Diskuze mrouskání kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den mám takový dotaz... Naší kočičce je neco málo přes dva roky,máme ji jen doma a od pondelka nám mrnouska,což problém není je klidná sem tam mnoukne ale začala mi dá se říct značkovat,zdi dveře a ručníky...Moc tomu nerozumím a nejde mi to do hlavy... Je to vůbec možné?
Uživatel44628 (24.05.2010 17:21:56) napsal: Naší kočce je 5 měsíců a doktor řikal že čim dřív tim lépa a taky že už je kastrovaná a mužu vás všechny ujistit že to zvládla naprosto v pohodě a nemá vůbec žádné problémy. ahoj,já mam sice kocourky ale naši známý mají v bytě kočičku a když se ptali veterináře kdy je vhodná kastrace,bylo jim řečeno že kastraci provádí nejdříve po 6 měsíci.Kočičce jsou už 3 roky a je v pořádku a žádné problémy nemá.
Mé Nelince je 7 měsíců a poprvé se mrouska, žije jenom doma. Chtěla jsem jí vykastrovat a veterinář řekt, že až na roce, že bych jí teď překazila vývoj,známa mě ještě říkala že jednou jí mám koťátka nechat že je to zdravější. Tak jak to teda je?
Uživatel34802 (25.10.2009 16:53:55) napsal: Máme 5ti měsíční kočičku a nejsem si tak úplně jistá, jestli poznám mrouskání. Protože žije jak doma, tak i venku, chceme ji nechat kastrovat. Po přečtení příspěvků o kastraci myslím, že ta chvíle se už blíží a bylo by dobré ji nepromeškat. Koťata opravdu nechceme. Poradíte? Kočička ba se měla nechat kastrovat později než kocour a to okolo 10 měsíce stáří;-D
my jsme naši kočku nechali vykastrovat hned po mrouskání. Proto že sme nechtěli koťata, ale teď vidím že sem udělala chybu :( s kočkou nic není, je úplně v pořádku, ale ty koťata bych od ní chtěla, protože sem v životě neměla hravější a mazlivější kočku než je Sally :(
Zdravim vsechny mrouskajici kocky a obcas i majitele, ktere z nich uz mirne boli hlava :) Mrouskani je u kazde kocky jine. Uvednu nas priklad. Mame chovnou habesskou kocku viz. www.habeska.cz Je prave akorat 3 mesice po kotatech a uz nam pomerne silne mrouska potreti od porodu. Rozhodli jsme se tedy mruk zastavit na 2-3 roky aby si opet mirne odpocinula a my take. Existuje novinka na trhu a to implantat ktery se vpichne kocicce pod kuzi stejne jako kdyz ji jdete cipovat. Implantat dle velikosti (vahy) kocky se postupne po robu cca 2-3 samovolne uvolnuje a zabranuje temto projevum. Dle vlastnich zkusenosti jiz jsme ho jednou meli, je kocicka uplne v pohode, bo mruk ji velice vycerpava a nas taky. Dporucuji se informovat u veterinare. My s ni chodime primo na Veterinarni univerzitu v Brne. Cena implantatu je 1.700,- Tak to je pro ty co nehteji kocicku kastrovat (funguje i na kocoury). Mejte bezva den.
Martina (06.05.2013 22:19:02) napsal: U veternáře jsme byli a všecko je v pořádku. Kočička je siamská a ty vyžadují mnoho pozornosti. Teď už to není mrouskání.. To bylo hlasitější a celodenní. Naše kočička nelehá na zemi. Když mrouskala tak seděla u dveří a mňoukala tak děsně že sem jí vzala na vodítko na zahradu.. Můžu se zeptat jak stará je vaše kočička?
Martina (05.05.2013 15:42:24) napsal: Dobrý den, chci se zeptat jak presne poznam mrouskani u kocicky :) dkeuji za opdoved 8-) :-D Přesně se to poznat nedá, každá kočička je jiná.
