Diskuze Mím si pořídit kočku ?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Bývám v práci denně 12 hodin, včetně víkendů. Bydlím sám. Mám si pořizovat kočku ? Jsou plemena, která méně pelichají, krom naháčů ?
kocicak2012 (15.12.2012 12:04:42) napsal: Bývám v práci denně 12 hodin, včetně víkendů. Bydlím sám. Mám si pořizovat kočku ? Jsou plemena, která méně pelichají, krom naháčů ? 12 hodin + pokud se ptáte takto (nemyslím tím nic zlého), tak "Ne".
kocicak2012 (15.12.2012 12:04:42) napsal: Bývám v práci denně 12 hodin, včetně víkendů. Bydlím sám. Mám si pořizovat kočku ? Jsou plemena, která méně pelichají, krom naháčů ? Můžete,pelichají míň orientálky krátkosrsté(což mám já)ale pořiďte kočičky dvě aby se nenudily když budete v práci.Jedna kočička bude smutná a bude na vás netrpělivě čekat až přijdete z práce a pak bude chtít,aby jste se jí věnoval.Mluvím ze své zkušenosti,sama jsem musela pro mojí kočku koupit po roce ko%tátko,protože kočka vždy ležela na botníku za dveřma,mňoukala a čekala na mě až přijdu z práce.Teď spolu spinkají,hrají si a jsou o hodně spokojenější.
kocicak2012 (18.12.2012 16:56:20) napsal: Často čtu, dejte kočkám domov, tak jsem si myslel. Já polosamotář + starší kočka co má ráda klid. Spolu se najíme a respektujeme se. Jsme u sebe, když máme chuť, jinak se jde každý po svým :-). Pouze život v bytě, 5.patro, asi sítě do oken. Co myslíte ? Díky, že jste svou představu upřesnil. Pokud by jste chtěl poskytnout domov zralé, starší kočce, těch dvanáct hodin samoty by nemělo činit závažný problém. Samozřejmě záleží na jejích zvyklostech, povaze, zdravotní kondici. Záměrně se vyhýbám slovu pořídit, protože kdo kočky zná, s trochou nadsázky ví, že od jejich příchodu s nimi byt již jen sdílíme. Připravte se na to, že ač je to tvor malý, je tak svůj, že dokáže změnit nejeden lidský život. Kočka, ať je to jakékoliv plemeno respekt přímo vyžaduje. Vnímám to tak, že jste ochoten kočce poskytnout domov, tedy ty klasické kočičičí životní potřeby. Přesto to nemusí stačit, protože každá kočka je individualita. Snažte se tedy o konkrétním budoucím kočičím kamarádovi dozvědět po všech stránkách co nejvíce. Pokud to nebude z nějakého důvodu možné, počítejte s tím, že to může být náročnější. Může Vám poněkud poupravit byt, prozkoumá kde co a ne vždy Vás to potěší. Ale trpělivost růže přináší. NIKDY nepřistupujte k fyzickým trestům (maximálně ťuknutí do čumáku, odstrčení, pevné přidržení, já se s nimi i peru, ale je to spíše takové kočičí judo:)). I starší kočce je zapotřebí poskytnout zábavu ve formě různých her a budete-li se jich aktivně účastnit, velmi to ocení. Život v bytě v 5.patře by mohl být problematický pro kočku uvyklou venkovnímu prostředí, problém by mohl být když je třeba zvyklá lehávat vně za oknem (ale plánujete sítě). Najdete-li k sobě cestu, dokáže kočka téměř beze zbytku naplnit Vaše očekávání: "Jsme u sebe, když máme chuť, jinak si jde každý po svým " PS. dobrou představu jak vypadá život s kočkou a ještě se při tom pobavit, si můžete udělat, když se podíváte na známéhttp://www.youtube.com/user/simonscat?feature=watch
Zatím jsem se nerozhodl, nechci se ukvapit. Objedu pár útulků a poklábosím se zkušenějšími a uvidí se. Děkuji všem za rady. Určitě Vám dám vědět, zda mám spolubydlící :-DD
kocicak2012 (03.02.2013 23:46:56) napsal: Po všech pro a proti jsem se rozhodl zůstat bez miciny. Přeci jen by byla stále sama. Dnes odchod 9:30 a příchod 23:30, asi by to nebylo dobré. Správné rozhodnutí ? :-) Určitě jste se rozhodl správně. Je vidět, že jste rozumný a nesobecký člověk. Třeba se vám časem změní podmínky, a kočičku si budete moct pořídit.
