Diskuze Lonžování

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Emush =) (28.08.2012 10:00:17) napsal: Zdravím =) Kobylka kterou jezdím a se kterou pracuji 22ti letá Norička. Pracuji s ní různě - jezdíme ven, na improvizované jízdárně a pracujeme ze země... Chtěla bych k tomu přidat lonžování bez jezdce - nic náročného, spíš jí jednou týdně vzít na lonž, aby víc makala zadkem(kdyby se mi ji podařilo podsadit... 8-}). Problém je ale v tom, že nechce chodit na kruhu bez jezdce. Prostě se vrátí ke mně. Naváděla jsem jí i tak, že jsem v kruhu šla metr od ní, zkoušela jsem jí navést bičíkem, ale nic. Udělala jsem s ní tedy pár jiných cviků(hodinu máte zakončit úspěšně...) a odvedla ji zpět. Kamarádce jsem to vydvětlila a nabídla se, že to zkusí. Kobyla se k ní 2x vrátila, kamarádka ji dala co proto bičem(nešetřila!) a vše bylo OK. Vzala jsem si jí tedy znovu já a najednou ji odběhla pryč - zkuste se na dvoře rvát s Noričkou bujné postavy! ;-D. Nechápu to, kamarádka s tím neměla problém, ale ta kobyla jí moc nemusí. Mě se nelíbí metoda: vyřešíme to bičem. Musí to jít i jinak, ne? Ještě když vím, že na kruhu chodit umí! :_( Také bych se vás chtěla zeptat jak na lonži docílíte toho, že se kůň podsadí, chtěla bych to někdy dokázat. Díky za rady a s přáním hezkého dne, Emush ;-) Ahojky, pokud člověk nevidí problém je to složitější, ale pokusím se Ti pomoci. Pokud kobylka nechodí po kruhu, ale přibližuje se k tobě, tak si zkrať lonž natolik, aby jsi dostala lonžovacím bičem co nejblíže zádi a pleci kobylky. Pokud se bude chtít k tobě přiblížit dej pobídku, bičem směrem k lopatce.Pokud tohle nezabere tak bohužel nezbývá ti nic jiného než s ní začít znovu s prací na ruce.:-~ Já s koňmi pracuji způsobem partnership a opravdu pokud tam není základ s koníkem nepohneš.;-) Pokud ti kobylka chodí po předku a není podsazená a chceš ji podsadit,tak zkus použít kavalety nejdřív bez jezdce potom i s. Můžeš v krajní nouzi použít i vyvazovací gumy, tzv. chambon, ale nikdy ho nepoužívej při ježdění.Přeji ti krásný den a ať se práce s kobylkou podaří.Lucka
Ahoj. Jedním z důvodů, proč nechce kobča chodit na lonži, může být i zdravotní problém - taky důvod, proč se nechce podsadit. Starší koně mohou mít zablokovaná záda, krk, bedra a pod., což jezdec nemusí poznat. taky bych tu práci na lonži moc nepřeháněla, protože pro starší koně je to dost náročná práce - na malém prostoru kruhu. Jestli chceš docílit uvolnění kobylky, zkus jízdárenskou práci na obloucích, velkém a později malém kruhu v kroku a klusu, kobyla se začne ohýbat a časem se i podsadí.. hodně štěstí:)
Ahoj. Jedním z důvodů, proč nechce kobča chodit na lonži, může být i zdravotní problém - taky důvod, proč se nechce podsadit. Starší koně mohou mít zablokovaná záda, krk, bedra a pod., což jezdec nemusí poznat. taky bych tu práci na lonži moc nepřeháněla, protože pro starší koně je to dost náročná práce - na malém prostoru kruhu. Jestli chceš docílit uvolnění kobylky, zkus jízdárenskou práci na obloucích, velkém a později malém kruhu v kroku a klusu, kobyla se začne ohýbat a časem se i podsadí.. hodně štěstí:)
Nedokážu si představit, jak by to bylo praktikovatelné na lonži. Cherry (25.10.2012 11:34:04) napsal: Chtěla bych se zeptat jestli by šel Join up na lonži. S pozdravem Cherry
Chtěla bych se zeptat jestli by šel Join up na lonži. S pozdravem Cherry
Tea (29.08.2012 00:18:17) napsal: Ahoj, měla jsem ten samý problém ale s ponclem (4 roky, neježděná), dali mi ji se slovy ať si s ní dělám co chci, že ji potřebujou naučit chodit pod jezdcem :D No, vůbec nechtěla chodit na lonži,takže jsem poprosila kamarádku, aby jí zpočátku vodila na kruhu, později jen přidržovala a nakonec stála téměř ve středu kruhu (tak aby mi nepřekážela) a hlídala ji a naváděla zpátky na kruh pouze když to bylo nutné. Lonžák jsem vynechala, radši menší kroužek a tušírku - z lonžáku měla hrůzu. Pak, když jsem byla sama, jsem si postavila z kavalet kruh, to se jí chodilo lépe, už neutíkala na stěnu, jen ke mě. Občas pomže rázné NE! Když ani to nepomohlo, tak lehce plácnout nebo odehnat bičíkem, ale neděsit jí tím! Pak už reagovala jen na NE! a nakonec se po měsíci naučila chodit na lonž. Trvá to déle, ale výsledek stojí za to. Snad jsm pomohla Díky za radu :) Taky mě to napadá :))