MIKOTI (09.05.2013 01:41:34) napsal: Nechápu,jak vet mohl říct takovou blbost.>:-( Opak je pravdou.Takové blbiny si razily cestu někdy před sto lety.Právě nekastrovaná kočka trpí ve vyšším věku na záněty dělohy.Pouze u kocourů může dojít po kastraci k zúžení močové trubice a následně k problémům s ledvinami a močovým měchýřem.Tomu se dá ale předcházet vhodným krmením pro kastráty. Krom toho...ten,kdo nemá kočku vyloženě na chov,nebo nemá zajištěný odběr koťat,se chová nezodpovědně.Osudy venkovních,nekastrovaných koček,koťat i kocourů jsou žalostné.Žádný milovník koček by neměl dopustit nekontrolované množení těch chudinek.ZAJDĚTE NĚKDY DO ÚTULKU,TAM UVIDÍTE TU PRAVOU KOČIČÍ BÍDU.:_( ZVLÁŠŤ NOVĚ PŘIJATÍ CHLUPÁČI JSOU NÁZORNOU UKÁZKOU LIDSKÉ NEZODPOVĚDNOSTI!! >:-( !! Naprosto souhlasím, ten pan doktor by měl asi vrátit diplom. Znám spoustu kočiček, které nikdy koťátka neměly a dožily se 15 i více let.
anett (26.02.2011 15:32:08) napsal: Zdravim, mely jsme kocicku, kterou jsme nechaly vykastrovat jako mladouckou. A za 4roky nam zemrela veterinar nam oznamil ze je dokazane ze u zvirat se zivot zkracuje kdyz nemaji alespon jednou mlade.. Bohuzel se nam po roce to same stalo s pejskem. Takze sama ze sve zkusenosti doporucuji alespon jednou kotatka. Nechápu,jak vet mohl říct takovou blbost.>:-( Opak je pravdou.Takové blbiny si razily cestu někdy před sto lety.Právě nekastrovaná kočka trpí ve vyšším věku na záněty dělohy.Pouze u kocourů může dojít po kastraci k zúžení močové trubice a následně k problémům s ledvinami a močovým měchýřem.Tomu se dá ale předcházet vhodným krmením pro kastráty. Krom toho...ten,kdo nemá kočku vyloženě na chov,nebo nemá zajištěný odběr koťat,se chová nezodpovědně.Osudy venkovních,nekastrovaných koček,koťat i kocourů jsou žalostné.Žádný milovník koček by neměl dopustit nekontrolované množení těch chudinek.ZAJDĚTE NĚKDY DO ÚTULKU,TAM UVIDÍTE TU PRAVOU KOČIČÍ BÍDU.:_( ZVLÁŠŤ NOVĚ PŘIJATÍ CHLUPÁČI JSOU NÁZORNOU UKÁZKOU LIDSKÉ NEZODPOVĚDNOSTI!! >:-( !!
Martina (08.05.2013 16:14:30) napsal: Asi vykastrovaná není.. je to nalezenec ale chceme jedny kotata a pak kastrace. Je hezké, že jste se jí ujali, ale kočka opravdu koťata nepotřebuje mít ke svému štěstí ani zdraví (viz příspěvek MIKOTI). Zrovna v tomto období je úplná exploze koťat a bohužel ne všechna najdou milující rodiny, protože se jich rodí mnohem více, než je zájemců o ně. Takže kočičku nechte s klidem kastrovat a nemusíte se bát, že kočičí svět tím o něco přichází. Jestli už kočička je kastrovaná vám s jistotou řekne jen SONO u veterináře, jizva nemusí být vůbec vidět.
Asi vykastrovaná není.. je to nalezenec ale chceme jedny kotata a pak kastrace.
Martina (07.05.2013 16:33:06) napsal: cca dva roky.. :-) pročpak ? Vy jí nemáte vykastrovanou? Nebo jí máte na chov? Kočka se při mrouskání velice trápí a stresuje, proto je lepší ji vykastrovat...
A bohužel na poradně muím mít určitý počet bodu což nemám :(
U veternáře jsme byli a všecko je v pořádku. Kočička je siamská a ty vyžadují mnoho pozornosti. Teď už to není mrouskání.. To bylo hlasitější a celodenní. Naše kočička nelehá na zemi. Když mrouskala tak seděla u dveří a mňoukala tak děsně že sem jí vzala na vodítko na zahradu..
Martina (06.05.2013 16:19:32) napsal: Jenže ona to dělá pořád.. :_/ tak doufám že to poznám..pořád za námi doma chodí a mňouká jak o život...ale vyraznější to bylo ten minulý týden tak to asi bylo ono ;) Víte, ona ani nemusí mrouskat. Vzala bych ji raději k veterináři jestli ji něco např. nebolí. Znakem mrouskání je taky to, že kočka poleháva na zemi a velmi často. Naše kočka má teď tiché mrouskání, to znamená, že poleháva divně jakoby vrní a někdy zamňoukne, ale fakt roztomile :D Hlasité mrouskání měla hned na začátku, hned jak měla první mrouskání, to byl děs :_/ Tak jak říkám, raději vzít k veteriníři, to všechno bych řešila raději přes něj. Pokud Vám vrní, tak nevěřte na to, že je spokojená a zdravá. Kočky nemocné taky vrní. Trvalé mrouskání není u koček normální, kočky mrouskají tak 5 dní někdy i 1 týden. Zkuste se zeptat tady v poradně. Můžu jen vědět, jak už přibližně dlouho Vaše kočička mrouská?
Jenže ona to dělá pořád.. :_/ tak doufám že to poznám..pořád za námi doma chodí a mňouká jak o život...ale vyraznější to bylo ten minulý týden tak to asi bylo ono ;)
Martina (05.05.2013 21:45:37) napsal: Děkuji, hledáme právě kocourka ke krytí.. tak zkoumám kdy mrouskala.. ;-) a bylo to minulý týden, ustavičně řvala u dveří a pořád chtěla ven.. Ano, to je taky mrouskání. Naše to taky dělala ;-D Kočky mrouskjí, tak 5 dnů ;-)
Děkuji, hledáme právě kocourka ke krytí.. tak zkoumám kdy mrouskala.. ;-) a bylo to minulý týden, ustavičně řvala u dveří a pořád chtěla ven..
Martina (05.05.2013 15:42:24) napsal: Dobrý den, chci se zeptat jak presne poznam mrouskani u kocicky :) dkeuji za opdoved 8-) Bude zvedat zadek a otravně mňoukat. Bude mňaučet hlavně v noci. Nevyspíte se :-D
Dobrý den, chci se zeptat jak presne poznam mrouskani u kocicky :) dkeuji za opdoved 8-)
Mé kočičce (modrá britka) je 6 měsíců a v pondělí začala mrouskat. Děláme s přítelem na stejnou směnu a když jsme přišli v pondělí po 22 hodině domů, naše číča vypadala, že je v posledním tažení. Nedala na sebe zprvu ani sáhnout, měla jsem obavu, jestli není otrávená. Vypadalo to, jako když má bolesti břicha, dost hrozným způsobem mňoukala, byla celá jakoby v křeči. Že se kočky mrouskají jsem samozřejmě věděla , slyšela jsem to mnohokrát, ale co to s tou kočkou dělá jsem nikdy neviděla! Druhý den jsem volala veterinářce a ta mi řekla, že po mrouskání mám s kočičkou přijít, že provede kastraci, že to bude ideální doba. Jsem ráda, protože vidím, jak to tu kočku vyčerpává, pořád usíná a když je vzhůru řve a vystrkuje zadek. Už ji podruhé trápit nenechám, myslím, že kastrace je rozumné řešení....