Já myslím, že jste se rozhodl správně. ;-) kocicak2012 (03.02.2013 23:46:56) napsal: Po všech pro a proti jsem se rozhodl zůstat bez miciny. Přeci jen by byla stále sama. Dnes odchod 9:30 a příchod 23:30, asi by to nebylo dobré. Správné rozhodnutí ?
kocicak2012 (03.02.2013 23:46:56) napsal: Po všech pro a proti jsem se rozhodl zůstat bez miciny. Přeci jen by byla stále sama. Dnes odchod 9:30 a příchod 23:30, asi by to nebylo dobré. Správné rozhodnutí ? Taky si to myslim, byla by chudak sama
kocicak2012 (03.02.2013 23:46:56) napsal: Po všech pro a proti jsem se rozhodl zůstat bez miciny. Přeci jen by byla stále sama. Dnes odchod 9:30 a příchod 23:30, asi by to nebylo dobré. Správné rozhodnutí ? To je opravdu příliš dlouhá doba, navíc by to bylo pravidelně, což by velmi pravděpodobně neprospívalo jak kočce, tak Vám. Časem se situace změní a pak ...
Po všech pro a proti jsem se rozhodl zůstat bez miciny. Přeci jen by byla stále sama. Dnes odchod 9:30 a příchod 23:30, asi by to nebylo dobré. Správné rozhodnutí ?
My teda kočky nikde nezavíráme když nejsme doma, necháváme jim prostor po celém bytě. A to mladší kocour je opravdový ničitel, ale nestalo se, že by něco provedl zatímco jsme pryč. Myslím, že oni po většinu času spí. Soudím i z toho, že nejdou na záchodek a z vyhřátého místa na peřině:-). Jinak s vámi souhlasím. Pro pana kočičáka: Já být vámi tak si kočičku pořídím. Je to milý společník a i ty starosti co s nimi jsou, jsou svým způsobem milé. Asi bych zašla do útulku a vybrala si tam nějaké dvě dospělé kočičky, které jsou na sebe zvyklé. Oni vám poví o jejich povaze, vyberte si nějaké klidnější, pokud chcete spíše vrnícího kamaráda než lítající torpédo. Doufám, že nám pak dáte vědět, jak jste se rozhodl;-) Jasmia:) (28.12.2012 18:37:12) napsal: pokud bydlíte sám, chcete si najít nějakou zábavu, tak vyhledáváte kočku. Ale kde si bude kočka vyhledávat zábavu těch 12 hodin, ktrých budete pryč? My například zavíráme Miu do chodbičky, kde má misku s vodou, se žrádlem, pelechem a samozřejmě s kočičích záchodem. Dáváme ji tam, když odjíždíme pryč na delší dobu. Tím ale samozřejmě nemyslím 12 hodin, ale např. 3 hod. Rozhodně bych kočičce pořídila i kamaráda, s kterým by si mohla hrát. Pokud se jedná, jak jste řekl, o starší kočičku, bylo by lepší, kdyby svého kočičího kamaráda znala už od malička. Dát dospělou kočku k další, pro ni cizí dospělé kočce, je podle mě špatný nápad. Také musíte domyslet místo, kde je budete zavírat, až budete pryč. Nemyslím tím naši chodbičku, velikosti 2x4 m2, bez oken, světla. Pokud samozřejmě nechcete, aby vám, jak už bylo párkrát řečeno, demoliční četa :-) běhala po bytě. Starší kočky toto sice moc nedělají, ale některé kočky bývají 'tolerantnější' i ve vyšším věku. Musíte také domyslet, pokud kočku opravdu chcete. Není to hračka. Takže, kočku si klidně pořidtě, ale zařiďte, pokud bude možno to, co jsem řekla. -měla by mít kočičího kamaráda(určitě), kterého musí dobře znát, zařídit sítka do oken, koupit vše, co kočka potřebuje (záchod, jídlo, atd.), promyslet místo, kde je/ji budete nechávat, počítat s riziky,nemocemi těchto starších koček, počítat s počůranou pohovkou nebo loužičkou vedle kočičího záchodu, počítat jednoduše SE VŠÍM, protože kočka je živá věc a nikdy nevíte, čím vás překvapí :D
