Diskuze Nové koťátko

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Wendy+kitten (04.04.2013 16:39:24) napsal: Zdravím všechny;-) Tak čekám, až se narodí koťátko(doufám že Aminka a né Amísek), který bude moje první kočka a mám z toho patřičnou trému :P. Ráda bych,kdybyste mi psali svoje postřehy a rady ohledně krmení kotěte (od 7týdnů věku)jako jakou značku (máte-li zkušenosti s Cat show nebo Pet royal,budu happy) a taky ohledně výchovy kočky v bytě,her a prostě...jakýkoliv věci, co se vám osvědčily! Chci být zodpovědná kočičí matka :-DD Pište pište :) Těším se na odpovědi! Dobrý den, gratuluji a nemějte trému :D radši se an koťátku pořádně těšte! :) Co se týče krmiva, Cat Chow a ani Pet royal bych v žádném případě nedoporučovala. Je důležité mít stále na paměti, že kočka je masožravec, tudíž, chceme - li tedy kočičce zařídit co nejlepší život v bytě, měli by jsme věnovat hodně velkou pozornost hlavně v krmení, protože to se s kočičkou bude táhnout do skonku jejího života. Za sebe mohu doporučit Acanu, Orijen, Taste of the Wild, Artemis, Canine Caviar. Ale pokud by jste chtěla dát kočičce to nejlepší, měla by jste ji krmit přirozenou (syrovou) stravou. U těch granulí, prosím té ceny se nezalekněte, protože je tam hodně malé dávkování, udž vám ten pytel vyjde na stejno jako průměrné granule, keteré bych kočce jako masožravcovi nikdy nedala.Co se týče výchovy, měla by jste si ujasnit, kam kočička může a kam ne, na záchodek se naučí okamžitě, protože jsou kočky velmi čistotné. Hlavně bych zabezpečila jakékoliv dráty, pokud máte,tak jedovaté rostliny a cokoliv jiného, co by kočičku mohlo ohrožovat. Hry...Každá kočka je jiná :D Našesi vystačí s alobalovým míčkem nebo ji koupím pírko na šňůrce, to miluje. Žádné moderní vymoženosti ji nezajímají, ba dokonce se jich bojí (např. myšička na baterky, nebo jak jezdí v tom tunýlku, nebo cosi takového). Jinak, taky bych koťátko neučila škrábat a kousat ruky, když je malá, je to sice roztomilé, ale jakmile vyroste už se to neodnaučí. Snad jsem vám trošku poradila. Přeji mnoho pěkných chvil s kočičkou až k vám přijde :)
Jo a vysoké škrábadlo mám v plánu koupit, ale až časem, teď na to nemám ale dostanu od přítelovy babičky takový to škrábadlo kde je základna,sloupek a odshora dolů na provázku takový klubíčko...
Vlastně už jaro je, ale sněží, takže těžko ho budem dělat 8-}
Zuzana (14.04.2013 08:09:47) napsal: Náš kocourek u nás spí pořád. Nejdříve to bylo složité. Kde chtěl, tam si lehl, na hlavu, nohy…nějak to neřešil.8-} Pak jsem mu vedle sebe dala jeho oblíbenou deku a udělala z ní pelech. Od té doby tam poctivě spinká.:D I když vždy v půl druhé ráno vstane, jde se napapat a lehne mi na nohy. Já ho přenesu do deky a opět hezky usne.Když kočičku naučíte, kde může spinkat a kde ne, tak to bude v pohodě.Alvínek to už pochopil:-DD Aha :-) tak to bych mohla zkusit... pelíšek za nic :-) Nechci být ke koťátku nějak moc nekompromisní, asi nejdřív bude smutný, že je od maminky a bude chtít usínat pořád vedle někoho živýho, z koho jde teplo.Tak možná první týden bude spát u mě a pak bych teda mohla zkusit to s dekou. Díky za tip ;-)
Náš kocourek u nás spí pořád. Nejdříve to bylo složité. Kde chtěl, tam si lehl, na hlavu, nohy…nějak to neřešil.8-} Pak jsem mu vedle sebe dala jeho oblíbenou deku a udělala z ní pelech. Od té doby tam poctivě spinká.:D I když vždy v půl druhé ráno vstane, jde se napapat a lehne mi na nohy. Já ho přenesu do deky a opět hezky usne.Když kočičku naučíte, kde může spinkat a kde ne, tak to bude v pohodě.Alvínek to už pochopil:-DD
