Diskuze Neochota k práci

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, mám problém se svým valáškem. Je mu 15 let, nicméně až nedávno se aspoň trochu začal chovat s rozumem. Na vyjížďkách chodí krásně (jde hezky dopředu, někdy sice dělá blbosti, ale o to mi teď nejde), ale na jízdárně je jako vyměněný. Zjevně ho práce vůbec nebaví, protože buď vymýšlí hlouposti (v lepším případě) nebo totálně rezignuje a nejde to s ním ani po dobrým, ani po zlým. Zasekne se a odmítá cokoliv dělat, nehne se z místa, maximálně tak začne couvat (jde proti tlaku). Chtěla bych s ním skákat, což ho podle mě docela baví, jenže v terénu s ním jde všechno lépe. Mnohem lépe reaguje na pobídky a je ochotný. Jsem bezradná a nevím, jak ho motivovat k tomu, aby chtěl pracovat i na jízdárně, protože je to podle mě důležité. Na lonži sice chodí, ale jako slimák a věčně ho musím popohánět. Celkově je velmi náladový a má hodně komplikovanou povahu. Motivace formou pamlsků mi u něj rozhodně nezabírá - v momentě kdy mu při práci dám několik pamlsků, nedělá pak nic, dokud něco nedostane. Je tvrdohlavý. Máte s tím někdo nějakou zkušenost nebo nápad, co dělat, aby ho jízdárenská práce bavila? Díky předem za odpověďi. ;-)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?