Diskuze :( Nevím si rady

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Ahoj, potřebuju poradit jak na koně který je neposlušný když jedu kam koliv na vyjížďku tak se mi otáčí k domovo, nevít čím to je ? Nebo co s tím ?
Ano, taky s koněm občas chodím na ruce ;)
Kaarin (06.04.2011 16:03:20) napsal: Ahojky,můj kůň to dělal taky,ale když sem začela jezdit ještě s ostatními końmi,tak se po pár jízdách zklidnil a uvědomil si,že když je s nima tak se baví a moc se mu to teďkonc líbí.Takže teď mám opačný problém:Koníka nemůžu někdy přinutit jít domů :-D TO JE NAPROSTÁ PRAVDA!! Potvrzuji, ale především nechce chodit domů, kvůli jeho vysněný lásce, které říkáme Pepínkova Sulejka.. Jeho milované Sulejka, jelikož sám moc dobře ví, že kobylku uvidí opět až o sobotě, či když jsou svátky..:-DD :-DD
Kaarin (06.04.2011 16:03:20) napsal: Ahojky,můj kůň to dělal taky,ale když sem začela jezdit ještě s ostatními końmi,tak se po pár jízdách zklidnil a uvědomil si,že když je s nima tak se baví a moc se mu to teďkonc líbí.Takže teď mám opačný problém:Koníka nemůžu někdy přinutit jít domů :-D TOJE NAPROSTÁ PRAVDA!! Potvrzuji, ale hlavně nechce jít domů, kvůli tý jeho milované Sulejce, jelikož ví, že jí uvidí zasejc jenom o sobotě, či když jsou svátky..:D:D:D
Ahojky,můj kůň to dělal taky,ale když sem začela jezdit ještě s ostatními końmi,tak se po pár jízdách zklidnil a uvědomil si,že když je s nima tak se baví a moc se mu to teďkonc líbí.Takže teď mám opačný problém:Koníka nemůžu někdy přinutit jít domů :-D
Tak nějak to praktikuji, že koni nedovolím se otáčet a jakmile se točí směrem zpět, zrychlím tempo. Trasy měníme pořád, nikdy nechodíme stejně. Na ruce chodíme taky ven a to je opravdu spokojený, protože to pro něj není práce baví ho to aspoň hodinu, ale jakmile se cca ta hodina překlene, tak chce domů, i když je jen na ruce a může se i pást. Jezdím asi 13 let dříve anglii teď jenom tak rekreačně. Koníka mám lenivého ohromně, protože celou polovinu vycházky ho musím tlačit a směrovat, aby se mi neotáčel, ale jakmile už přejdeme na směr domů, spěchá. Bátrlová Iva (27.02.2011 19:54:53) napsal: Koni se přirozeně pracovat nechce (ten můj je zatím výjimka :-DD ), takže zkouší, jestli s tebou nebude možné odejít domů, kde má klid. Co s tím? Neporadím metodu jak odnaučit jednorázově..snad jen řeknu, že řešením by mohla být důslednost. Když se kůň otočí domů, ihned se pokusit obrátit ho k původnímu směru a zrychlit - ať si mákne - klus, cval. Kůň pak pochopí, že si tím jen přidělá práci..a po nějaké době to přestane zkoušet. Obrat k domovu také musí záležet jen na tobě, nikdy to nezvdávej a nejezdi, když se ti kůň už po sté otočil sám. Nenapsala jsi, jak zdatný jezdec jsi ani v jakém stylu jezdíš, takže nemůžu sloužit detailněji. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou toto dělají koně jezdcům s nevýraznou holení - kdy jezdec zapomene, že i v terénu musí myslet na sed, ruce. Tedy že nejdeme na procházku, ale jdeme pracovat (tedy aspoň z pohledu koně). Skvělou radou je i záměna tras, střídání konce a začátku vyjížďky (nejezdit jen jednou cestou k domovu). Zkrátka aby to nebyla rutina. Chodíš s koněm na procházky do terénu jen na ruce?
Koni se přirozeně pracovat nechce (ten můj je zatím výjimka :-DD ), takže zkouší, jestli s tebou nebude možné odejít domů, kde má klid. Co s tím? Neporadím metodu jak odnaučit jednorázově..snad jen řeknu, že řešením by mohla být důslednost. Když se kůň otočí domů, ihned se pokusit obrátit ho k původnímu směru a zrychlit - ať si mákne - klus, cval. Kůň pak pochopí, že si tím jen přidělá práci..a po nějaké době to přestane zkoušet. Obrat k domovu také musí záležet jen na tobě, nikdy to nezvdávej a nejezdi, když se ti kůň už po sté otočil sám. Nenapsala jsi, jak zdatný jezdec jsi ani v jakém stylu jezdíš, takže nemůžu sloužit detailněji. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou toto dělají koně jezdcům s nevýraznou holení - kdy jezdec zapomene, že i v terénu musí myslet na sed, ruce. Tedy že nejdeme na procházku, ale jdeme pracovat (tedy aspoň z pohledu koně). Skvělou radou je i záměna tras, střídání konce a začátku vyjížďky (nejezdit jen jednou cestou k domovu). Zkrátka aby to nebyla rutina. Chodíš s koněm na procházky do terénu jen na ruce?
Mám úplně ten samý problém, snažím se mu tu vycházku zpestřovat. Nechávám ho někdy pást, chodíme nové trasy a nebo jdeme jenom na krokovku. Můj koník je trochu lenivý a žádná práce ho nebaví. TO že se ti otáčí je tím, že zkouší jestli třeba náhodou byste neměli jít domů, nebo tam kde máš koně ustájeného jsou ještě nějací jiní koně za kterýma se chce vrátit, a nebo jako ten můj, je lenoch a snaží se to ošulit jak jen to jde. Lakynka (26.02.2011 19:20:24) napsal: Ahoj, potřebuju poradit jak na koně který je neposlušný když jedu kam koliv na vyjížďku tak se mi otáčí k domovo, nevít čím to je ? Nebo co s tím ?
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?