Aniora (13.04.2013 15:22:59) napsal: Říká se, že kočka v posteli být nemůže, protože si bude myslet, že je jen její. Své kočce jsem dělala boudičku (obyčejná krabice) a v ní její oblíbenou dečku, vždy tam spala ;-D Na internetu lze sehnat plno pohodlných pelíšku a kukaní. Teď máme takový pelíšek, který byl velmi levný, ale kočka v něm nespí. Buď mi spí přes noc na peřině, nebo na hlavě :D a nebo si prostě najde nějaké místo. Jo, kočku si do postele beru taky :D no, vlastně ona ke mě chodí. V noci je to hrůza, protože mi leží na nohách a moje kočka už má 4kg, takže je těžkááá :D Ale jinak je to fajn plyšák... 8-} Jenže nechápu proč mi kočka přes noc vždy hrabe v odpadkovém koši. Probudím se a z odpadkového koše, všechny odpadky po domě. A hlavně když vidím roztržené obaly od kapsiček :-DD Fůj :) No o nějaké té krabici jsem přemýšlela...anebo o proutěnym koši s dekou, protože bydlíme s babčou a díky ní máme spoooustu proutěných blbostí. Jé no to ne teda, žádná JEJÍ postel :-D Mám teda dvojlůžko, takže kdyby mi "milosrdně" nechala to jedno lůžko tak budu šťastná :-D Tak to už je nějakých pár kil :-) Moje Aminka váží ani nevim kolik,ale maličko :-) Snad mi nebude rabovat koš :-D a jaký máš zkušenosti s tím když tvoje kočka byla koťátko??
WendyLoveCats (13.04.2013 14:39:18) napsal: No teď jsou koťátka doma, resp. na půdě, kde jsou v bezpečí. Jak mi Amálku přivezou, bude jen doma, máme totiž byt ;-) Jinak přemýšlím o pelíšku, máte nějakej tip na jednoduše připravenej pelíšek? Přemýšlím, že by spala u mě v posteli v teplíčku... Ale aby mě pak nějak moc třeba nebudila.....8-} Říká se, že kočka v posteli být nemůže, protože si bude myslet, že je jen její. Své kočce jsem dělala boudičku (obyčejná krabice) a v ní její oblíbenou dečku, vždy tam spala ;-D Na internetu lze sehnat plno pohodlných pelíšku a kukaní. Teď máme takový pelíšek, který byl velmi levný, ale kočka v něm nespí. Buď mi spí přes noc na peřině, nebo na hlavě :D a nebo si prostě najde nějaké místo. Jo, kočku si do postele beru taky :D no, vlastně ona ke mě chodí. V noci je to hrůza, protože mi leží na nohách a moje kočka už má 4kg, takže je těžkááá :D Ale jinak je to fajn plyšák... 8-} Jenže nechápu proč mi kočka přes noc vždy hrabe v odpadkovém koši. Probudím se a z odpadkového koše, všechny odpadky po domě. A hlavně když vidím roztržené obaly od kapsiček :-DD Fůj :)
No teď jsou koťátka doma, resp. na půdě, kde jsou v bezpečí. Jak mi Amálku přivezou, bude jen doma, máme totiž byt ;-) Jinak přemýšlím o pelíšku, máte nějakej tip na jednoduše připravenej pelíšek? Přemýšlím, že by spala u mě v posteli v teplíčku... Ale aby mě pak nějak moc třeba nebudila.....8-}
WendyLoveCats (12.04.2013 17:56:32) napsal: Počítám s tím, doma bude neustále někdo, babička ji bude mít jako miminko a já už tou dobou budu nebudu skoro jezdit do školy,takže na malou budu mít čas. Ten článek jsem už četla,ale přítelově otci to prostě nevysvětlím. Kotě mi daj,jak bude umět na záchodek,papat granule a bude se čistit... Později kdyby chodilo ven, hrozí, že by ho jejich soused zastřelil, nesnáší kočky a oni už takhle o 2kočky přišli, takže radši mi ho daj než začne lítat povenku. Koťátko bych měla spíše doma. ;-)
Inci Noktali (12.04.2013 12:41:56) napsal: Určitě počítejte s tím, že s tak malým koťátkem budete muset být alespoň první 2 - 3 týdny doma. Koťátko se bude v tomto věku krmit až 6x denně plus další péče, takže se včas domluvte v práci nebo ve škole. Ještě doporučuji tento článek (snad bude odkaz fungovat): http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?id=507&op=read Počítám s tím, doma bude neustále někdo, babička ji bude mít jako miminko a já už tou dobou budu nebudu skoro jezdit do školy,takže na malou budu mít čas. Ten článek jsem už četla,ale přítelově otci to prostě nevysvětlím. Kotě mi daj,jak bude umět na záchodek,papat granule a bude se čistit... Později kdyby chodilo ven, hrozí, že by ho jejich soused zastřelil, nesnáší kočky a oni už takhle o 2kočky přišli, takže radši mi ho daj než začne lítat povenku.
Určitě počítejte s tím, že s tak malým koťátkem budete muset být alespoň první 2 - 3 týdny doma. Koťátko se bude v tomto věku krmit až 6x denně plus další péče, takže se včas domluvte v práci nebo ve škole. Ještě doporučuji tento článek (snad bude odkaz fungovat): http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?id=507&op=read
WendyLoveCats (12.04.2013 10:44:01) napsal: Néééé, o těch zbylých koťatech nevím, jakého jsou pohlaví,to o brášcích jsem napsala jen tak :-D Přítel říkal, že právě to tříbarevné je možná holka a to větší rezavobílé kluk... Já se hlavně zajímala o pohlaví mé mourinky :-) A tam to je na jistotu... Oni to už po letech umí určovat dobře,jen já to napsala b**ě :-D Tak to jo:-)
Dana (12.04.2013 02:00:47) napsal: :-( Přiznám, že i své čtyřce občas dám granule - když jsem unavená, je to pohodlné. Ale kotěti bych nedala ani vůbec žádné! Je to základ na ledvinové problémy. Mohla byste prosím napsat nějakej výčet toho,co je tedy vhodné pro malé koťátko? S přihlédnutím k finanční stránce studenta :-D Jen abych si ujasnila, co bude čičince dělat dobře...
Inci Noktali (12.04.2013 09:42:31) napsal: Gratuluju, ta mourinka je krásná, ale určitě nemá tři brášky, jak píšete, minimálně ta tříbarevná je taky kočička (kocourek nemůže být tříbarevný). Tak nevím, který expert určoval pohlaví koťátek, ale držím palce, aby Amince nakonec přece jen nenarostl pytlík:-DD Néééé, o těch zbylých koťatech nevím, jakého jsou pohlaví,to o brášcích jsem napsala jen tak :-D Přítel říkal, že právě to tříbarevné je možná holka a to větší rezavobílé kluk... Já se hlavně zajímala o pohlaví mé mourinky :-) A tam to je na jistotu... Oni to už po letech umí určovat dobře,jen já to napsala b**ě :-D
Aniora (05.04.2013 16:28:49) napsal: Ano, alobalové kuličky jsou u nás nejoblíbenější :D a hlavně když je při tom kobereček ;-D To pod ten kobereček ty kuličky strká a pak je zase se snaží vydostat ven, to je pak ještě lepší než TV :-D No já se přiznám, že škrábadlo ještě nemáme, ale na jaře děláme přírodní, ze stromu, a myslím, že bude po strop :-) Ve zverimexech jsou šíleně drahá 8-} Taky jsme dělali škrabadlo ze stromu, má dokonce víc než jedno patro (stojí v hale) a musím říct, že to zabralo celý rok a vymotali jsme kilometry sisalové šňůry. Ještě budu dělat jedno menší do obýváku, asi to ani nevyjde levněji než kupované, protože 20m šňůry stojí okolo 200Kč, ale je to nádherný doplněk interiéru a kočky nikdy neomrzí.
