Diskuze Mazat kopyta, ano či ne?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Podle mně určitě ano. Kopyta semtam potřebují tu výživu.:-D
Podle mě je důležité kopyta mazat…je pravda že brodění vodou a pravidelné stříkání je lepší ale v zimě se to nedá…hlavně v zimě je důležité mazaní.....když jsou kopyta namazaný tak se tam aspoň nelepí sníh a kopyta zůstanou v dobrém stavu…i pro kováře je to výhoda protože je kopyto správně měkké a líp se vyřezává…Taky je to lepší u koní s hnijícími kopyty…:-D
Camillca (27.05.2009 12:46:39) napsal: Co si myslíte o mazání kopyt? Je to nezbytné, nebo je lepší, když sekopyta mazat vůbec nezačnou? No, tak my určitě kopýtka mažeme. Už jen aby je měli zdravá, vláčná a aby se udržovali... :) Určitě je mazat !
horseska (11.03.2011 14:43:17) napsal: nojo..každý má svůj názor :-DD :D No jo co hlava to názor,ale jsem věrná osvedčeným metodám a radám dobrých kopytářů a diskuzím se stájovýma kolegama ;-) a světe div se ...ono to funguje
Někdo je maže, jiní říkají, že je to jen okrasa nic jinýho. Já je mažu obyčejným sádlem a jak je má krásný a neponičený! :-) Když je má moc zničený prý pomáhá bahno a lužovica (močovina a jiný zapáchající tekutiny z hnoje - silážních jam)ale zase se to nesmí nijak přehnat aby si je nezničil ještě víc než jsou :-) ;-)
nevím jak vy ale já kopyta mažu jen ve velkých vedrech ale mažu pouze vepřovým sádlem je to lepší než kupované balzámy které kopyta ještě více narušují protože jsou v nich obsaženy ruznéé soli :)
Mám ve starání kobylku, hafling, kteří mívají od přírody krásný, pevný kopýtka. Je okovaná na předky, kopyta se často nemazaly, ale já teď začala. Nejprve značkou Tattini, kterou se vše jen zhoršilo. Kopyta vysychaly a pomalu začaly praskat. Rychle jsem přešla k Eliotu s vavřínovým olejem a světe div se -> ono to funguje! Mazala jsem každý den ( doporučují to na tiketě) a pomohlo to. Teď jsem pět dnů nemazala a kopyta začínají vysychat. Dávala jsem i jíl zespoda, plno lidí si to chválí, je to dobře, protože to dává kopytu vlhkost a kováři to ocení. Co se týče namáčení -> není to až tak zdravé, protože kopyta se časem vysychají a začnou praskat. Alespoň tak to dopadlo v jednom případě, kdy jsem se o to pokoušela. Takže namáčím jen sem tam, moc se do toho nepouštím. A hlavně- jak chcete v zimě namáčet nohy? Omrzlin půjdou z nohou špatně.. Mám v plánu zkusit i sádlo a s kopytama se potýkám s názorem, že co kopyto, to jiný přístup. Proto bychom se měli každý držet toho svého a nenechat se vyrvat z míry jenom kvůli tomu, že to někdo dělá jinak. Vždyť vizitkou každým z nás je krásné kopyto a je jedno, jak jsme k němu dospěli, ne no? :D
taky asi záleží na koni, jedný chlaďasce se mazat musely, jinak ji strašně praskaly .. ale třeba teta je nikdy nemazala a všechny koně je mají naprosto v pořádku, ale oni jsou zas pořád venku, takže jsou na to zvyklí a nemění se vůbec teplota prostředí atd. :-)
Uživatel12662 (11.03.2011 14:23:01) napsal: Kopyta rozhodně a zásadně nemazat.....je to naprosto k ničemu!!! nojo..každý má svůj názor :-DD
Kopyta rozhodně a zásadně nemazat.....je to naprosto k ničemu!!!
mazat. Ale jak je psáno níže - až po pořáném namočení. Taky bych dala přednost potoku, ale bohužel je ještě pořád zamrzlý :D
Já jsem svému koníkovy nikdy kopyta nemazala a má je úplně ukázkový ;-D jediný co je pro kopyto dobrý je voda.. denně by měli stát ve vodě nejmíň 15 min..kopyta tím získají vlhkost a budou zdravá...;-)
Já kobylce kopyta téměř nemažu. Chodí teď už asi 2 měsíce naboso a kopyta m á ve skvělém stavu, takže není třeba mazat, alespoň u ní ne. Jen pravidelně téměř denně nohy stříkáme nebo se brodíme potokem nebo řekou takže kopýtka hezky naberou vlhkost a takl nejsou suché.
Lepší než kopyta mazat je pravidelně je máčet, nejlépe v potoce-tekoucí voda dělá divy, ale pokud potok není stačí kopyta namáčet v kýblu-ten máme každý.A pokud máte potřebu mazat ,tak vždy až po namočení, protože jakmile kopyto namažete nepustí dovnitř žádnou potřebnou vlhkosta to je špatné.To samé pokud kopyta praskají-jsou suchá a nepružná-namáčet!!=)
Zjednodušeně, mažeš si ruce a obličej krémem? Já aspoň občas ano, nemám na mysli kosmetiku, mejkap, ale třeba indulonu, niveu… Takže asi tak. Určitě vhodným mazáním nic nepokazíš. Kupříkladu jsem někde četla, že komusi jistý vet(???) poradil koni mazat kopyta použitým fritovacím olejem. Tedy nejsem vet ani zkušený chovatel, ale selský rozum mi říká, ano kopyta má smysl mazat, udržují si svou vlhkost (kupříkladu), ale že by zrovna takovým sajrajtem??? Něco podobné funguje třeba i u sedel, kůže. Jistě existuje dostupná odborná literatura, nebo třeba zdejší veterinární poradna
Co si myslíte o mazání kopyt? Je to nezbytné, nebo je lepší, když se kopyta mazat vůbec nezačnou?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?