Lucka (30.08.2012 13:26:45) napsal: Ahojky, pokud člověk nevidí problém je to složitější, ale pokusím se Ti pomoci. Pokud kobylka nechodí po kruhu, ale přibližuje se k tobě, tak si zkrať lonž natolik, aby jsi dostala lonžovacím bičem co nejblíže zádi a pleci kobylky. Pokud se bude chtít k tobě přiblížit dej pobídku, bičem směrem k lopatce.Pokud tohle nezabere tak bohužel nezbývá ti nic jiného než s ní začít znovu s prací na ruce.:-~ Já s koňmi pracuji způsobem partnership a opravdu pokud tam není základ s koníkem nepohneš.;-) Pokud ti kobylka chodí po předku a není podsazená a chceš ji podsadit,tak zkus použít kavalety nejdřív bez jezdce potom i s. Můžeš v krajní nouzi použít i vyvazovací gumy, tzv. chambon, ale nikdy ho nepoužívej při ježdění.Přeji ti krásný den a ať se práce s kobylkou podaří.Lucka Díky za radu, kavalety zkusíme :)
Emush =) (28.08.2012 10:00:17) napsal: Zdravím =) Kobylka kterou jezdím a se kterou pracuji 22ti letá Norička. Pracuji s ní různě - jezdíme ven, na improvizované jízdárně a pracujeme ze země... Chtěla bych k tomu přidat lonžování bez jezdce - nic náročného, spíš jí jednou týdně vzít na lonž, aby víc makala zadkem(kdyby se mi ji podařilo podsadit... 8-}). Problém je ale v tom, že nechce chodit na kruhu bez jezdce. Prostě se vrátí ke mně. Naváděla jsem jí i tak, že jsem v kruhu šla metr od ní, zkoušela jsem jí navést bičíkem, ale nic. Udělala jsem s ní tedy pár jiných cviků(hodinu máte zakončit úspěšně...) a odvedla ji zpět. Kamarádce jsem to vydvětlila a nabídla se, že to zkusí. Kobyla se k ní 2x vrátila, kamarádka ji dala co proto bičem(nešetřila!) a vše bylo OK. Vzala jsem si jí tedy znovu já a najednou ji odběhla pryč - zkuste se na dvoře rvát s Noričkou bujné postavy! ;-D. Nechápu to, kamarádka s tím neměla problém, ale ta kobyla jí moc nemusí. Mě se nelíbí metoda: vyřešíme to bičem. Musí to jít i jinak, ne? Ještě když vím, že na kruhu chodit umí! :_( Také bych se vás chtěla zeptat jak na lonži docílíte toho, že se kůň podsadí, chtěla bych to někdy dokázat. Díky za rady a s přáním hezkého dne, Emush ;-) Ahoj, měla jsem ten samý problém ale s ponclem (4 roky, neježděná), dali mi ji se slovy ať si s ní dělám co chci, že ji potřebujou naučit chodit pod jezdcem :D No, vůbec nechtěla chodit na lonži,takže jsem poprosila kamarádku, aby jí zpočátku vodila na kruhu, později jen přidržovala a nakonec stála téměř ve středu kruhu (tak aby mi nepřekážela) a hlídala ji a naváděla zpátky na kruh pouze když to bylo nutné. Lonžák jsem vynechala, radši menší kroužek a tušírku - z lonžáku měla hrůzu. Pak, když jsem byla sama, jsem si postavila z kavalet kruh, to se jí chodilo lépe, už neutíkala na stěnu, jen ke mě. Občas pomže rázné NE! Když ani to nepomohlo, tak lehce plácnout nebo odehnat bičíkem, ale neděsit jí tím! Pak už reagovala jen na NE! a nakonec se po měsíci naučila chodit na lonž. Trvá to déle, ale výsledek stojí za to. Snad jsm pomohla
Zdravím =) Kobylka kterou jezdím a se kterou pracuji 22ti letá Norička. Pracuji s ní různě - jezdíme ven, na improvizované jízdárně a pracujeme ze země... Chtěla bych k tomu přidat lonžování bez jezdce - nic náročného, spíš jí jednou týdně vzít na lonž, aby víc makala zadkem(kdyby se mi ji podařilo podsadit... 8-}). Problém je ale v tom, že nechce chodit na kruhu bez jezdce. Prostě se vrátí ke mně. Naváděla jsem jí i tak, že jsem v kruhu šla metr od ní, zkoušela jsem jí navést bičíkem, ale nic. Udělala jsem s ní tedy pár jiných cviků(hodinu máte zakončit úspěšně...) a odvedla ji zpět. Kamarádce jsem to vydvětlila a nabídla se, že to zkusí. Kobyla se k ní 2x vrátila, kamarádka ji dala co proto bičem(nešetřila!) a vše bylo OK. Vzala jsem si jí tedy znovu já a najednou ji odběhla pryč - zkuste se na dvoře rvát s Noričkou bujné postavy! ;-D. Nechápu to, kamarádka s tím neměla problém, ale ta kobyla jí moc nemusí. Mě se nelíbí metoda: vyřešíme to bičem. Musí to jít i jinak, ne? Ještě když vím, že na kruhu chodit umí! :_( Také bych se vás chtěla zeptat jak na lonži docílíte toho, že se kůň podsadí, chtěla bych to někdy dokázat. Díky za rady a s přáním hezkého dne, Emush ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?