pokud bydlíte sám, chcete si najít nějakou zábavu, tak vyhledáváte kočku. Ale kde si bude kočka vyhledávat zábavu těch 12 hodin, ktrých budete pryč? My například zavíráme Miu do chodbičky, kde má misku s vodou, se žrádlem, pelechem a samozřejmě s kočičích záchodem. Dáváme ji tam, když odjíždíme pryč na delší dobu. Tím ale samozřejmě nemyslím 12 hodin, ale např. 3 hod. Rozhodně bych kočičce pořídila i kamaráda, s kterým by si mohla hrát. Pokud se jedná, jak jste řekl, o starší kočičku, bylo by lepší, kdyby svého kočičího kamaráda znala už od malička. Dát dospělou kočku k další, pro ni cizí dospělé kočce, je podle mě špatný nápad. Také musíte domyslet místo, kde je budete zavírat, až budete pryč. Nemyslím tím naši chodbičku, velikosti 2x4 m2, bez oken, světla. Pokud samozřejmě nechcete, aby vám, jak už bylo párkrát řečeno, demoliční četa :-) běhala po bytě. Starší kočky toto sice moc nedělají, ale některé kočky bývají 'tolerantnější' i ve vyšším věku. Musíte také domyslet, pokud kočku opravdu chcete. Není to hračka. Takže, kočku si klidně pořidtě, ale zařiďte, pokud bude možno to, co jsem řekla. -měla by mít kočičího kamaráda(určitě), kterého musí dobře znát, zařídit sítka do oken, koupit vše, co kočka potřebuje (záchod, jídlo, atd.), promyslet místo, kde je/ji budete nechávat, počítat s riziky,nemocemi těchto starších koček, počítat s počůranou pohovkou nebo loužičkou vedle kočičího záchodu, počítat jednoduše SE VŠÍM, protože kočka je živá věc a nikdy nevíte, čím vás překvapí :D
kocicak2012 (18.12.2012 16:56:20) napsal: Často čtu, dejte kočkám domov, tak jsem si myslel. Já polosamotář + starší kočka co má ráda klid. Spolu se najíme a respektujeme se. Jsme u sebe, když máme chuť, jinak se jde každý po svým :-). Pouze život v bytě, 5.patro, asi sítě do oken. Co myslíte ? !! Starší kočička je trochu jistota - má ustálené zvyky. (ale každá dokáže překvapit, i když méně než kotě - to je vždy sázka do loterie). Dopuručovala bych vám obrátit se na nějaký útulek - znají svoje svěřence. Rozhodně nemá cenu ujmout se dospělé venkovní kočičky. Ale je dost kočiček, které jsou zvyklé v bytě a stane se, že o své páníky z nějakých důvodů přijdou. Seriozní provozovatelé útulků vám narovinu řeknou, jaké má která kočula zvyky, co od ní můžete čekat. Sítě do oken - stačí do jednoho, kde větráte naplno. Spíš by bylo fain, kdyby jste jí mohl pořídit šphadlo. Kočky milují výšky. Ale připravte se na to, co píše Dušan. Kočulky občas připraví nemilé překvapení. Moc vám přeji, aby jste našel tu pravou kamarádku nebo kamaráda. Dana
Často čtu, dejte kočkám domov, tak jsem si myslel. Já polosamotář + starší kočka co má ráda klid. Spolu se najíme a respektujeme se. Jsme u sebe, když máme chuť, jinak se jde každý po svým :-). Pouze život v bytě, 5.patro, asi sítě do oken. Co myslíte ?