WendyLoveCats (11.04.2013 22:40:00) napsal: Jo a dnes zjistili, že Amálka je opravdu holčička, uf nemusím předělávat údaje :-D Holčičku jsem si přála... Gratuluju, ta mourinka je krásná, ale určitě nemá tři brášky, jak píšete, minimálně ta tříbarevná je taky kočička (kocourek nemůže být tříbarevný). Tak nevím, který expert určoval pohlaví koťátek, ale držím palce, aby Amince nakonec přece jen nenarostl pytlík:-DD
✭Animal Love✭ (10.04.2013 18:35:21) napsal: Jestli chcete odávatgranule a zárověň maso, tak to maso vařte, protože syrové maso kočka tráví max. 24 hodin, kdežto granule až 3 dny! A neznamená, že když kočička maso bude mít, tak může dostávat kdejaké granule, protože když bude dostávat maso a teď půjde ke granulým, které vidělo maso, tak maximálně z rychlíku, taky ji to moc dobře neudělá. Takže pořád na těch granulých záleží ;) A opravdu bych počkala na koťátko ještě tak o tři týdny déle, protože 7 týdnů je i na štěně mo málo ;) V 7 týdnech jsou koťátka ještě závislá na mléku od kočky :) A jinak gratuluji :) :-( Přiznám, že i své čtyřce občas dám granule - když jsem unavená, je to pohodlné. Ale kotěti bych nedala ani vůbec žádné! Je to základ na ledvinové problémy.
Jo a dnes zjistili, že Amálka je opravdu holčička, uf nemusím předělávat údaje :-D Holčičku jsem si přála...
WendyLoveCats (08.04.2013 20:29:37) napsal: V 7. týdnu nebo 7.měsíci? no bude to kotě od kočky mého přítele, říkal že vždycky dávali koťata pryč po 7.týdnu a nijak jim to neublížilo. Jinak jí chci dávat nějaký masíčko,ale nemůžu pořád, granule bude mít stabilně. Plus ty masové kapsičky, ty kupuju dražší ty hodně masové. Jestli chcete odávatgranule a zárověň maso, tak to maso vařte, protože syrové maso kočka tráví max. 24 hodin, kdežto granule až 3 dny! A neznamená, že když kočička maso bude mít, tak může dostávat kdejaké granule, protože když bude dostávat maso a teď půjde ke granulým, které vidělo maso, tak maximálně z rychlíku, taky ji to moc dobře neudělá. Takže pořád na těch granulých záleží ;) A opravdu bych počkala na koťátko ještě tak o tři týdny déle, protože 7 týdnů je i na štěně mo málo ;) V 7 týdnech jsou koťátka ještě závislá na mléku od kočky :) A jinak gratuluji :)
Aniora (05.04.2013 11:28:56) napsal: Ale taky samozřejmě ty uvedená krmiva jsou pěkně drahá 8-} Já bych krmila masem, nebo něčím masovým. Já bych si přečetla pár nějakých článků netu. Určitě spousta článků najdete tady na micinách ;-D My jsme si kočku brali taky už v 7 měsících. Majitelka nám říkala, že je už dost staré. Byla ještě úplně zablešené 8-} Hlavně dávejte pozor jestli není nějaké množírný, kde se o koťata neuměj postarat. Promiňte, ale kdyby jste pořádně četla, napsala jsem aby se té ceny vůbec nezalekla, protože záleží hlavně na dávkování, né na ceně pytle. Ale já už vám to psala nespočetkrát, takže....
WendyLoveCats (09.04.2013 19:55:55) napsal: Jupí! konec čekání, dnes se Aminka narodila! :-D Jsme happy, že to dobře dopadlo, Tečka porodila na půdě 4 koťátka, fotka už sem letííí! Prostě jsem teď v euforii :-) Gratuluji!! :D :D :D
Jupí! konec čekání, dnes se Aminka narodila! :-D Jsme happy, že to dobře dopadlo, Tečka porodila na půdě 4 koťátka, fotka už sem letííí! Prostě jsem teď v euforii :-)
V 7. týdnu nebo 7.měsíci? no bude to kotě od kočky mého přítele, říkal že vždycky dávali koťata pryč po 7.týdnu a nijak jim to neublížilo. Jinak jí chci dávat nějaký masíčko,ale nemůžu pořád, granule bude mít stabilně. Plus ty masové kapsičky, ty kupuju dražší ty hodně masové.
