Diskuze Navázání vztahu s mladým valáškem..

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Vejula&spol. (01.09.2010 19:25:37) napsal: Mám dotaz.. Budu se starat o 3ročního valáška u nás v JK.. Je to mlaďoch, takže je trošku poblázněný a tak.. Chtěla bych si s ním vytvořit vztah.. Myslíte, že je to možné ve stáji, kde mám možnosti značně omezené? Nebo lze nějak omezit horsemanship? Nebudu si koně moci brát jen tak, ale když bude v boxe, tak můžu za ním (příprava pod sedlo, pauza od uklízení, večerní čištění).. Ve výběhu taky občas, pokud se nebude uklízet nebo jezdit (o víkendu i delší dobu).. Nebo prostě nějaké fígly, aby mě kůň bral.. Vezmu si ho do péče právě proto, že ho nikdo jiný kvůli povaze nechce.. v tvym případě by asi spíš pomohlo chodit za ním často do výběhu :-), a tam s ním něco zkoušet z přirozené komunikace ... normálně si vem třeba nějaké odměny a třeba malý bičík :-)
Moje kámoška si také vybrala koníka, klusáka, mlaďocha kolem 2 let do péče .. Vím, že u něj v JO, trávila strašně moc času a to jen v boxe.. Koník byl dřív strašně lekavý, nechtěl spolupracovat a při čištění byl problémový ..Ale po určité době se jeho chování výrazně zlepšilo. Na čištění je hodný, a je zvyklý na společnost a hlavně citově zavázaný na kamarádku :) .. Ona si ho značně oblíbila a ostatní jsou z jeho chování nadšení :), myslím, že to výrazně pomůže v jeho nadcházejícím výcviku.. O Vašem koníkovi sem se toho moc nedočetla, tak nevím jak posoudit jeho chování.. Je smůla, že nemáš tolik možností, jak s koníkem být Ale, doufám, že s koníkem dobře pořídíš, ikdyž nebudeš mít tolik příležitostí .. v Boxe se horsemanship dělat nedá, to dá rozum, ale je spousty jiných způsobů, jak koníkovi co nejvíce porozumět.. V tomto ohledu ti asi neporadím, zkus se podívat na Internet..jinak ;) Držím palce :))
Moje kámoška si také vybrala koníka, klusáka, mlaďocha kolem 2 let do péče .. Vím, že u něj v JO, trávila strašně moc času a to jen v boxe.. Koník byl dřív strašně lekavý, nechtěl spolupracovat a při čištění byl problémový ..Ale po určité době se jeho chování výrazně zlepšilo. Na čištění je hodný, a je zvyklý na společnost a hlavně citově zavázaný na kamarádku :) .. Ona si ho značně oblíbila a ostatní jsou z jeho chování nadšení :), myslím, že to výrazně pomůže v jeho nadcházejícím výcviku.. O Vašem koníkovi sem se toho moc nedočetla, tak nevím jak posoudit jeho chování.. Je smůla, že nemáš tolik možností, jak s koníkem být :( Ale, doufám, že s koníkem dobře pořídíš, ikdyž nebudeš mít tolik příležitostí .. v Boxe se horsemanship dělat nedá, to dá rozum, ale je spousty jiných způsobů, jak koníkovi co nejvíce porozumět.. V tomto ohledu ti asi neporadím, zkus se podívat na Internet..jinak ;) Držím palce :))
Mám dotaz.. Budu se starat o 3ročního valáška u nás v JK.. Je to mlaďoch, takže je trošku poblázněný a tak.. Chtěla bych si s ním vytvořit vztah.. Myslíte, že je to možné ve stáji, kde mám možnosti značně omezené? Nebo lze nějak omezit horsemanship? Nebudu si koně moci brát jen tak, ale když bude v boxe, tak můžu za ním (příprava pod sedlo, pauza od uklízení, večerní čištění).. Ve výběhu taky občas, pokud se nebude uklízet nebo jezdit (o víkendu i delší dobu).. Nebo prostě nějaké fígly, aby mě kůň bral.. Vezmu si ho do péče právě proto, že ho nikdo jiný kvůli povaze nechce..
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?