Diskuze Názory jiných lidí na kastraci kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já bych jim řekla, že týraní není kastrování, ale nechat kočku nevykastrovanou, protože by kočka měla 2x do roka koťata, byla by vyčerpaná nebo kdyby mrouskala, tak se taky vyčerpává, navíc potenciální hrazba otrav, auta atd. To je týrání. Tohle bych jim řekla. Jinak určitě kočičku vykastrovat určitě nechte. A o nějaké názory dětí, které o tom nic neví bych si nevšímala :P s takovým přístupem bych jim nenechala ani rybičky. Ale zavše stejně mohou rodiče se svou výchovou.
Dobrý den, ve škole jsem říkala, že se chystáme vykastrovat naší kočku. Pak všichni na mě jakoby vyjeli a řekli mi: Co to děláš, vždyť je to týrání! Najednou se mi udělalo nějak divně, ale já vím, že kastrace není žádné týrání. Co si Vy o tom myslíte?? Jak by jste zareagovali, kdyby na Vás taky někdo takto vyjel? Co by jste jim řekli? Já jsem neříkala nic, protože určitě by mě nepustili ke slovu. P.S. Byly to 12 leté děti ;-) Děkuji 8-}
✭Animal Love✭ (21.04.2013 13:04:44) napsal: Já bych jim řekla, že týraní není kastrování, ale nechat kočku nevykastrovanou, protože by kočka měla 2x do roka koťata, byla by vyčerpaná nebo kdyby mrouskala, tak se taky vyčerpává, navíc potenciální hrazba otrav, auta atd. To je týrání. Tohle bych jim řekla. Jinak určitě kočičku vykastrovat určitě nechte. A o nějaké názory dětí, které o tom nic neví bych si nevšímala :P s takovým přístupem bych jim nenechala ani rybičky. Ale zavše stejně mohou rodiče se svou výchovou. No, samozřejmě ji necháme vykastrovat, ty děcka ignoruji ;-D Ony si vždy myslí, že o kočkách všechno ví, ale zdřejmě neví o té druhé nejdůležitější věci, která každá kočka či kocour potřebuje. Teda pokud chce majitel mít koťátka nebo chovku koček. Ale, že člověk nechá nevykastrovanou kočku běhat venku a ta má 2 krát do roka mimča a člověk je ještě topí nebo tak, tak takovýhle lidi bych kopala do zadku ;-) To dělá např. moje babička. Ona má už asi 8 koček a vůbec nejsou vykastrované :_/
✭Animal Love✭ (22.04.2013 16:09:32) napsal: Znám to ;) Já si z ních nedělám vůbec těžkou hlavu. Často je sesadím tak, že jim to začnu odborně vysvětlovat, potom jsou zticha. Opravdu je nechte být, je to vaše kočička a na vás je zajistit ji nejlepší domov, ne na ostatních ;) Přesně tak :D
Aniora (21.04.2013 20:02:17) napsal: No, samozřejmě ji necháme vykastrovat, ty děcka ignoruji ;-D Ony si vždy myslí, že o kočkách všechno ví, ale zdřejmě neví o té druhé nejdůležitější věci, která každá kočka či kocour potřebuje. Teda pokud chce majitel mít koťátka nebo chovku koček. Ale, že člověk nechá nevykastrovanou kočku běhat venku a ta má 2 krát do roka mimča a člověk je ještě topí nebo tak, tak takovýhle lidi bych kopala do zadku ;-) To dělá např. moje babička. Ona má už asi 8 koček a vůbec nejsou vykastrované :_/ Znám to ;) Já si z ních nedělám vůbec těžkou hlavu. Často je sesadím tak, že jim to začnu odborně vysvětlovat, potom jsou zticha. Opravdu je nechte být, je to vaše kočička a na vás je zajistit ji nejlepší domov, ne na ostatních ;)
A dětem se přirozeně nepřirozené chování nelíbí. S kastrací nesouhlasím...není to normální... Kočky také touží po potomstvu od toho jsou na světě.;-)
Máme kočičku a taky nás čeká kastrace. Teď máme před sebou 4., nechtěný vrh. Já mám moc ráda koťátka a kdyby je měla jednou za dva roky, tak mi to nevadí, ale máme ji skoro dva roky a za tu dobu jsem udala 5koťátek. A proč ji nechat vykastrovat? Nikdy nevíte, komu dáváte koťátko, které jste doma s kočičkou piplali a učili různým hloupostem. Je to velmi složité, někam ho prostě dovést a nechat ho tam. Doufat, že se o něj dotyčný postará. Zatím jsme měli poměrně štěstí, dvě paní jsou se mnou stále v kontaktu a 3 kočičky se mají skvěle, jeden kocourek však dneska z neznámých důvodů umřel a o druhém nemám jedinou zprávu. Než si dělat hlavu - zda je vše v pořádku, raději nechat vykastrovat kočičku a mít klid. Pak si to člověk (jako třeba já) jen vyčítá, že se to nevinné zvířátko dostalo do špatných rukou.
