Diskuze Mladý kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ahoj máš ICQ já jo tak mi potom napiš na email a potom jestli máš ICQ tak na číslo:403859287­:_/ ahoj
ahoj já mám ráda koně ale mamka s tatkou mi nehcou dovolit koupit koně:( ale jen doufám ze si mezi váma najdu super kámošky;-)
ahojky zuzko,víš já už to učím artuše a to sou mu dva roky ale mám radu máš k dispozici kruhovku??my to máme krapet jinčí jak ty arta se nebojí žádného zvuku atd tak já ho to učím jinak..pokud máš kruhovku tak tam kobylku pust nech ji tam at se tam rozkouká a jdi za ní ale bez biče jen třeba vodítko a stoupni si doprostřed at má kobyla jasno že ty tam budeš vždy s ní a jen tím vodítkem si klepej do stehna z boku,já to dělám každé zhruba 3metry at si zvyká na rytmkus a do toho jak půjde jíé říkej bud krook nebo klus ale říkejh to důrazněji a pokud toto kobylka nepochopí necválej ale zas pokud si tam nacvála nech ji ale nic ji neříkej jí to přejde.nebo pokud nemáš kruhovku udělej si ji z překážek ale vždy pokud ti obejde jen pár koleček nech ji a jdi třeba na vycházku u mladých koní stačí opravdu jen náznak že to pochopíl.ono se to těžko popisuje lepší by bylo poprosit někoho kdo má zkušenost já bych dojela ti pomoct ale sem z brna a nevím odkud ty:o)papa a napiš ráda ti zkusím poradit i po zprávách:-)
Ahojky tak dostala jsem povolení že můžu začít lonžovat teď už tříletou kobylku o které jsem se zmiňovala dříve. Chtěla bych se zeptat jak by se mělo asi začínat. Už jsem ji dvakrát lonžovala a skončilo to katastrofou...jednou mě pěkně potahala a podruhé mě taky potahala a vytrhla se mi i s lonžkou a letěla pryč. No než začala blbnout tak šla chvilku hezky na kruhu krokem ale pak když jsem ji chtěla popohnat bičíkem že šla pomalu tak si naklusala a i přes hlasové uklidňování nacválala a odletěla pryč. Budu vděčná za každou radu ;) budu to s ní samozdřejmě zkoušet dál ale musím si najít tu chvilku kdy už jí dochází zájem a včas přestat aby věděla že jí dám pokoj ale přesto chci slyšet váš názor a popřípadě radu ;) předem moc děkuju. Zuzka
Ahojky mám dvouletého hřebce a je opravdu moc důležité jaké si mezi sebou uděláte pouto,mi sice bezproblému zvedáme všechny 4,u čištění to ber trochu hrou ale opravdu každý náznak kousnutí,kopnutí musíš zdůraznit že toto se nedělá :D my už začínáme s lonžováním zkoušíme sem tam uzdečku,nastupování do vozíku ne moc vždy tak 1max2týdně aby si zvikl na vše co ho bude v životě potkávat,když budeš začínat s lonžováním někdy to je poměrně jednoduché pokud má koník nějaký respert z lonžáku,bohužel můj atrušek je flegmouš úplně na vše tak že mi učili začátky za druhým koněm který to umí nebo pokud máš k dispozici kruhovku to je nejlepší tam máte pro sebe určitej prostor a brzo koník pochopí co po něm chceš.vycházky to je skvělá věc chodíme denně na ohlávce(pole,vesnice,silnice, les)a co bych doporučovala přirozená komunikace vem si delší vodítko či ze začátku lonž na netu najdeš různé články,naučit koníka že bude chodit za tebou na celou délku vodítka různé obraty atd.my chodíme bez vodítka a jde všude za mnou baví ho to je to perfektní hra kde se oba na sebe s****ředíte.mno pokud by sis chtěla psát skrz to že naši koníci jsou stejně staří budu ráda:o)měj se pěkně papa Lenka:-)
Lída (26.06.2009 22:42:57) napsal: ahoj, já osobně bych si k vodění staršího koně vzala pomocníka. Když kůň nechce jít, ten druhý ho může pobídnout ze zadu lehce třeba tušírkou a kůń se tak naučí vykročit a vodič ho nemusí tahat za sebou. ale muzete to zvladnout i sami… kdyz si pridrzite v leve ruce konec voditka, muzete jim pripadne trochu plesknout kone po zadku… bude priste tomu chtit zabranit a uz radeji pujde. Vzdy to pouzivam kdyz kun zlobi… kdyz jdu treba s hrebcem kolem klisny atak a funguje to :-)
ahoj, já osobně bych si k vodění staršího koně vzala pomocníka. Když kůň nechce jít, ten druhý ho může pobídnout ze zadu lehce třeba tušírkou a kůń se tak naučí vykročit a vodič ho nemusí tahat za sebou.
