Diskuze Mladý kůň vs. starý kůň?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já bych řekla že je lepší mladý kůň:D .Protože když si koupíte starého koně tak vám moc dlouho nevidrží ale zase už je poslušnější:-).A mladý kůň vám dýl vidrží ale asi nebude tak poslušný:_( .Ale je to vaše rozhodnutí(volba);-) tak si vyberte dobře:-D . A taky hezkého koně:-D .Tak naschledanou>> .
Děkuji moc za názory a zkušenosti :) Koník by byl pod drobnohledem majitelky a trenérky stáje, kde je 11 koní, takže o rady ohledně výcviku by nebyla nouze. Pořád váhám, ale asi do toho nakonec nepůjdu :) Děkuji
Ahoj :) Možná tě zklamu, ale pokud opravdu jezdíš na koni jen rok, tak se do koupě radši ani nepouštěj. Nejsem si jistá, jestli jsem to dobře pochopila s tou délkou ježdění - jestli jsi jako malá i na nějaké koně chodila nebo ses kolem nich opravdu jen "motala" ;) Sžít se se svým prvním koněm není ani tak o správném sedu, ale o pochopení, jak koně fungují a myslí a na to tě žádné video ani příručka nepřipraví. Můžeš být machr na jízdárně, ale jakmile budeš sama se svým koníkem a povezete se lesem nebo zůstanete sami v hale, nastanou ty skutečné události. Na to co přijde, se nedá připravit - budeš řešit situace, jaké jsi na vypůjčených koních nikdy neřešila, ať už na fyzické či psychické rovině. Ideálně bych ti doporučila ustájit koníka u zkušených lidí, kteří ti budou schopni neustále radit - pak bude jedno, jestli máš ročka nebo staršího koně. Samozřejmě, že bych se všemi deseti přihlásila za toho staršího, ale pokud ses skutečně zamilovala, tak s tím nikdo nic neudělá. Bude to neskutečně těžší, ale ne nemožné...
Zdravím... sice nevím jak jsi daleko s ježděním, ale já osobně si myslím, že je rozhodně lepší starší koník.. věk okolo 10 let.. na něm se naučíš nejvíc.. nejhorší je to, když se učíte oba dva stejně.. věř mi,, znám to.. tak jsem si koupila mladého koníka, když jsem ještě neměla tolik zkušeností.. musím teda říct, že ten mě opravdu naučil vysedět snad všechno.. :D a poradit si s každou situací.. rčního hřebečka bych si asi teda nekoupila.. když už tady aspon klisničku.. ale samozřejmě je to na tobě.. já si koupila pětiletého koníka a taky mi to stačilo.. natož potom ročního hřebečka.. :) ted jsme byli na druhých závodech a nedopadlo to moc dobře, protože je mladej a nevyblblej.. :) spadli jsme oba dva a koník ještě na mě.. :) je v prostě v pubertě.. :) a věř mi.. obsedat toho koníka, učit ho chodit pos sedlem, učit ho si zvykat na nové prostředí, na závody, na všechny věco kolem toho není žádnej med.. :) a myslím, že mi to potvrdí hodně konáků.. ale samozřejmě ti tady nemůžu něco vnucovat.. :) jí ti můžu jen poradit, ale rozhodnout se musíš sama.. :) jen se snažím zabránit aby všichni nedělali tu samou chybu jako já.. oby tak netrpěli. :) samozřejmě, ale všechno zlé pro něco dobré.. :)
Zdravím vás, čelím těžkému rozhodnutí. Je mi 20 let, okolo koníků se motám už od 6ti let, bohužel ve stáji kam jsem chodívala byli jen soukromní koně na kterých jsme my děti nemohli jezdit. Teď na stará kolena ;-) jsem se rozhodla, že si chci svůj sen splnit, takže si už rok v jedné stáji platím lekce. Všichni jistě začínali stejně, takže víte, že to prostě není ono. I já jsem se rozhodla koupit si svého koně. Nejdříve jsem měla jasný cíl, koupit si valáška nebo klisničku 6-15 let, která už bude zkušená. Jenže nyní se mi naskytla příležitost koupit si mladého ročního hřebečka, který mi neuvěřitelně padl do oka a jsem z něj naprosto unešená, jenže se bojím, že vzhledem k jeho věku bych ho nedokázala správně vychovat. Mám přečteto pár knih o výcviku koní pomocí horsemanshipu a viděla jsem snad 100vky videí, hodně sympatizuji se Zuzkou Prokopovou a partnershipem. Ale i tak pár obav mám. Má někdo zkušenosti s mladými hřebečky a výcvikem? Byl by ustájený ve stáji, kde s mladými koníky už dřív pracovali a i je obsedali. Osobně si sama myslím, že je lepší si vychovat svého koníka již od mladého věku, ale ráda bych názor starších a zkušenějších :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?