Diskuze Lonž, Chody,Důvěra,Chození

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

♫ Adell ♫ (12.08.2012 13:16:31) napsal: Ahoj, poslední dobou mám hodně otázek, což asi není úplně dobře, ale já si svůj úsudek ještě rači ověřim a pak vybírám i z názorů ostatních Dneska mám ČTYŘI otázky a na každou z nich bych ráda znala váš názor: 1)Můj valášek se definitivně rozhodl že nebudem lonžovat, je to trochu problém protože na něm jezdím dost málo teprv spolu začínáme.Nejdřív trochu lonžuju aby mi pak pode mnou tolik neblbl, ale teď mu začalo lonžování přijít moc namáhaví nebo co snažim se mu to co nejvíc zpestřit aby měl něco novýho(kavaletky,skoky)já ho teď buď nemůžu dostat na kruh nebo vůbec nerozejdu kope po biči a když lonžujeme bez biče neudělá ani jeden krůček,nevim. 2)Taky by mě zajímalo jak se více zprostorňují chody, na kavaletách má koník chody úžasné ale mimo jak bagr máte nějaké fígle 3) a poslední, teď jsem dostala na starost ještě kobylku,(její majitelka je na dovolené) koblka je přesný opak mého koníka ON: je mazel a pořád by mě následoval, nejde mu lonžování a odejít na kruh.ONA: lonžování super, ale chybí jí důvěra a kdž se k ní přiblížim s něčím v ruce je to problém, bývalá majitelka tyto problemy neměla, ale ta současná jo, zkoušela jsem s ní napojení, chvíli jsem ji hnala, ale žádný povšimnutí nebo následování nebylo.zkoušela jsem i dělat nepříjemné zvuky a když si mě všimne přestat, ale nezabíra nic:a konkrétě chci aby měla důvěru a nedržela si takový odstup jako doteď:) 4)A poslední, ještě jsem to sice nezkoušela,ale kdybych chtěla aby se mnou koník chodil bez vodítka, jak by ste to udělali(chci to zkusit na tu kobylku) asi bych použila hůlku co vy? Děkuju všem a prosím nebuďte líní ten román číst fakt se mi vaše názory náramě hodí:) Díkyy:))) Ahoj :) 1) Kamarádka lonžuje kobylu na dvou lonžích, na udidle - v každém kroužku jedna. Když bud chtít jít k tobě, můžeš ho stočit zpět na kruh, má to i vyzkoušené a funguje to :) S tím pobízením nevím, moje kobyla má respekt z biče takže šlape hezky. Ty slovní pobídky jsou taky dobré, kůň si na ně podle mě zvykne a poslouchá na ně - když slyší na STOP, tak snad i na jdi krok, ne? ;-) (nebo á krok, atd.) 2) S tím asi nepomohu, kobyla taky pořád zakopává(v zimě) a v létě občas - když je na vyjížďce neklidná nepozorná a vyjukaná... 8-} Taky na to hledám nějakou radu...;-) 3) To že jí poženeš je blbost(jestli jsem ten výraz správně pochopila), jenom si na tebe udělá špatnou vzpomínku. Zpočátku mi kobyla taky moc nevěřila, tak jsem s ní prostě začala trávit víc času - čištění, povídání, vyjížďky a třeba i to, že za ní přijdu do ohrady s jablkem ji pohladit a pozdravit. Snažily jsme se taky o základy přirozené komunikace(to pomohlo hodně!);-) Takže bych to zkusila touto cestou :-)) 4) Kobyla za mnou nebp vedle mě chodí bez vodítka třeba když vyvádíme do ohrady a ani přesně nevím, jak jsem toho docílila: Nejprve jsem tak zkoušela vodit za pamlskem, odměnila jsem ji když se mě držela a pak to nějak vyplynulo samo ;-) Snad jsem alespoň trochu pomohla, Em;-D