Ahojda, tak nějak by to mělo být. Jen bych klidně přidávala zadní nohy…vždyť je jedno, že ještě pořádně neumí dávat přední, ale hlavní je, aby věděla, že se zvedají i ty zadní…Důležité je mít koníka pořádně „ošahanýho“, aby věděl, že se nic neděje. Když se nám narodilo hříbátko, hned jsem s ní začala pracovat…neříkám, že to bylo něco světobornýho, ale můžu říct, že během 14dní si nechala zvednou nožičky bez nějakých větších problémů.;-) Jako 3měsíční mi chodila přes plachtu, něchala se bez ohlávky, bez držení čistit v ohradě, aniž by někam chodila. Víš, hlavní je, aby ti koník důvěřoval. Co se týká vodění mezi koníkama…no lepší by to bylo asi někde mimo, protože i ty si tak trochu nervózní, aby po vás nějaký koník ze stáda nekop nebo tak něco a svou nervozitu přenášíš i na ni. Koně jsou citlivá zvířata a stačí nepatrný náznak. Když nechce chodit, klidně si vem napomoc tušírku ( rozhodně nechci říct, že ji máš tlouc, ale jemné „pošimrání“ po bříšku – tam, kde později přijdě holeň ). Vše co děláš ze země, pak upotřebíš v sedle!!!
Takhle nějak to probíhá, ale když ji vedu na ruce za ohlávku tak se strašně otírá a nechce se hnout z místa…Chození ji potřebuju naučit co nejdřív, protože zatím pracujeme asi ve 25ti členém stád kde není moc klidu a musím dávat pozor jestli k nám jdou koně a klopí uši atd…Jinak kobylka vždycky nohu zvedne a chce hrábnou tak ji důrazně řeknu NE a nohu chvilku ještě držím, pak povolím a pochválím a dám pamlsek. Zadní nožky jsem ještě nezkoušela…chci, aby prvně uměla pořádně přední, aby mi věřila, že to nic není…Dík za radu :-)
Ahoj, kun hlavne nesmi mit strach z toho co ho ucite. Pokud ucite zvedat nohy, muze mu nekdo davat odmenky, nebo zdali jste sama, musite ho hozne chcvalit a prozatim nohu drzet jen chvilku, postupne úpak dobu prodluzovat. Pokud by zacat trochu kopat, musite ho okriknout ale stale drzet jeho nohu, aby vedel, ze mate prece jenom navrh :-). a chozeni na ohlavce si myslim, ze by nemel byti problem :-), musi jit vedle vas po prave strane, pokud pujde rychleji, musite ho udrzet a treba stizir pobidkou sss, nebo pokud jde pomalu, povzbuzovat ho hlasem. A pokud jdete vylozene na prochazku nebo tak neco, nesmi vam zrat, tzo mu ihned musite zvednout hlavu a napomenout ho. Zrat muze jen pokud to chcete vy. Doufam, ze jste me pochopila a pomohla jsem vam :-). Lucka
Ahojky začínám s výcvikem mladé dvouleté kobylky…učím jí základní návyky jako je zvedání noh a chození na ohlávce atd…prosím může mi někdo napsat svoje způsobý učení koně? sbírám názory…Prosím nechci ji zkazit…
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?