Diskuze Nový byt/další kočka

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Edie (20.09.2017 08:08:47) napsal: Dobrý den, tématů ohledně zařazení nového kotěte ke starší kočce je tu spousty a přečetla jsem snad vše, přesto se zeptám. Mám cca 2 letého kastrovaneho kocoura,vždy jsem mu chtěla pořídit kamaráda kvuli pracovní vytizenosti. Teď se budeme stěhovat do jiného bytu, je dobrý nápad tam přinést kocoury současně? Nebo se mám s kocourem nastěhovat, počkat až si zvykne a poté pořídit kamaráda(opět kocoura)? Jde mi o to, ze v tuto chvíli tam nebude mít teritorium ani jeden, zase se bojím aby těch změn na Freda nebylo příliš. Děkuji za rady. Ps: nevím jak přijme přítomnost druhého kocoura, ma smysl to zkoušet s kocourem od známých i pres to, ze kočky maji velmi rozdílné povahy? Děkuji. Mám kocoura starého 18 let. Před dvěma roky jsem měl možnost pomoci kotětí (kočce staré 4 měsíce), které pronásledovali naši dětští spoluobčané s klacky. Vzal jsem jej domů s obavami co bude. A hle nestačil jsem se divit :-) . Ta malá syčela na toho našeho seniora a ten chudák nevěděl co dělat. Bylo vidět že kočina byla vychována doma, protože ihzned zacupitala na záchodek, udělala potřebu a vše způsobně zahrabala :D . Shltla misku masička a nepohrdla ani granulkami. První noc byla však hrozná - nevyspali jsme se, kotě chtělo naši pozornost (druhá noc však byla klidná). Malá si ihned zvykla a když jsem si lehl u televize, ležela ihned vedle mne. Stále však syčela na seniora Lumpíka. Za tři dny došlo však najednou k změně 8-| . Malá vzala na milost seniora a jedla vedle něj i společně z jedné misky na což senior nijak nereagoval, večer pak lehla po boku seniora Lumpíka a spali spolu v klidu. Bohužel jsem musel začat pracovat na 12 hodinové směny a kotě by tak zůstávalo samo. Ozval se pán který by si jej s paní vzal a starali se o něj. Tak jsem jim ho dal (má se výtečně a milují ho). Můj kočičák Lumpík však toto vzal dostř špatně a čtyři dny nežral a tesknil (myslel jsem že to asi bude jeho konec). Po 4 dnech se najedl a zaše žil stejně. Letos v lednu jsem mmu z útulku pořídil kočičáka 10 měsíců starého jménem Bobíšek (a zase špatně). Mezitím totiž můj senior Lumpík ohluchl a chtěl mít svůj klid bez jakékoli změny. Hrozně i pohubl a méně jedl. S příchodem nového kočičího člena, vzala jeho představa za své (ale i moje). Senior i po tolika měsících na mladého vrčí, semtam jej prožene nebo mlaďas plácne seniora Lumpíka po zadku a chce si hrát. Náš skoro hluchý senior se spíše lekne a zavrčí. A asi to tak už bude (jí sice spolu u jednoho talíře - ale jinak se nemusí), ale tolerují se. My se méně vyspíme, protože mlaďas někdy večer řádí (koupil jseme mu vodítko a chodím s ním ven, což jej někdy utahá :-D ). A i když se snažím staršího od herních výpadu mlaďase, chránit a mnohdy se zlobím na mlaďase - ani jednoho byc nevyměnil a mlaďase nikdy nevrátil. Ony jsou dny kdy jsou oba zlatí a to vynahradí všechny ty horší dny. Starší více jí a dokonce znovu více běhá i na chodbu domu projít si zajde spolu s mlaďasem. A více se tolerují. Inu kočky jsou teritoriální a to jen my lidi si přejeme aby se všechny měli rády. Ale tak to v přírodě nefunguje. Asi jsem Vám moc neporadil ale vydržte chce to čas a oni se srovnají...;-)
Dobrý den, tématů ohledně zařazení nového kotěte ke starší kočce je tu spousty a přečetla jsem snad vše, přesto se zeptám. Mám cca 2 letého kastrovaneho kocoura,vždy jsem mu chtěla pořídit kamaráda kvuli pracovní vytizenosti. Teď se budeme stěhovat do jiného bytu, je dobrý nápad tam přinést kocoury současně? Nebo se mám s kocourem nastěhovat, počkat až si zvykne a poté pořídit kamaráda(opět kocoura)? Jde mi o to, ze v tuto chvíli tam nebude mít teritorium ani jeden, zase se bojím aby těch změn na Freda nebylo příliš. Děkuji za rady. Ps: nevím jak přijme přítomnost druhého kocoura, ma smysl to zkoušet s kocourem od známých i pres to, ze kočky maji velmi rozdílné povahy? Děkuji.
Dobrý den, podle mě je nejlepší přívést nového kocoura ještě do původního bydliště, aby si na sebe kočky zvykly, potom je společně přenést do nového bytu
Hlavně se při přivedení nového kotěte k starší kočičce věnovat starší kočičce. I jí klidně dávat víc ňamek. Je potřeba, aby si kočka nemyslela, že kotě je vetřelec. Zvyknou si, to mi věřte. Třeba se nebudou milovat, ale budou se respektovat.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?