Diskuze Není to moc uspěchané?

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

CeCe (09.07.2013 15:29:36) napsal: Dobrý den, budeme se stěhovat, kde máme hned za rohem jezdecký areál. Už máme vše domluvené, takže tam se setrou budeme moci chodit. Ale taťka se lépe řečeno snad pomátl :D Chce nám totiž koupit koně, resp. hříbě už yto prázdniny! Jsem samozřejmě ráda, že by to pro nás udělal, asi za to můžu já, která už od šesti básní o koních, ale nikdy neměla tu možnost někam chodit, natož mít vlastního :D Táta nás má moc rád, ale není to moc uspěchané? Já mám starání se o koně vyčtené z knížek a vyzkoušeno dvakrát na táboře, ale jinak nemám vůbec žádné zkušenosti, natož s hříbětem. Navíc od začátku školního roku jedu na intr, tak by se o hříbě musela starat jenom sestra, která neví, co to odpovědnost znamená.. :_/ Mám mu to zkusit nějak vymluvit? Jsem zaskočená a popravdě nevím co na to říct :D Díky za rady :) Rozhodně nedoporučuji!! Radila bych ti, abys nejdřív chodila delší dobu do jezdeckého klubu, a teprve až budeš umět koně vyčistit, vykydat mu box, nauzdit, nasedlat a budeš si jistá ve všech chodech, nejlépe si nastuduj i něco o zdraví a nemocech koní, jedovatých rostlinách.. A kdybys měla zkušenosti i se zlobivějšími koňmi, bylo by to ještě lepší.. Rozhodně si nekupujte hned hříbě, už vůbec ne když nemáte s koňmi zkušenosti.. Na začátek si kupte kldného a dobře vycvičeného koně, na kterého je spoleh.. Ale až po třeba třech čtyřech letech zkušeností.. :)
Rozhodně tátu zastav! Už jen tím, že bys na to přistoupila, je vidět, že s koňmi nemáš zkušenosti. Mohlo by to být nebezečné pro tebe i pro koně (pro něj tedy desetkrát víc). Navíc na hříběti bys nemohla několik let jezdit a nejspíš by ses tak těšila, aby sis na něj mohla sednout, že bys uvěřila nějakému hlupákovi, nechala si ho ve třech letech obsednout a dva měsíce nato na něm pravidelně jezdila. Koně jsou úžasný koníček, přeji ti v něm hodně úspěchu a radosti, ale velmi ti prospěje, když budeš nejdřív chodit do areálu a pořádně se učit. Pokud má tatínek dost peněz, ať ti platí lekce několikrát do týdne. Zajezdíš si pod kontrolou trenéra nebo cvičitele a budeš mít čisté svědomí, že děláš vše, co můžeš a nikomu neubližuješ. Když se vám to se sestrou bude líbit třeba rok, investujte do nějakého ostříleného "veterána" třeba kolem deseti let, který je správně přiježděný, je bezproblémový a lehce ovladatelný. Čím víc by ses o koních dozvídala, tím víc bys později litovala, kdybys zjistila, jak sis zkazila koníka od hříběte :( Neboj se, máš dost času, třeba se má ten pravý pro tebe teprve narodit ;) Uč se, raduj se z toho a užívej si s koňmi v jezdeckém klubu. Učitě tam budeš šťastná ;)
Dobrý den, budeme se stěhovat, kde máme hned za rohem jezdecký areál. Už máme vše domluvené, takže tam se setrou budeme moci chodit. Ale taťka se lépe řečeno snad pomátl :D Chce nám totiž koupit koně, resp. hříbě už yto prázdniny! Jsem samozřejmě ráda, že by to pro nás udělal, asi za to můžu já, která už od šesti básní o koních, ale nikdy neměla tu možnost někam chodit, natož mít vlastního :D Táta nás má moc rád, ale není to moc uspěchané? Já mám starání se o koně vyčtené z knížek a vyzkoušeno dvakrát na táboře, ale jinak nemám vůbec žádné zkušenosti, natož s hříbětem. Navíc od začátku školního roku jedu na intr, tak by se o hříbě musela starat jenom sestra, která neví, co to odpovědnost znamená.. :_/ Mám mu to zkusit nějak vymluvit? Jsem zaskočená a popravdě nevím co na to říct :D Díky za rady :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?