♫ Adell ♫ (21.08.2012 16:11:40) napsal: Ahojyk jo docela jsi mi pomohla:) Lonže zkusím ale asi lonžovat na nějakou dobu přestanu dokud to nebudu potřebovat, jinak až najdeš nějký způsob na ty chody dej mi vědět:D No jiank jo hnání si pochopila dobře, myslela jsem to jako napojení. Chvíli od sebe odhánět a pronásledovat změny směru a získat tim autoritu (kterou u ní nikdo nemáme)a pak povšimnutí,obě oči, následování, přirozenou komunikaci majitelka moc nemusí, ale už jsem se jí pokusila to nadhodit :/ No já s valškem přirozenou kom. dělám od začátku a docela nám to jde je spokojený a většinou i poslušný,ale nemůžu si myslet že budu dělat př. kom. a on si přestane hrát :D zvlášť po něm bych to nemohla chtít :D I když někdy si toho neváží, nebo asi takhle asi by hooodně čuměl kdybych mu narvala do pusy dvě udidla držela je napnutý+ ostruhy, pořádnou tuširku a jedeme :DI když možná by si to občas zasloužil XD Chodí za mnou pěkně jak ve výběhu tak v terénu v jízdárně, kruhovce atd. Taky nevim jak jsem toho docílila, ale jde o to že jde za mnou, ale všichni mě vždy učili že koník mi má jít po pr. boku a to nedělá To jsem mysela:)Ale není to duležité chtěla jsem to kvůli výhledu a přehlednosti. Co se týče těch slov já mám zkušenosti takové(nemusí to být pravda) že každě slovo i když o tom nevíme řikáme jinak krátce, dlouze ostře měkce a to ten koník podle mě rezeznává, ale taky se musim přiznat že slovíčka diklus dikrok a hou docela hojně používám. Děkuji moooc pp. O tom napojení jsem slyšela, ale z hlediska jednoduché koňské logiky se mi to zdá jako hloupost - není to nic proti nikomu kdo to používá, já tomu ale moc nevěřím... :-~ Aby chodila na pravém boku... No,napadá mě ji tam jednou rukou držet a cpát vodítkem a druhou ji přidržovat, nebo držet na místě tím, že ji budeš mít na kohoutku(tu ruku;-) ). U toho bych na ní mluvila, často - když nemám ruce na hlazení, nebo kdž např. hezky nacválá ;-) - požívám zpěvnépochvaly jako: táák,šikula, nojak to najednou jde! nebo: áno, pašanda jsi! a tak podobně... :-) Ale řekněmě to takhle: S důvěrou jde hlavně o to, abyste spolu trávily čas. A nezklamat ji -nedovolit ji, aby si na tebe udělala špatnou vzpomínku. Jsem ráda, že jsem pomohla!;-) Emush
Doporučuji koupit knížku Lonžování od Dominiky Švehlové + pročísthttp://www.dominika-svehlova.cz/lonzovani.asp Něco asi děláš špatně a budeš se muset vrátit na začátek... Jinak důvěra se buduje postupně a časem, pokud je kobylka nejistá, chce to čas a trpělivost. ♫ Adell ♫ (12.08.2012 13:16:31) napsal: Ahoj, poslední dobou mám hodně otázek, což asi není úplně dobře, ale já si svůj úsudek ještě rači ověřim a pak vybírám i z názorů ostatních Dneska mám ČTYŘI otázky a na každou z nich bych ráda znala váš názor: 1)Můj valášek se definitivně rozhodl že nebudem lonžovat, je to trochu problém protože na něm jezdím dost málo teprv spolu začínáme.Nejdřív trochu lonžuju aby mi pak pode mnou tolik neblbl, ale teď mu začalo lonžování přijít moc namáhaví nebo co snažim se mu to co nejvíc zpestřit aby měl něco novýho(kavaletky,skoky)já ho teď buď nemůžu dostat na kruh nebo vůbec nerozejdu kope po biči a když lonžujeme bez biče neudělá ani jeden krůček,nevim. 2)Taky by mě zajímalo jak se více zprostorňují chody, na kavaletách má koník chody úžasné ale mimo jak bagr máte nějaké fígle 3) a poslední, teď jsem dostala na starost ještě kobylku,(její majitelka je na dovolené) koblka je přesný opak mého koníka ON: je mazel a pořád by mě následoval, nejde mu lonžování a odejít na kruh.ONA: lonžování super, ale chybí jí důvěra a kdž se k ní přiblížim s něčím v ruce je to problém, bývalá majitelka tyto problemy neměla, ale ta současná jo, zkoušela jsem s ní napojení, chvíli jsem ji hnala, ale žádný povšimnutí nebo následování nebylo.zkoušela jsem i dělat nepříjemné zvuky a když si mě všimne přestat, ale nezabíra nic:a konkrétě chci aby měla důvěru a nedržela si takový odstup jako doteď:) 4)A poslední, ještě jsem to sice nezkoušela,ale kdybych chtěla aby se mnou koník chodil bez vodítka, jak by ste to udělali(chci to zkusit na tu kobylku) asi bych použila hůlku co vy? Děkuju všem a prosím nebuďte líní ten román číst fakt se mi vaše názory náramě hodí:) Díkyy:)))
