Diskuze Obojek pro kočku

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Dobrý den, je dobré koupit kotěti nebo kočce obojek?8-}
aniora (07.08.2012 08:28:31) napsal: Dobrý den, je dobré koupit kotěti nebo kočce obojek?8-} Ak je to mačička ktorá je z väčšej časti vonku tak myslím, že to potrebne nieje, ale ak je mačička bytová myslím, že sa to oplatí a hlavne taký obojok ktorý má rolničku, aby ste počuli kde sa mačička nachádza a vedeli ju lepšie nájsť.
Dana (25.08.2012 09:49:56) napsal: :-( Nevidím důvod, proč by měla mít kočka doma obojek. Myslím, že obojek slouží spíše na ozdobu8-}
bejka (24.08.2012 23:26:26) napsal: To ale závisí tiež od druhu obojku. Moja mačička má taký za ktorý keď sa trošku silnejšie zatiahne tak sa sám rozopne, takže v tomto prípade uškrtenie nehrozí. ;-) :-( Nevidím důvod, proč by měla mít kočka doma obojek.
Tohle je velice dobrý článek k tématu. http://www.miciny.cz/clanky/kocici-potreby-56/obojky-pro-kocky-3489/ ;-)
Dana (24.08.2012 22:39:23) napsal: :-( To se mi nezdá. I doma se může za obojek chyti a uškrtit se. To ale závisí tiež od druhu obojku. Moja mačička má taký za ktorý keď sa trošku silnejšie zatiahne tak sa sám rozopne, takže v tomto prípade uškrtenie nehrozí. ;-)
Dana (25.08.2012 09:49:56) napsal: :-( Nevidím důvod, proč by měla mít kočka doma obojek. Moja mačka ho má hlavne preto aby som vedela kde je ked ju nemam na ociach lebo má na ňom zvoncek napriklad vecer stale niekde poskakuje a pobehuje a to nepočť ale so zvončekom áno;-) ;-)
aniora (25.08.2012 10:31:29) napsal: Myslím, že obojek slouží spíše na ozdobu8-} To jo. K ničemu vlastně není. My ho ani nepoužíváme, není důvod. Jenom vyloženě občas a to je máme pořád na očích.
bejka (25.08.2012 22:14:22) napsal: Moja mačka ho má hlavne preto aby som vedela kde je ked ju nemam na ociach lebo má na ňom zvoncek napriklad vecer stale niekde poskakuje a pobehuje a to nepočť ale so zvončekom áno;-) ;-) :-( Víte jaký stres to pro vaši kočičku musí být? A navíc, pro její sluch, který je daleko citlivější, než člověka? A proč musíte vědět, kde se pohybuje po bytě? To musíte vědět o každém jejím poskočení? proč? To opravdu nechápu.... chudák kočka...v bytě s obojkem s rolničkou....
Já jsem obojky pořídila, ale po prvním pokusu jim je dát jsem je zavrhla. Za prvé kočičkám neskutečně vadí a vadí i lidem. Takže obojky jsou úplně na nic :D Dana (26.08.2012 12:49:11) napsal: :-( Víte jaký stres to pro vaši kočičku musí být? A navíc, pro její sluch, který je daleko citlivější, než člověka? A proč musíte vědět, kde se pohybuje po bytě? To musíte vědět o každém jejím poskočení? proč? To opravdu nechápu.... chudák kočka...v bytě s obojkem s rolničkou....
Jana (27.08.2012 13:31:35) napsal: Nechápu, na co chcete používat u koček obojky? Řekněte mi jeden jediný rozumný důvod, proč bych měla dávat kočce obojek? Vždyť je to úplná kravina. Hlavně je to jaksi nebezpečné, hlavně u koček venkovních, které lezou všude. Dokázala bych pochopit antiparazitní obojky, ale normální ne a natož s rolničkou >:-( . To musí být pro kočku teda hrozně fajn poslouchat celý den jeden a ten samý zvuk rolničky. Vyzkoušejte si to na sobě a za 2 hodiny ho zahodíte. Prostě obojek u kočky je úplně zbytečný, spíš nebezpečný. Pokud chcete mít kočku označenou, aby se k vám vrátila v případě zaběhnutí, tak jí radši očipujte! Neviem či ste tie obojky niekedy mali v rukách ale keď chodí tak ten zvonček nezvoní iba ak skáče alebo rýchlo behá! A musím vam povedať, že vystresovaná z toho nieje a vôbec jej nezavadzá a bez toho obojku si ju už ani neviem predstaviť. A ešte niečo keby som videla, že jej vadí alebo ju stresuje tak jej ho dám hneď dole no je mi ľúto nič také som si nevšimla a obojok si vôbec nevšíma :-)
Jasmia:) (24.11.2012 18:19:16) napsal: Taky nevím, na co vlastně je. Je sice hezké, že když se obojek zachytne, povolí. Ano, kočka jde dál a tam ji pro změnu přejede auto. Podle mě by měli venkovním kočkám dávat na obojky rovnou odrazovky, jako například nám kolařům, aby nás řidiči viděli :D Je to sice trochu mimo téma, ale nevím jak vám, ale mně to připadá celkem vhodné. :-) oprava: odrazky :-) a ještě přidám, že rolničku bych sundala. ;)
Taky nevím, na co vlastně je. Je sice hezké, že když se obojek zachytne, povolí. Ano, kočka jde dál a tam ji pro změnu přejede auto. Podle mě by měli venkovním kočkám dávat na obojky rovnou odrazovky, jako například nám kolařům, aby nás řidiči viděli :D Je to sice trochu mimo téma, ale nevím jak vám, ale mně to připadá celkem vhodné. :-)
Jana (27.08.2012 13:31:35) napsal: Nechápu, na co chcete používat u koček obojky? Řekněte mi jeden jediný rozumný důvod, proč bych měla dávat kočce obojek? Vždyť je to úplná kravina. Hlavně je to jaksi nebezpečné, hlavně u koček venkovních, které lezou všude. Dokázala bych pochopit antiparazitní obojky, ale normální ne a natož s rolničkou >:-( . To musí být pro kočku teda hrozně fajn poslouchat celý den jeden a ten samý zvuk rolničky. Vyzkoušejte si to na sobě a za 2 hodiny ho zahodíte. Prostě obojek u kočky je úplně zbytečný, spíš nebezpečný. Pokud chcete mít kočku označenou, aby se k vám vrátila v případě zaběhnutí, tak jí radši očipujte! Já věděla, že obojky jsou zbytečné>:-( >:-( >:-(
Nechápu, na co chcete používat u koček obojky? Řekněte mi jeden jediný rozumný důvod, proč bych měla dávat kočce obojek? