Diskuze Neklidnost na poli, louce, ...

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Bára (30.08.2010 14:22:25) napsal: Ahoj, starám se o 6ti měsíční kobylku. Je šikovná, od 3 měsíců chodí na vodítku, zvedá nožky, zkrátka vše co by už měla umět. Je bezproblémová, až na to že když vstoupíme s ostatními hříbaty či už dospělými koňmi na pole, louku, nebo jiný otevřený prostor, kde není jasně vyznačená cesta, začne (i když ostatní koně stojí) být neklidná, hází hlavou, chce se rozběhnout... Když se rozejdeme, nebo hůře ostatní začnou klusat (my s nimi) kobylka se začne vzpínat, kopat, mermomocí se chce rozběhnout a pořádně se ,,vyblbnout" (i když byla těsně před procházkou na pastvě. Jinak když se pase tak normálně cválá a vykopává jako asi každé hříbě...). Jelikož už mě nepočítaně předníma i zadníma nohama kopla, musím s ní vždy přejít na cestu (tam je vše v pohodě). Nevíte jak ji toho můžu zbavit? Ani nevím co mám vlastně v takové situaci dělat apod. Přece jenom chodit po asfaltce není nic moc... Hlavně byste si měli jasně dát najevo svoje prostory.Ona nesmí vztupovat do tvého,ale ty zase nesmíš lest do jejího.Doporučila bych ti,naučit kobylku chodit kolem tebe dokola(lonžování).Vem si jí(nejprve samotnou) na takto otevřenou louku a zkoušej to(ze začátku je dobrá kruhovka,kde pulka stěny poslouží k tomu,aby se kobylka srovnala).Až to bude bezproblému umět,zkus poprosit někoho,aby s tebou vzal jednoho koníka. Jděte polouce. At jde kamarádka s koníkem dál,ale ty se zastav a začni ji "lonžovat". Kamarádka muže s koníkem klusat,dělat ruzne věci,ale ty se snaž udržet si pozornost kobylky.Takže ji nenech chodit pouze dokola,to je pochvilce omrzí a začne koukat kde co kejchá. Zastavuj,mě'n směr a td...Když ji to nebude dělat problem,postupně začněte stupnovat počet koní. Podle mě si ona jen potřebuje zvyknout na přítomnost ostatních koní,když je na vodítku.Má pocit,že by ji něco udělali a ona nemuže uniknout.Vevýběhu se cítí bezpečněji,protože neni ničim omezována. Tohle je pouze muj názor...nic o Vás nevím,ale přesto si myslím,že je problém právě v tomhle. Držim palečky ;))
Lonžovat 6měsíční hříbě???? Carolline1 (31.12.2010 17:11:04) napsal: Hlavně byste si měli jasně dát najevo svoje prostory.Ona nesmí vztupovat do tvého,ale ty zase nesmíš lest do jejího.Doporučila bych ti,naučit kobylku chodit kolem tebe dokola(lonžování).Vem si jí(nejprve samotnou) na takto otevřenou louku a zkoušej to(ze začátku je dobrá kruhovka,kde pulka stěny poslouží k tomu,aby se kobylka srovnala).Až to bude bezproblému umět,zkus poprosit někoho,aby s tebou vzal jednoho koníka. Jděte polouce. At jde kamarádka s koníkem dál,ale ty se zastav a začni ji "lonžovat". Kamarádka muže s koníkem klusat,dělat ruzne věci,ale ty se snaž udržet si pozornost kobylky.Takže ji nenech chodit pouze dokola,to je pochvilce omrzí a začne koukat kde co kejchá. Zastavuj,mě'n směr a td...Když ji to nebude dělat problem,postupně začněte stupnovat počet koní. Podle mě si ona jen potřebuje zvyknout na přítomnost ostatních koní,když je na vodítku.Má pocit,že by ji něco udělali a ona nemuže uniknout.Vevýběhu se cítí bezpečněji,protože neni ničim omezována. Tohle je pouze muj názor...nic o Vás nevím,ale přesto si myslím,že je problém právě v tomhle. Držim palečky ;))
Ahoj, starám se o 6ti měsíční kobylku. Je šikovná, od 3 měsíců chodí na vodítku, zvedá nožky, zkrátka vše co by už měla umět. Je bezproblémová, až na to že když vstoupíme s ostatními hříbaty či už dospělými koňmi na pole, louku, nebo jiný otevřený prostor, kde není jasně vyznačená cesta, začne (i když ostatní koně stojí) být neklidná, hází hlavou, chce se rozběhnout... Když se rozejdeme, nebo hůře ostatní začnou klusat (my s nimi) kobylka se začne vzpínat, kopat, mermomocí se chce rozběhnout a pořádně se ,,vyblbnout" (i když byla těsně před procházkou na pastvě. Jinak když se pase tak normálně cválá a vykopává jako asi každé hříbě...). Jelikož už mě nepočítaně předníma i zadníma nohama kopla, musím s ní vždy přejít na cestu (tam je vše v pohodě). Nevíte jak ji toho můžu zbavit? Ani nevím co mám vlastně v takové situaci dělat apod. Přece jenom chodit po asfaltce není nic moc...
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?