Emush =) (21.08.2012 20:45:26) napsal: O tom napojení jsem slyšela, ale z hlediska jednoduché koňské logiky se mi to zdá jako hloupost - není to nic proti nikomu kdo to používá, já tomu ale moc nevěřím... :-~ Aby chodila na pravém boku... No,napadá mě ji tam jednou rukou držet a cpát vodítkem a druhou ji přidržovat, nebo držet na místě tím, že ji budeš mít na kohoutku(tu ruku;-) ). U toho bych na ní mluvila, často - když nemám ruce na hlazení, nebo kdž např. hezky nacválá ;-) - požívám zpěvnépochvaly jako: táák,šikula, nojak to najednou jde! nebo: áno, pašanda jsi! a tak podobně... :-) Ale řekněmě to takhle: S důvěrou jde hlavně o to, abyste spolu trávily čas. A nezklamat ji -nedovolit ji, aby si na tebe udělala špatnou vzpomínku. Jsem ráda, že jsem pomohla!;-) Emush Ahojky, děkuji za všechny rady:)
Ahojyk jo docela jsi mi pomohla:) Lonže zkusím ale asi lonžovat na nějakou dobu přestanu dokud to nebudu potřebovat, jinak až najdeš nějký způsob na ty chody dej mi vědět:D No jiank jo hnání si pochopila dobře, myslela jsem to jako napojení. Chvíli od sebe odhánět a pronásledovat změny směru a získat tim autoritu (kterou u ní nikdo nemáme)a pak povšimnutí,obě oči, následování, přirozenou komunikaci majitelka moc nemusí, ale už jsem se jí pokusila to nadhodit :/ No já s valškem přirozenou kom. dělám od začátku a docela nám to jde je spokojený a většinou i poslušný,ale nemůžu si myslet že budu dělat př. kom. a on si přestane hrát :D zvlášť po něm bych to nemohla chtít :D I když někdy si toho neváží, nebo asi takhle asi by hooodně čuměl kdybych mu narvala do pusy dvě udidla držela je napnutý+ ostruhy, pořádnou tuširku a jedeme :DI když možná by si to občas zasloužil XD Chodí za mnou pěkně jak ve výběhu tak v terénu v jízdárně, kruhovce atd. Taky nevim jak jsem toho docílila, ale jde o to že jde za mnou, ale všichni mě vždy učili že koník mi má jít po pr. boku a to nedělá To jsem mysela:)Ale není to duležité chtěla jsem to kvůli výhledu a přehlednosti. Co se týče těch slov já mám zkušenosti takové(nemusí to být pravda) že každě slovo i když o tom nevíme řikáme jinak krátce, dlouze ostře měkce a to ten koník podle mě rezeznává, ale taky se musim přiznat že slovíčka diklus dikrok a hou docela hojně používám. Děkuji moooc pp.
Ahoj díky za radu. I když s tim respektem v poslednim příspěvku jsem tě nepochopila. :D Koníka procházím ve všech chodech protože, už je umí nejde o to že by sme na lonži teď začínali prostě to zkouší a stačilo když jsem si dupla a n***** jsem se na něj, on to samotřejmě vycítil a řekl si dobrý tady přestává p**** jinak ta krá** vylítne do vzduchu, koník je mnohem poslušnější a chodí teď i bez biče,což předtím nešlo protože na mě s***.Taky nechápu proč mi říkáš to s tím deme klus deme krok, koník to stejně nepozná reaguje jenom na to jak to řikáš ne na to kolik jakejch řekneš písmen:D Měj se ale i tak ti díky za snahu.
Anča (16.08.2012 10:34:12) napsal: :-O jo a skus kní přidat reskpekt!