Co já vím, tak na věku kočičky nezáleží, kastruje se podle váhy - kočička musí mít minimálně 2kg a u kocourků nevím, ale je to víc než u kočiček :) ale potom taky záleží na veterinářovi jaké má zkušenosti a čím se řídí :)
anett (26.02.2011 15:32:08) napsal: Zdravim, mely jsme kocicku, kterou jsme nechaly vykastrovat jako mladouckou. A za 4roky nam zemrela veterinar nam oznamil ze je dokazane ze u zvirat se zivot zkracuje kdyz nemaji alespon jednou mlade.. Bohuzel se nam po roce to same stalo s pejskem. Takze sama ze sve zkusenosti doporucuji alespon jednou kotatka. Cituji zde radu z Poradny na Micinách.cz - "Odpověď odborníka 11. 02. 2009 Pověra, že kočka by měla mít alespoň 1x za život koťata se nezakládá na pravdě, naopak čím dříve se vykastruje tím menší je pravděpodobnost, že bude mít nádory na mléčné žláze. Pokud by jste jí přeci jen koťata nechali tak kastrovat je možné po odstavu koťat, cca 2,5 měsíce po porodu (aby jí sající koťata neublížila). Přeji hezký den."
anett (26.02.2011 15:32:08) napsal: Zdravim, mely jsme kocicku, kterou jsme nechaly vykastrovat jako mladouckou. A za 4roky nam zemrela veterinar nam oznamil ze je dokazane ze u zvirat se zivot zkracuje kdyz nemaji alespon jednou mlade.. Bohuzel se nam po roce to same stalo s pejskem. Takze sama ze sve zkusenosti doporucuji alespon jednou kotatka. A ještě zde cituji radu odborníka z Poradny na Micinách.cz - "Odpověď odborníka 11. 02. 2009 Pověra, že kočka by měla mít alespoň 1x za život koťata se nezakládá na pravdě, naopak čím dříve se vykastruje tím menší je pravděpodobnost, že bude mít nádory na mléčné žláze. Pokud by jste jí přeci jen koťata nechali tak kastrovat je možné po odstavu koťat, cca 2,5 měsíce po porodu (aby jí sající koťata neublížila). Přeji hezký den."
anett (26.02.2011 15:32:08) napsal: Zdravim, mely jsme kocicku, kterou jsme nechaly vykastrovat jako mladouckou. A za 4roky nam zemrela veterinar nam oznamil ze je dokazane ze u zvirat se zivot zkracuje kdyz nemaji alespon jednou mlade.. Bohuzel se nam po roce to same stalo s pejskem. Takze sama ze sve zkusenosti doporucuji alespon jednou kotatka. Protože jednu moji kočku za pár měsíců kastrace čeká, tak jsem se také informoval, mě zase veterinář říkal, že vůbec nezáleží, zda má kočka jednou koťata, nebo ne. Ze své skušenosti mohu napsat, že jsem měl dvě vykastrované kočky, které neměly nikdy koťata, obě zemřely přirozenou smrtí, jedna ve 12, druhá ve 13 letech. Naopak jsme měl jednu kočku, které se po prvních koťatech zanítila děloha a měla s tím velké problémy, které pak musela ukončit eutanasie.
Zdravim, mely jsme kocicku, kterou jsme nechaly vykastrovat jako mladouckou. A za 4roky nam zemrela veterinar nam oznamil ze je dokazane ze u zvirat se zivot zkracuje kdyz nemaji alespon jednou mlade.. Bohuzel se nam po roce to same stalo s pejskem. Takze sama ze sve zkusenosti doporucuji alespon jednou kotatka.