Dana (05.04.2013 14:59:26) napsal: Hračky - všechni čtyři milovali a dodnes milusí alobalové kuličky. A jestli sti to v bytě můžete dovolit - rohodně škabadlo! Klidně vysoké! Kočky milují výšky. Podívejte se na ZOO HIT, mívají kvalitní škabadla i ve slevách. Ano, alobalové kuličky jsou u nás nejoblíbenější :D a hlavně když je při tom kobereček ;-D To pod ten kobereček ty kuličky strká a pak je zase se snaží vydostat ven, to je pak ještě lepší než TV :-D No já se přiznám, že škrábadlo ještě nemáme, ale na jaře děláme přírodní, ze stromu, a myslím, že bude po strop :-) Ve zverimexech jsou šíleně drahá 8-}
Wendy+kitten (04.04.2013 16:39:24) napsal: Zdravím všechny;-) Tak čekám, až se narodí koťátko(doufám že Aminka a né Amísek), který bude moje první kočka a mám z toho patřičnou trému :P. Ráda bych,kdybyste mi psali svoje postřehy a rady ohledně krmení kotěte (od 7týdnů věku)jako jakou značku (máte-li zkušenosti s Cat show nebo Pet royal,budu happy) a taky ohledně výchovy kočky v bytě,her a prostě...jakýkoliv věci, co se vám osvědčily! Chci být zodpovědná kočičí matka :-DD Pište pište :) Těším se na odpovědi! Hračky - všechni čtyři milovali a dodnes milusí alobalové kuličky. A jestli sti to v bytě můžete dovolit - rohodně škabadlo! Klidně vysoké! Kočky milují výšky. Podívejte se na ZOO HIT, mívají kvalitní škabadla i ve slevách.
Wendy+kitten (04.04.2013 16:39:24) napsal: Zdravím všechny;-) Tak čekám, až se narodí koťátko(doufám že Aminka a né Amísek), který bude moje první kočka a mám z toho patřičnou trému :P. Ráda bych,kdybyste mi psali svoje postřehy a rady ohledně krmení kotěte (od 7týdnů věku)jako jakou značku (máte-li zkušenosti s Cat show nebo Pet royal,budu happy) a taky ohledně výchovy kočky v bytě,her a prostě...jakýkoliv věci, co se vám osvědčily! Chci být zodpovědná kočičí matka :-DD Pište pište :) Těším se na odpovědi! Blahopřeji a závidím! Nové kotě je to nejúžasnější, co si čkověk může přát! S výchovou vám neporadím, mám 2 kluky a 2 holky, ale vychovaný není ani jeden. Ale zjistím, jaké pytlíčky jsem dávala Mimi. A je také dobré dávat kočičí mlíčko, např. Bianca. V lednici vydrží, koťátko moc nejí ani nepije, kapsičku má na 2x a mlíčko na 2-3 dny. Snažte se nedávat suché krmivo. Klidně můžete i ořemražené syrové hovězí, kuřecí, krůtí. Kočka je především masožravec. Moc se těším na fotky vašeho miláčka. Dana
✭Animal Love✭ (04.04.2013 21:17:20) napsal: Dobrý den, gratuluji a nemějte trému :D radši se an koťátku pořádně těšte! :) Co se týče krmiva, Cat Chow a ani Pet royal bych v žádném případě nedoporučovala. Je důležité mít stále na paměti, že kočka je masožravec, tudíž, chceme - li tedy kočičce zařídit co nejlepší život v bytě, měli by jsme věnovat hodně velkou pozornost hlavně v krmení, protože to se s kočičkou bude táhnout do skonku jejího života. Za sebe mohu doporučit Acanu, Orijen, Taste of the Wild, Artemis, Canine Caviar. Ale pokud by jste chtěla dát kočičce to nejlepší, měla by jste ji krmit přirozenou (syrovou) stravou. U těch granulí, prosím té ceny se nezalekněte, protože je tam hodně malé dávkování, udž vám ten pytel vyjde na stejno jako průměrné granule, keteré bych kočce jako masožravcovi nikdy nedala.Co se týče výchovy, měla by jste si ujasnit, kam kočička může a kam ne, na záchodek se naučí okamžitě, protože jsou kočky velmi čistotné. Hlavně bych zabezpečila jakékoliv dráty, pokud máte,tak jedovaté rostliny a cokoliv jiného, co by kočičku mohlo ohrožovat. Hry...Každá kočka je jiná :D Našesi vystačí s alobalovým míčkem nebo ji koupím pírko na šňůrce, to miluje. Žádné moderní vymoženosti ji nezajímají, ba dokonce se jich bojí (např. myšička na baterky, nebo jak jezdí v tom tunýlku, nebo cosi takového). Jinak, taky bych koťátko neučila škrábat a kousat ruky, když je malá, je to sice roztomilé, ale jakmile vyroste už se to neodnaučí. Snad jsem vám trošku poradila. Přeji mnoho pěkných chvil s kočičkou až k vám přijde :) Ale taky samozřejmě ty uvedená krmiva jsou pěkně drahá 8-} Já bych krmila masem, nebo něčím masovým. Já bych si přečetla pár nějakých článků netu. Určitě spousta článků najdete tady na micinách ;-D My jsme si kočku brali taky už v 7 měsících. Majitelka nám říkala, že je už dost staré. Byla ještě úplně zablešené 8-} Hlavně dávejte pozor jestli není nějaké množírný, kde se o koťata neuměj postarat.