♫ Adell ♫ (12.08.2012 13:16:31) napsal: Ahoj, poslední dobou mám hodně otázek, což asi není úplně dobře, ale já si svůj úsudek ještě rači ověřim a pak vybírám i z názorů ostatních Dneska mám ČTYŘI otázky a na každou z nich bych ráda znala váš názor: 1)Můj valášek se definitivně rozhodl že nebudem lonžovat, je to trochu problém protože na něm jezdím dost málo teprv spolu začínáme.Nejdřív trochu lonžuju aby mi pak pode mnou tolik neblbl, ale teď mu začalo lonžování přijít moc namáhaví nebo co snažim se mu to co nejvíc zpestřit aby měl něco novýho(kavaletky,skoky)já ho teď buď nemůžu dostat na kruh nebo vůbec nerozejdu kope po biči a když lonžujeme bez biče neudělá ani jeden krůček,nevim. 2)Taky by mě zajímalo jak se více zprostorňují chody, na kavaletách má koník chody úžasné ale mimo jak bagr máte nějaké fígle 3) a poslední, teď jsem dostala na starost ještě kobylku,(její majitelka je na dovolené) koblka je přesný opak mého koníka ON: je mazel a pořád by mě následoval, nejde mu lonžování a odejít na kruh.ONA: lonžování super, ale chybí jí důvěra a kdž se k ní přiblížim s něčím v ruce je to problém, bývalá majitelka tyto problemy neměla, ale ta současná jo, zkoušela jsem s ní napojení, chvíli jsem ji hnala, ale žádný povšimnutí nebo následování nebylo.zkoušela jsem i dělat nepříjemné zvuky a když si mě všimne přestat, ale nezabíra nic:a konkrétě chci aby měla důvěru a nedržela si takový odstup jako doteď:) 4)A poslední, ještě jsem to sice nezkoušela,ale kdybych chtěla aby se mnou koník chodil bez vodítka, jak by ste to udělali(chci to zkusit na tu kobylku) asi bych použila hůlku co vy? Děkuju všem a prosím nebuďte líní ten román číst fakt se mi vaše názory náramě hodí:) ____________________________________________________________________ Ahoj, můžu ti odpovědět na otázku! mám klisnu haflinga teprve ji obsedám, takže je sní taky problém mám dvě kámošky keré mě sní pomáhají! Lonžka je u ní také problém poslední dobou si ale zviká na tohle: lonžujeme dvě.. jedna jde u ní a drží jí lonžku pod hubou a druhá drží lonžku normálně jak vždycky! doporučuji koně na lonžce nedávat do cvalu!!!klus,krok je základní kroky na lonžce za každý tvůj pokyn kerý kůn splní bys ho měla pochválit pohlazení na hlavě! já u kroku říkám DEME KROK! a u klusu: deme klus! A POŘÁD ZA SEBOU KUN SI ZAČNE ZVYKAT TAK ZKOUŠEJ!potom skoušet cval a atd... Díkyy:))) :-O
Ahoj, poslední dobou mám hodně otázek, což asi není úplně dobře, ale já si svůj úsudek ještě rači ověřim a pak vybírám i z názorů ostatních Dneska mám ČTYŘI otázky a na každou z nich bych ráda znala váš názor: 1)Můj valášek se definitivně rozhodl že nebudem lonžovat, je to trochu problém protože na něm jezdím dost málo teprv spolu začínáme.Nejdřív trochu lonžuju aby mi pak pode mnou tolik neblbl, ale teď mu začalo lonžování přijít moc namáhaví nebo co snažim se mu to co nejvíc zpestřit aby měl něco novýho(kavaletky,skoky)já ho teď buď nemůžu dostat na kruh nebo vůbec nerozejdu kope po biči a když lonžujeme bez biče neudělá ani jeden krůček,nevim. 2)Taky by mě zajímalo jak se více zprostorňují chody, na kavaletách má koník chody úžasné ale mimo jak bagr máte nějaké fígle 3) a poslední, teď jsem dostala na starost ještě kobylku,(její majitelka je na dovolené) koblka je přesný opak mého koníka ON: je mazel a pořád by mě následoval, nejde mu lonžování a odejít na kruh.ONA: lonžování super, ale chybí jí důvěra a kdž se k ní přiblížim s něčím v ruce je to problém, bývalá majitelka tyto problemy neměla, ale ta současná jo, zkoušela jsem s ní napojení, chvíli jsem ji hnala, ale žádný povšimnutí nebo následování nebylo.zkoušela jsem i dělat nepříjemné zvuky a když si mě všimne přestat, ale nezabíra nic:a konkrétě chci aby měla důvěru a nedržela si takový odstup jako doteď:) 4)A poslední, ještě jsem to sice nezkoušela,ale kdybych chtěla aby se mnou koník chodil bez vodítka, jak by ste to udělali(chci to zkusit na tu kobylku) asi bych použila hůlku co vy? Děkuju všem a prosím nebuďte líní ten román číst fakt se mi vaše názory náramě hodí:) Díkyy:)))
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?