♥Aniora a Jůlinka♥ (21.04.2013 12:20:23) napsal: Dobrý den, ve škole jsem říkala, že se chystáme vykastrovat naší kočku. Pak všichni na mě jakoby vyjeli a řekli mi: Co to děláš, vždyť je to týrání! Najednou se mi udělalo nějak divně, ale já vím, že kastrace není žádné týrání. Co si Vy o tom myslíte?? Jak by jste zareagovali, kdyby na Vás taky někdo takto vyjel? Co by jste jim řekli? Já jsem neříkala nic, protože určitě by mě nepustili ke slovu. P.S. Byly to 12 leté děti ;-) Děkuji 8-} Požádala bych je o radu. Dvanáctileté děti umí (měly by umět) už dobře počítat. Ať mi poradí, co s koťaty. Mám jednu kočičku a ta měla za 1 rok 2x 4 koťátka. Z nich byly (předpokládejme) 4 kočičky. Ty budou příští rok již dospělé a budou mít každá 2x4 koťátka.. Jestli ještě umím počítat, mohu mít za rok z jedné kočičky 41. A další rok bude hůř. Co by ty děti navrhly? Kam s tolika koťátky? Jako správní milovníci zvířat by je pouštěli do přírody a nebo topily?! Nevím. Jedna varianta příšernější než druhá>:-(
Tak to rozhodně nesouhlasím. Kočky samozřejmě touží po potomstvu - stejně jako (skoro) všichni tvorové. V přírodě je to tak zařízeno, že se rodí poměrně velké množství mláďat, která jsou vystavena kruté realitě přírodního výběru. Přežijí jen ta nejsilnější. To není případ koček, které žijí (bez přirozeného nepřítele) poblíž lidských obydlí. Každá dospělá kočička může přivést na svět každý rok dva vrhy koťátek nejčastěji po čtyřech kusech. Kotě dospívá cca v devíti měsících a může se množit. Máte představu, co si s tolika kočičkami počít? Jak a kdo zajistí potravu, v zimě teplé místečko,..? Co se tedy s nimi stane? Žijí na ulici, nedostatečně živená, plná parazitů a často se stávají obětí bezcitných lidí (i dětí)>:-( . A nebo v případě venkovských kočiček, když přivedou své malošky na svět, čeká už na ně kbelík s vodou:_( . To je správné? Kočka je zvíře domestikované a člověk ho k sobě kdysi dávno připoutal. A jak říká Malý princ: "Jsme zodpovědni za to, co k sobě připoutáme" Tinka (18.07.2013 06:37:24) napsal: A dětem se přirozeně nepřirozené chování nelíbí. S kastrací nesouhlasím...není to normální... Kočky také touží po potomstvu od toho jsou na světě.;-)
♥Aniora a Jůlinka♥ (18.07.2013 09:20:16) napsal: Kočička už je měsíc po kastraci a je to mazlivá kočička. Pouštíme ji ven a vrací se zpět domů. Nekastrované kočičky se všude toulají a může je přejet auto. S rodiči jsem se domluvila, že necháme vykastrovat i Montíka a taky ho naočkovat proti vzteklině - naočkovat necháme samozřejmě i Julču. Vím, že se to moc nehodí k tématu, ale očkujete proti vzteklině svoje kočky? Teď jak chodí naše kočička ven, tak je to dle mě povinné. Vedle našeho domu stojí hned les, a na naši louku se chodí pást srnky. Na louku chodí spousta sousedovic koček a kdo ví. 8-} Ano já také musím dát svého kocourka kastrovat.
