Diskuze NEŘÍKEJTE TO !!!!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ještěže se tady nešišlá chudášci koníšci… a podobný hnusárny. Co se kydání týká, tak kydalo se už za císaře pána… Nic proti mísťování, ale připadá mi to minimálně úsměvný a jak kdybych v druhé ruce držela příručku k používání koně… No pravda, nejsem profík a jak tak koukám kolem sebe ani být nechci.
Ahoj... tak na začátek bych (jako "studovany" koňák) chtěla říci,že kydat je sice od slova kejda,ale kejda není prasečí lejno... kejda je vlastně jakýkoli hnůj (i koňský!) bez podestýlky..... je to tedy z dob,kdy se koně moc nepodestýlali,protože stáli uvázaní na štontech... A dále bych chtěla říci,že kdo se stará o to,jestli se říká místovat,nebo kydat a co je urážka koní místo toho aby měl doma pořádně vykydáno ( :-) ), není koňák ani trochu.... :D
Lída (17.07.2009 22:58:05) napsal: No já myslím, že nejdůležitější je, aby měl kůň vždycky čistý anastlaný box, ať se tomu procesu říká jakkoliv. Máš pravdu hlavně že koník bude čístý:-D :-DD Rozíí:-DD
Bobína261 (20.04.2009 13:03:27) napsal: No jistě. Hádat se nemusíme. To je jako by jsi řekla že piafa je totéžjako caplování..... Oby budou myslet to samé, ale to samé to není. Kydat seneříká, to už jsem vysvětlila co je kejda a myslím, že to ke konímnepatří… No, aspoň se pozná pravej koňák od toho, kdo to jenbezmyšlenkovitě opakuje… :_( ;-) Aha..nejsem koňák, protože říkám kydat.. Co na tom, že jsem vychovala pár koní od hříběte, co na tom, že koně znám od uší až po spěnky..prostě nejsem koňák, protože NĚKOMU vadí, že říkám kydat.. Ach jo..
Tak jsem zase jednou zasmála... tohle je vážně o h****, jen slečnu nechte v tom, že ona místuje a jiné, aj lidi co vystudovaly Kladruby tak chodí kydat a ne místovat...
Jak poznám že jsem koňák. Co to vlastně znamená? ? A co musím udělat abych byla koňák?
My teda ve stáji říkáme kydat>> vyhází se celý box a nebo házet>> vhází se jen to hlavní a podpodestýlka se nechává.A kydat je přece normální název,to nejde jen tak změnit!! :-D :-DD Rozííí:-DD
No já myslím, že nejdůležitější je, aby měl kůň vždycky čistý a nastlaný box, ať se tomu procesu říká jakkoliv.
jeee tohle je úplně zbytečna diskuze........je jedno jestli řeknu kydat nebo místovat…
Podle mě je tota diskuse uplně zbytečná. Stejně si to každý bude říkat jak chce.:D
tak hele…já říkám vždy vykydat, a vůbec to nepřiřazuju k prasečímu lejnu! a ikdyby ano, tak přece tím bych toho koně neurazila, vždyť bych uklízela jeho box, a né toho koně ne? když už se to člověk jednou naučí, tak už nejde, aby se to naučil říkat jinak!
Není to trochu b**ý tady o někom říkat, že není koňák jenom protože říká kydat…?! :D Nechápu co řešíš… stejně to nezměníš… každej si bude říkat co chce…:-DD Ale ty tady všechny neurážej, že nejsou koňáci… myslim, že pravej koňák tohle neřeší…;-) Tak se nad tim zamysli kdo je tady koňák… 8-)
Kydání je sice špatný název pro vyklízení boxů, ale je to prostě vžitý název.8-} A pokud budu někde kde chci udělat určitým způsobem dojem řeknu místovat. Ale koním tímto označením nijak neobližujeme, tak nevím proč to řešit. U koní jsou jiná témata k zamyšlení jako např. udidlo, ostruhy, nesprávné používání bičíků, boxy, apod.
No jistě. Hádat se nemusíme. To je jako by jsi řekla že piafa je totéž jako caplování..... Oby budou myslet to samé, ale to samé to není. Kydat se neříká, to už jsem vysvětlila co je kejda a myslím, že to ke koním nepatří… No, aspoň se pozná pravej koňák od toho, kdo to jen bezmyšlenkovitě opakuje… :_( ;-)
nechápu proč jse tady hádáte8-} vždyt to je jedno at jsi to každej řiká tak jak chce8-)
Nevím, ale znám spoustu „vystudovaných“ koňáků a říkají jdu kydat, ne jdu místovat.:-DD
No právě. Tak se to naučte říkat správně. je to neprofesionální. Takhle se pozná laik a né koňák. A tím myslím ty, co mají školu (Kladruby, Chuchli)...... ti to ví...:-D
Ahoj, už je to vžitý název, to nejde jen tak neříkat. :)
Prosím lidi, koňáci.... Nepište a neříkejte že koně KYDÁTE, koně se nekydaj ale vyklízí nebo místují. Kydat je od slova kejda = prasečí lejno. Tak ty koníčky miláčky neurážejte. Děkuji....
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?