Diskuze nechce do vody a do kopce

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Luckamlynarova (31.10.2011 19:10:28) napsal: Zdravím všechny, Jsem tu na fóru nová, tak se nezlobte, že ještě všechno nepobírám. Dávám tenhle dotaz navíc fór, tak pokud na ně chodíte, možná jste ho už četli. Ale k věci. Založila jsme účet, abych mohla položit dotaz. Takže tady je: Jak si poradit s kobylkou (4 letá) rekreačně (hobby) ježděná? Kobylku mám od začátku září. Předem upozorňuji, že kobylka je jinak veskrze zlatá, nejsou s ní problémy, poslouchá dobře apod. Problém nastane ve chvíli, kdy dorazíme k místnímu potoku. Za ním se zvedá kopeček. Zastaví se a naprosto odmítá jít. Točí se zpátky, jákekoliv regulérní pobídky ignoruje. Poprvé jsme dokonce museli otočit a jet domů. Jedinný způsob jak ji dostrkat k přejití je opakované a intenzivní použití biče na záď. Po biči jinak prakticky nemusím sáhnout. Po překonání vodního příkopu následuje podobné dilema a to zastavování před jakýmkoliv větším kopcem. Cesta zpět také není lepší. Z místa ustájení prakticky nejde vyjet na vyjížďku pokud se nepřeková potok a kopec. Neznáte nějaký způsob, trik než ji pokaždé sešvihat tušírkou? Podle lékařské prohlídky, která následovala záhy je zcela zdravá. Tak pokud už několikrát "neposlušností" dosáhla svého, tedy jelo se jinudy, nemusela jít brodem, tak je možné, že to zkouší znovu. Dělá to i pod jinými jezdci? S kopci problémy nemám, s brodem také kobylka nechtěla, mohla by sis ukopat nohy a rozlámat bič (obrazně řečeno), prostě se před vodou zabejčila a konec. Když jsem podala otěž jezdi přede mnou, šla jako by se nechumelilo.. Zpátky šla už do vody sama...
Ahoj, do vody ti třeba nechce jít protože se bojí je ještě poměrně mladá ,skus sesednout a potokem přejít s ní aby zjistila že jí nic nehrozí použitím biče jí ještě více znervozníš.;-) A do kopce jí odlehči (lehký sed) třeba nechce jít protože jí bolejí záda pokud neodlehčíš no skus to a držim palce ať to zvládnete! ;-) ;-D
Kobyla je mladá a proto může mít jednoduše strach z vodních příkopů a podobných strašáků. Nelámala bych to přes koleno. zkusila si jít s jinými końmi ven a kobylu za ně prostě zařadit do zástupu? měla by jít za ostatními. pokud ani to nepomůže, ber ji na toto místo denně jen na vodítku, zkoušej jen popojít k potoku, nechat ji očuchat, motat se kolem, přejít na ruce. časem by si měla zvyknout. nejlepší způsob ale podle mě je jet prostě za ostatníma koňma, ona půjde za nimi.
Zdravím všechny, Jsem tu na fóru nová, tak se nezlobte, že ještě všechno nepobírám. Dávám tenhle dotaz navíc fór, tak pokud na ně chodíte, možná jste ho už četli. Ale k věci. Založila jsme účet, abych mohla položit dotaz. Takže tady je: Jak si poradit s kobylkou (4 letá) rekreačně (hobby) ježděná? Kobylku mám od začátku září. Předem upozorňuji, že kobylka je jinak veskrze zlatá, nejsou s ní problémy, poslouchá dobře apod. Problém nastane ve chvíli, kdy dorazíme k místnímu potoku. Za ním se zvedá kopeček. Zastaví se a naprosto odmítá jít. Točí se zpátky, jákekoliv regulérní pobídky ignoruje. Poprvé jsme dokonce museli otočit a jet domů. Jedinný způsob jak ji dostrkat k přejití je opakované a intenzivní použití biče na záď. Po biči jinak prakticky nemusím sáhnout. Po překonání vodního příkopu následuje podobné dilema a to zastavování před jakýmkoliv větším kopcem. Cesta zpět také není lepší. Z místa ustájení prakticky nejde vyjet na vyjížďku pokud se nepřeková potok a kopec. Neznáte nějaký způsob, trik než ji pokaždé sešvihat tušírkou? Podle lékařské prohlídky, která následovala záhy je zcela zdravá.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?