Diskuze Moje nevyzpytatelná kobylka.PROSÍM O RADU!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Katie (05.06.2012 11:10:53) napsal: Ahoj. ;-) Potřebuji nutně poradit se svou kobylkou. Je plemene slezský norik a teď jí bylo 13 let. Máme ji už od hříběte. Trápí mě to, že je na vyjížďkách až nepřiměřeně koukavá! Všechno je v pohodě a najednou prostě skloní dolů hlavu, začně vyděšeně funět a přitom na zemi leží jen 5 centimetrová větvičeka ze stromu. Než aby ji překročila, tak raději vyděšeně uhne stranou a obejde ji. Další takovou věcí je, že mi pod sedlem nechce jít přes žádné mžížkované kanály adřevěné mosty jsou pro ni noční můrou! Ale zajímavé je, že když ji taťka vezmě na vyjížďku do vlečky, tak bu ten kanál a most přejde uplně bez problémů. Napadlo mě, že to může být tím, že cítí, že za sebou má nějáké břemeno (v tomto případě vlečku) a tím pádem nemůže moc vyvádět.Ale pod sedlem je to s Luisou fakt hrůza. Když je ve vlečce, tak se čumí jen dopředu, není koukavá a vleze skoro všude. TAK TŘEBA VČERA ► Jela jsem s Luisou pod sedlem na vyjížďku. Byli jsme teprv kousek za barákem a já s ní chtěla odbočit doprava. Protože tam dál rachotil traktor a ona by se toho určitě lekla. Tak jsem to s ní chtěla odbočit vpravo. Byla tam sice zámková dlažba, ale myslela jsem, že mi na ni vleze. No, to jsem se šeredně spletla! Prostě se mi zabodla těsně u přechodu ze štěrku na zámeckou dlažbu a zase dala hlavu dolů, začala čuchat a nešlo s ní prostě hnout. Chtěla jít všude jinde, jen né na tu zámeckou dlažbu. Tak jsem z ní zesedla a chtěla ji na zámeckou dlažu převést na ruce. A to taky nešla! Tak jsem tam s ní stála asi ještě půl hodiny, ať si to očuchá a prostě nic. Nemohla jsem s ní hnout. Ani když jsem jí jednou pleskla bičíkem po p*****, tak se prostě zabodla a nešla. Tak mi potom už ruply nervy, nasedla jsem na ni a jeli jsme jinudy. Nedalo se to s ní prostě. A z toho má někdy zase den, kdy vleze všude. Jednou mi dokonce pod sedlem přešla i kanál bez zastavení! To jsem fakt čuměla. A z toho má zase dny, jako byl včera, prostě se blokne a nejde.:_( A přitom s ní jezdím ke kostelu, kde zámeckou dlažbu mají a tam jí nevadí. Tam mi na ní dokonce klusá! :-) Ale včra to byla katastrofa, já už fakt nevím, co s ní. BUDU VÁM MOC VDĚČNÁ ZA RADY, PROTOŽE UŽ MĚ TO JEŽDĚNÍ A NÍ I PŘESTÁVÁ BAVIT, KDYŽ MI VŠUDE TROPÍ TAKOVÉ SCÉNY. Strašně moc děkuji. ;-) Ahojky, pokud máš tento problém jen občas je docela možné, že se ti kobylka i říjí a to opravdu kolikrát stojí za to. Pokud tomu tak není, nemáš kolikrát třeba jen trošku nejistoty, že ti tam prostě nevleze? I to dělá tento problém, když člověk trošku znejistí koník to vycítí a problém je na světě.Jestli ne tak pokud už budeš cítit, že ti kobylka někam nevleze, tak už začni pobízet a nepouštěj ji hlavu až k zemi, každopádně ani já koníka neposílám přes kanály už z jednoho důvodu, kdyby se dekl propadl tak se koník doláme.Je těžko takhle radit, když to člověk nevidí, stačí malá prkotina a problém je úplně někde jinde. Ahojky a pěkný den:D
Ahoj, pokud budeš mít neustále tyto problémy se svou kobylkou a nebudeš si vědět rady, tak se mi ozvi přímo na muj email Danielablack[at]seznam.cz. Zabývám se přirozenou komunikací s koněm a pracuji převážně s problémovými koňmi. Při této práci pracuji zároveň i s majitelem koně, který se tímto učí problémy řešit sám a předcházet tím novým. Pokud budeš chtít využít mých služeb, ráda ti pomohu. S pozdravem Daniela
Ahoj. ;-) Potřebuji nutně poradit se svou kobylkou. Je plemene slezský norik a teď jí bylo 13 let. Máme ji už od hříběte. Trápí mě to, že je na vyjížďkách až nepřiměřeně koukavá! Všechno je v pohodě a najednou prostě skloní dolů hlavu, začně vyděšeně funět a přitom na zemi leží jen 5 centimetrová větvičeka ze stromu. Než aby ji překročila, tak raději vyděšeně uhne stranou a obejde ji. Další takovou věcí je, že mi pod sedlem nechce jít přes žádné mžížkované kanály adřevěné mosty jsou pro ni noční můrou! Ale zajímavé je, že když ji taťka vezmě na vyjížďku do vlečky, tak bu ten kanál a most přejde uplně bez problémů. Napadlo mě, že to může být tím, že cítí, že za sebou má nějáké břemeno (v tomto případě vlečku) a tím pádem nemůže moc vyvádět.Ale pod sedlem je to s Luisou fakt hrůza. Když je ve vlečce, tak se čumí jen dopředu, není koukavá a vleze skoro všude. TAK TŘEBA VČERA ► Jela jsem s Luisou pod sedlem na vyjížďku. Byli jsme teprv kousek za barákem a já s ní chtěla odbočit doprava. Protože tam dál rachotil traktor a ona by se toho určitě lekla. Tak jsem to s ní chtěla odbočit vpravo. Byla tam sice zámková dlažba, ale myslela jsem, že mi na ni vleze. No, to jsem se šeredně spletla! Prostě se mi zabodla těsně u přechodu ze štěrku na zámeckou dlažbu a zase dala hlavu dolů, začala čuchat a nešlo s ní prostě hnout. Chtěla jít všude jinde, jen né na tu zámeckou dlažbu. Tak jsem z ní zesedla a chtěla ji na zámeckou dlažu převést na ruce. A to taky nešla! Tak jsem tam s ní stála asi ještě půl hodiny, ať si to očuchá a prostě nic. Nemohla jsem s ní hnout. Ani když jsem jí jednou pleskla bičíkem po p*****, tak se prostě zabodla a nešla. Tak mi potom už ruply nervy, nasedla jsem na ni a jeli jsme jinudy. Nedalo se to s ní prostě. A z toho má někdy zase den, kdy vleze všude. Jednou mi dokonce pod sedlem přešla i kanál bez zastavení! To jsem fakt čuměla. A z toho má zase dny, jako byl včera, prostě se blokne a nejde.:_( A přitom s ní jezdím ke kostelu, kde zámeckou dlažbu mají a tam jí nevadí. Tam mi na ní dokonce klusá! :-) Ale včra to byla katastrofa, já už fakt nevím, co s ní. BUDU VÁM MOC VDĚČNÁ ZA RADY, PROTOŽE UŽ MĚ TO JEŽDĚNÍ A NÍ I PŘESTÁVÁ BAVIT, KDYŽ MI VŠUDE TROPÍ TAKOVÉ SCÉNY. Strašně moc děkuji. ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?