Diskuze mladičký hřebeček

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ančí (02.05.2010 17:50:47) napsal: Myslíš na neobsednutém koni? V knihovně nebo na netu si o tom najdi nějaké informace, ale je těžké radit jen slovně a obsedávat koně bez zkušeností je ještě těžší. Lépe sehnat někoho, kdo už to dělal a poradí ti, případně bude trénovat s tebou. Pokud je hafloš obsednutý, jen mladý a temperamentní (a pro Feiby - energický, ne energetický:-DD ), záleží na tom, jak dobře umíš jezdit ty. Pokud nic moc, lepší sebe i koně svěřit do rukou zkušeného trenéra. Obecně platí - mladí koně jsou sice temperamentnější, ale také nezkušení (proto jim klid musíš dodávat hlavně ty, nejančit) a velmi citliví. Proto je třeba neškubat za otěž (to ostatně u žádného koně), sedět v klidu, ať se děje co se děje, žádné kopance, holeň taky uklidněná, nepoužívej pomocné otěže a doporučuju gumové udidlo.. Víc info na netu, v knížkách a nebo mi napiš;-) jo jasně ... dík XDD ... jinak souhlas :-)
no tak ja osobne bych zacala horsemanchipem ale pokud neumi bo nws jak na to muzu dat kontakt na jednu holku ktera se ucila od hozy blahy;-)
Je těžké poradit,pokud člověk toho koně nezná osobně.Já sama bych začínala metodou horsemanshipu a všechno postupně.Pokud by byl mladší,tak bych s ním začala pořádnou práci ze země,ale pokud jsou mu již 4 roky,tak bych prošla pouze základy a poté začala postupně obsedávat.Chce to zkušenosti,důvěru a přátelstí ... :) ;-)
Janik (04.03.2010 19:32:37) napsal: Ahoj mám takoví dotaz je hodně těžké jezdit na čtyřletém hřebečkovy plemene hafling? a jak ho mám postupně tténovat? díky?! Myslíš na neobsednutém koni? V knihovně nebo na netu si o tom najdi nějaké informace, ale je těžké radit jen slovně a obsedávat koně bez zkušeností je ještě těžší. Lépe sehnat někoho, kdo už to dělal a poradí ti, případně bude trénovat s tebou. Pokud je hafloš obsednutý, jen mladý a temperamentní (a pro Feiby - energický, ne energetický:-DD ), záleží na tom, jak dobře umíš jezdit ty. Pokud nic moc, lepší sebe i koně svěřit do rukou zkušeného trenéra. Obecně platí - mladí koně jsou sice temperamentnější, ale také nezkušení (proto jim klid musíš dodávat hlavně ty, nejančit) a velmi citliví. Proto je třeba neškubat za otěž (to ostatně u žádného koně), sedět v klidu, ať se děje co se děje, žádné kopance, holeň taky uklidněná, nepoužívej pomocné otěže a doporučuju gumové udidlo.. Víc info na netu, v knížkách a nebo mi napiš;-)
Janik (04.03.2010 19:32:37) napsal: Ahoj mám takoví dotaz je hodně těžké jezdit na čtyřletém hřebečkovy plemene hafling? a jak ho mám postupně tténovat? díky?! Tak tezke je to podle toho, jak hodny je... je spousta hodnych mladych koni, ale pocitej, ze bude mit pubertalni napady... obcas :-D... jinak pokud by byl venku energeticky a zlobil ti, pred jezdenim si ho na ctrvt hodky vylonzuj... pomaha to ;-)
Ahoj mám takoví dotaz je hodně těžké jezdit na čtyřletém hřebečkovy plemene hafling? a jak ho mám postupně tténovat? díky?!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?