím,je to hnusný a člověk má pak všechno zamaštění,ale pomáhá to,tolik je to nesvědí a nedrbou se.Zkus to a uvidíš....
Camillca (03.08.2009 18:29:25) napsal: Jinak já konkrétně používám na svoje koně repelent Endure a funguje zatím nejvíc ze všech, co jsem kdy zkoušela. Nevypotí se a vydrží i víc dní po jedné aplikaci. http://far­nam.cz/…t-fly-spray/AňulQa (03.08.2009 11:02:19) napsal: Camillca (02.08.2009 17:09:14) napsal: Ahoj, poraď se s veterinářem o vakcíně proti alergii na hmyz, ale musí se očkovat půl roku před létem, takže spíš na příští rok. Pro letošní léto vyzkoušej přidávat dvě lžíce jablečného octa do krmení a rozhodně pokračuj v podávání česneku, tím nic nezkazíš. Také existují síťované deky na celé tělo, zeptej se ve větších jezdeckých potřebách.AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díkyahoj díky za radu ten ocet vyskouším.....co se týče té vakcinace tak to jsme už skoušely ale nepomohlo to :-( Ten jsem taky zkoušela ale moc to nepomohlo......můj koník tím hold trpí hodně......ale jinak díky za radu budu dál zkoušet co půjde :-)
Jinak já konkrétně používám na svoje koně repelent Endure a funguje zatím nejvíc ze všech, co jsem kdy zkoušela. Nevypotí se a vydrží i víc dní po jedné aplikaci. http://farnam.cz/…t-fly-spray/ AňulQa (03.08.2009 11:02:19) napsal: Camillca (02.08.2009 17:09:14) napsal: Ahoj, poraď se s veterinářem o vakcíně proti alergii na hmyz, ale musí se očkovat půl roku před létem, takže spíš na příští rok. Pro letošní léto vyzkoušej přidávat dvě lžíce jablečného octa do krmení a rozhodně pokračuj v podávání česneku, tím nic nezkazíš. Také existují síťované deky na celé tělo, zeptej se ve větších jezdeckých potřebách.AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díkyahoj díky za radu ten ocet vyskouším.....co se týče té vakcinace tak to jsme už skoušely ale nepomohlo to :-(
Camillca (02.08.2009 17:09:14) napsal: Ahoj, poraď se s veterinářem o vakcíně proti alergii na hmyz, ale musí se očkovat půl roku před létem, takže spíš na příští rok. Pro letošní léto vyzkoušej přidávat dvě lžíce jablečného octa do krmení a rozhodně pokračuj v podávání česneku, tím nic nezkazíš. Také existují síťované deky na celé tělo, zeptej se ve větších jezdeckých potřebách.AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díky ahoj díky za radu ten ocet vyskouším.....co se týče té vakcinace tak to jsme už skoušely ale nepomohlo to :-(
článek o letní vyrážce. http://www.konicci.cz/…yrazka-2316/ Camillca (02.08.2009 17:09:14) napsal: Ahoj, poraď se s veterinářem o vakcíně proti alergii na hmyz, ale musí se očkovat půl roku před létem, takže spíš na příští rok. Pro letošní léto vyzkoušej přidávat dvě lžíce jablečného octa do krmení a rozhodně pokračuj v podávání česneku, tím nic nezkazíš. Také existují síťované deky na celé tělo, zeptej se ve větších jezdeckých potřebách.AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díky
http://www.konicci.cz/…yrazka-2316/
Camillca (02.08.2009 17:09:14) napsal: Ahoj, poraď se s veterinářem o vakcíně proti alergii na hmyz, ale musí se očkovat půl roku před létem, takže spíš na příští rok. Pro letošní léto vyzkoušej přidávat dvě lžíce jablečného octa do krmení a rozhodně pokračuj v podávání česneku, tím nic nezkazíš. Také existují síťované deky na celé tělo, zeptej se ve větších jezdeckých potřebách. http://www.konicci.cz/…yrazka-2316/AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díky
Ahoj, poraď se s veterinářem o vakcíně proti alergii na hmyz, ale musí se očkovat půl roku před létem, takže spíš na příští rok. Pro letošní léto vyzkoušej přidávat dvě lžíce jablečného octa do krmení a rozhodně pokračuj v podávání česneku, tím nic nezkazíš. Také existují síťované deky na celé tělo, zeptej se ve větších jezdeckých potřebách. AňulQa (17.07.2009 09:15:53) napsal: Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díky
Ahoj…můj kůń má letní vyrážku (alergie na kousnutí hmyzem)..Veterinář tvrdí že se to nedá nijak léčit ale existuje určitá prevence…už jsem zkoušela všechno…ale česnek se projeví v potu.....kaž­dodenní mytí ani repelent proti hmyzu nepomáhá…drahé přípravky už vůbec ne.....Už mě opravdu nic nenapadá…Hřívu i ocas které přes zimu hezky narostli jsou zase vydrbané…Prosím poraďte mi někdo nějaký fígl…Díky
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?