Mám dvě kočky z útulku (nevíme to přesně, ale kocour má asi 8 měsíců a kočička 6 měsíců). Je jaro a tak jsem musela nějak rychle zařídit kastraci alespoň jednoho z nich, dokud se nezačnou nějak pohlavně projevovat. Kočička zatím nemrouská a ani kocourek se neprojevuje. Volala jsem paní doktorce a ta mi řekla, že nejdříve vykastrujeme toho staršího a pak až kočičku. Říkala, že pokud se kastruje po 6 - 8 měsíci, zdravotní rizika jsou minimální...a že není problém. Naopak kastrace kočičky injekcí by prý přinášela větší riziko. Záleží na veterináři, ale myslím si, že nechat kočku mít koťata pokud je nechcete je větší blbost, než nechat vykastrovat dříve. Navíc pokrytí a porod nedospělé kočky je mnohem větší zátěž.
charlotte (08.12.2009 12:36:53) napsal: Neznám veterináře, který by kastroval kočku dříve než kolem 10 měsíců. Hodně jsem na internetu četla, že je kastrace vhodná před mrouskáním,což si myslím i já, ale u nás to lékaři prostě odmítají dělat. Naší kočce je 5 měsíců a doktor řikal že čim dřív tim lépa a taky že už je kastrovaná a mužu vás všechny ujistit že to zvládla naprosto v pohodě a nemá vůbec žádné problémy.
Dobrý večer,začala se mi mrouskat kočička a to jí je 5 a půl měsíce,doufám že to není problém a nijak to kočičku neohrozí:-( Nemáte s tím někdo zkušenosti???? prosím poraďte8-}
Myslím, že je opravdu lepší nechat kočce jednou koťata. My to tak děláme. Rozhodně nenechat kočku sterilizovat dříve než bezpečné je po roce. Když má říji, nechat ji vevnitř, aby nemohla být oplodněna, za 3 dny jí to přejde. Může se ale stát, že se jí říje bude opakovat třeba po 3 týdnech. Také existují jakési antikoncepční tablety, ale to už je pro odborníky.
Já jsem svoje dvě číčy dala vykastrovat ještě před mrouskáním, vše proběhlo bez problémů a ani veterinář s tím žádný problém neměl, takže doporučuji zeptat se jinde, určitě Vám kastraci jiný veterinář udělá.
Ahoj, já jsem byla na veterině s cca 6timěsíční číčou mých rodičů. Taky rozhodně nechtějí koťata, takže jsme ji chtěli nechat vykastrovat co nejdříve to půjde, nejlépe před mrouskáním. Veterinář nám ale řekl, že pro kočku je lepší, když první mrouskání proběhne, prý je to důležité pro jejich další správný vývoj. První říje prý bývá slabá a je možné, že ji ani nepoznáme, ale kocouři to prý poznají spolehlivě a koťata mít taky může :-( Docela nás to rozladilo, protože nám víceméně řekl, že aspoň jednou koťata pravděpodobně mít budeme, i když o ně vůbec nestojíme :-~
Dasty (02.01.2010 22:31:44) napsal: :-o odmítají kastraci před 10 měsícem? A proč? Může to kočce nějak ublížit? Nebo je to obtížnější? Ahojky, když jsme byly před týdnem s Charlikem na očkování, tak jsem se ptala, kdy by bylo vhodné Charliho vykastrovat a tak nám veterinářka řekla, že v dubnu (8 měsíců) nejdříve. Prý budou varlatka dorostlá a již připravené k odstranění. Ale to jsme se ptaly na kocourka. Jak přesně je to s kočičkama nevím.Janinka
:-o odmítají kastraci před 10 měsícem? A proč? Může to kočce nějak ublížit? Nebo je to obtížnější?
Neznám veterináře, který by kastroval kočku dříve než kolem 10 měsíců. Hodně jsem na internetu četla, že je kastrace vhodná před mrouskáním,což si myslím i já, ale u nás to lékaři prostě odmítají dělat.
v jakém věku kočky se provádí kastrace:
Máme 5ti měsíční kočičku a nejsem si tak úplně jistá, jestli poznám mrouskání. Protože žije jak doma, tak i venku, chceme ji nechat kastrovat. Po přečtení příspěvků o kastraci myslím, že ta chvíle se už blíží a bylo by dobré ji nepromeškat. Koťata opravdu nechceme. Poradíte?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?