Dana (18.07.2013 09:07:10) napsal: Ty děti jsou hloupé. Kočičkám kastrace prospěje. Nejen kvůli tomu, že kočička může mít koťata klidně 4x do roka, a co pak s koťaty? I kočička, která je doma, se mrouská a to ji velice vyčerpává. Takže veterináři doporučují kastrace i zcela domácích kočiček. Zabrání se tím i různým vážným onemocněním. Víš, někdo slavný řekl - Neplýtvej energií na to, aby jsi pochopila myšlení druhých lidí. Ti co vykřikují, že kastrace je nepřirozná, se jim hodí proto, že se jim nechce dát pár stovek za kastraci. Když ti zase budou říkat takové nesmysly, zeptej se: A to je přirozené, že je všude spousta toulavých koček, kterí trpí hlady, zimou, strachem, jsou nemocné a nikdo se o ně nestará? Kočička už je měsíc po kastraci a je to mazlivá kočička. Pouštíme ji ven a vrací se zpět domů. Nekastrované kočičky se všude toulají a může je přejet auto. S rodiči jsem se domluvila, že necháme vykastrovat i Montíka a taky ho naočkovat proti vzteklině - naočkovat necháme samozřejmě i Julču. Vím, že se to moc nehodí k tématu, ale očkujete proti vzteklině svoje kočky? Teď jak chodí naše kočička ven, tak je to dle mě povinné. Vedle našeho domu stojí hned les, a na naši louku se chodí pást srnky. Na louku chodí spousta sousedovic koček a kdo ví. 8-}
♥Aniora a Jůlinka♥ (21.04.2013 12:20:23) napsal: Dobrý den, ve škole jsem říkala, že se chystáme vykastrovat naší kočku. Pak všichni na mě jakoby vyjeli a řekli mi: Co to děláš, vždyť je to týrání! Najednou se mi udělalo nějak divně, ale já vím, že kastrace není žádné týrání. Co si Vy o tom myslíte?? Jak by jste zareagovali, kdyby na Vás taky někdo takto vyjel? Co by jste jim řekli? Já jsem neříkala nic, protože určitě by mě nepustili ke slovu. P.S. Byly to 12 leté děti ;-) Děkuji 8-} Ty děti jsou hloupé. Kočičkám kastrace prospěje. Nejen kvůli tomu, že kočička může mít koťata klidně 4x do roka, a co pak s koťaty? I kočička, která je doma, se mrouská a to ji velice vyčerpává. Takže veterináři doporučují kastrace i zcela domácích kočiček. Zabrání se tím i různým vážným onemocněním. Víš, někdo slavný řekl - Neplýtvej energií na to, aby jsi pochopila myšlení druhých lidí. Ti co vykřikují, že kastrace je nepřirozná, se jim hodí proto, že se jim nechce dát pár stovek za kastraci. Když ti zase budou říkat takové nesmysly, zeptej se: A to je přirozené, že je všude spousta toulavých koček, kterí trpí hlady, zimou, strachem, jsou nemocné a nikdo se o ně nestará?
Tinka (18.07.2013 06:37:24) napsal: A dětem se přirozeně nepřirozené chování nelíbí. S kastrací nesouhlasím...není to normální... Kočky také touží po potomstvu od toho jsou na světě.;-) To snad necháte svého kocoura se prát s jinými kocoury a pak ho ignorovat, že má vythanou srst na hlavě? Naši sousedi mají nevykastrované kočky a kocoury. Jedna naše sousedka má nevykastrovaného kocoura a je vyhublý, hlavu má bezsrstou (vytrhané chlupy :_( ) a šíleně špinavý. Je šíleně plachý a nejde tomu říkat ani kocour. Je to chudák! Takže kastrace není vůbec ale vůbec týrání. To co jsem Vám teď napsala je týrání! Nekastrované kočky zase jsou více náchylné na rakovinu dělohy... 8-}
Tinka (18.07.2013 06:37:24) napsal: A dětem se přirozeně nepřirozené chování nelíbí. S kastrací nesouhlasím...není to normální... Kočky také touží po potomstvu od toho jsou na světě.;-) A co děláte s koťaty? Topíte je? :-( http://www.bransouze.cz/VismoOnline_ActionScripts/Image.aspx?id_org=947&id_obrazky=3046 Kastrace je zodpovědnost majitele a každý rozumný člověk si nechá svou kočičku nebo kocourka vykastrovat. Pokud však vlastníte CHS, tak nemusíte.
Tinka (18.07.2013 06:37:24) napsal: A dětem se přirozeně nepřirozené chování nelíbí. S kastrací nesouhlasím...není to normální... Kočky také touží po potomstvu od toho jsou na světě.;-) Aha, no a to si ty všechny koťata necháváte? Nebo co s nimi děláte? Kočka může rodit 2x rát do roka a mrouskání je pro ni vyčerpávající snad ještě více než samotný porod. Koček je tu více než dost. Kdyby kočku mrouskání tak nevyčerpávalo, taky bych nekastrovala, ale u koček bohužel převažují pozitiva než negativa u psů zase negativa nad pozitivy. I tak, kdybych věděla, že feny neuhlídám, vykastrovala bych.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?