MIKOTI (16.12.2012 22:26:20) napsal: Domnívám se,že méně pelichá ruská a britka...ovšem s nepořádkem je třeba počítat každopádně.Jak se zmiňují ostatní,některé "kousky" rádi výšky a shazování čehokoliv,jiné rády škrábou tam,kde to není žádoucí atd.:-D Nepřítomnost 12hod.denně je poměrně dlouhá,asi by nebylo dobře zcela malému kotěti,které je potřeba krmit několikrát za den.Roční kočka už se vyrovná s krmením 2xdenně. Svůj krok ohledně pořízení kočičáka zvažte,jestli jste s tímto smířen předem.Jinak je to ovšem úžasná a zábavná šelmička.:-) Mikoti, britunka ne. Má hodně podsady, kterou ztrácí v průběhu celého roku. Dá se to trochu zmírnit pravidelným vyčesáváním, ale stejně hlavně na jaře a na podzim zůstává v kobercích a všude v rozích taková ta "vata". Malá koťátka skoro nelínají, ale ve druhém půlroce strst dozraje a začne línat. Málo línají plemena bez podsady, z naší smečky je to orientální kocourek a také turecká angora, přestože je polodlouhosrstá kupodivu příliš nelíná, ani jedno z těchto plemen bych ale pro jejich společenskou povahu nedoporučila člověku, který je 12 hodin mimo domov. Pak je třeba vzít v úvahu, že i málo línající kočka nějaký nepořádek udělá - tu a tam shozené věci, vyházené stelivo apod., takže souhlasím s tím, co už bylo řečeno ostatními - zvažte, nakolik lpíte na bezchybném pořádku.
kocicak2012 (15.12.2012 12:04:42) napsal: Bývám v práci denně 12 hodin, včetně víkendů. Bydlím sám. Mám si pořizovat kočku ? Jsou plemena, která méně pelichají, krom naháčů ? Domnívám se,že méně pelichá ruská a britka...ovšem s nepořádkem je třeba počítat každopádně.Jak se zmiňují ostatní,některé "kousky" rádi výšky a shazování čehokoliv,jiné rády škrábou tam,kde to není žádoucí atd.:-D Nepřítomnost 12hod.denně je poměrně dlouhá,asi by nebylo dobře zcela malému kotěti,které je potřeba krmit několikrát za den.Roční kočka už se vyrovná s krmením 2xdenně. Svůj krok ohledně pořízení kočičáka zvažte,jestli jste s tímto smířen předem.Jinak je to ovšem úžasná a zábavná šelmička.:-)
Andulka (15.12.2012 22:21:02) napsal: Být vámi tak si pořídím dvě kočičky (sourozence). Zabaví se spolu a nebude jim smutno. Přesně tohle jsem udělala (i když jsem nebývala tak dlouho v práci) a první rok byl takový, že jsem se občas bála otevřít dveře, co mě čeká:-) . Moje demoliční četa byla neúnavná a měla opravdu široký záběr :-D . Všechno, co jsem jim pořídila na hraní, ignorovali. Teď jsou jim dva roky a už se zklidnili;-) .
kocicak2012 (15.12.2012 12:04:42) napsal: Bývám v práci denně 12 hodin, včetně víkendů. Bydlím sám. Mám si pořizovat kočku ? Jsou plemena, která méně pelichají, krom naháčů ? Nevím, jestli existují kočičky, které méně pelichají. Proč si chcete pořídit kočku? Jaký k nim máte vztah? Kočka není plyšák, kterého najdete tam, kde ho posadíte. 12 hodin i pro kočku je hodně. Jak píše Andulka, jedině pořídit si dva nebo dvě. Ale dobře si to rozmyslete. Záleží i na tom, jak máte zařízený byt a jak moc lpíte na pořádku a na majetku. Kočka není pes a miluje výšky. Takže občas shpozený květináč, hrnek, může škrábat nábytek někdy i zdi, tapety....občas může udělat loužičku nabo hromádku mimo WC. Cokoliv by vás zajímalo, ráda poradím, pokud budu vědět. Kočičky chovám 25 let. Dana
Být vámi tak si pořídím dvě kočičky (sourozence). Zabaví se spolu a nebude jim smutno.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?