✭Animal Love✭ (04.04.2013 21:17:20) napsal: Dobrý den, gratuluji a nemějte trému :D radši se an koťátku pořádně těšte! :) Co se týče krmiva, Cat Chow a ani Pet royal bych v žádném případě nedoporučovala. Je důležité mít stále na paměti, že kočka je masožravec, tudíž, chceme - li tedy kočičce zařídit co nejlepší život v bytě, měli by jsme věnovat hodně velkou pozornost hlavně v krmení, protože to se s kočičkou bude táhnout do skonku jejího života. Za sebe mohu doporučit Acanu, Orijen, Taste of the Wild, Artemis, Canine Caviar. Ale pokud by jste chtěla dát kočičce to nejlepší, měla by jste ji krmit přirozenou (syrovou) stravou. U těch granulí, prosím té ceny se nezalekněte, protože je tam hodně malé dávkování, udž vám ten pytel vyjde na stejno jako průměrné granule, keteré bych kočce jako masožravcovi nikdy nedala.Co se týče výchovy, měla by jste si ujasnit, kam kočička může a kam ne, na záchodek se naučí okamžitě, protože jsou kočky velmi čistotné. Hlavně bych zabezpečila jakékoliv dráty, pokud máte,tak jedovaté rostliny a cokoliv jiného, co by kočičku mohlo ohrožovat. Hry...Každá kočka je jiná :D Našesi vystačí s alobalovým míčkem nebo ji koupím pírko na šňůrce, to miluje. Žádné moderní vymoženosti ji nezajímají, ba dokonce se jich bojí (např. myšička na baterky, nebo jak jezdí v tom tunýlku, nebo cosi takového). Jinak, taky bych koťátko neučila škrábat a kousat ruky, když je malá, je to sice roztomilé, ale jakmile vyroste už se to neodnaučí. Snad jsem vám trošku poradila. Přeji mnoho pěkných chvil s kočičkou až k vám přijde :) Souhlasím se vším, co bylo napsáno a ještě bych dodala, že koťátko ve věku 7 týdnů je ještě velmi malé a mělo by být ještě alespoň měsíc u maminky. Není to jako u pejsků, kde je možný odběr po ukončeném 7. týdnu, zákon na ochranu zvířat proti týrání dokonce zakazuje odebrat koťátko od matky před ukončeným 13. týdnem. Chápu, že už se velmi těšíte, ale opravdu ještě vydržte, takhle byste si zadělala na zbytečné problémy. Ve 13 týdnech už bude koťátko na pevnou stravu zvyklé od chovatele a taky pro jeho psychický vývoj je pozdější odběr lepší. Mohu potvrdit, že koťátka se celých těch 13 týdnů opravdu kojí a ve věku 7 týdnů pevnou stravu zatím jen ochutnávají a jsou závislá na mamince.
Zdravím všechny;-) Tak čekám, až se narodí koťátko(doufám že Aminka a né Amísek), který bude moje první kočka a mám z toho patřičnou trému :P. Ráda bych,kdybyste mi psali svoje postřehy a rady ohledně krmení kotěte (od 7týdnů věku)jako jakou značku (máte-li zkušenosti s Cat show nebo Pet royal,budu happy) a taky ohledně výchovy kočky v bytě,her a prostě...jakýkoliv věci, co se vám osvědčily! Chci být zodpovědná kočičí matka :-DD Pište pište :) Těším se na odpovědi!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?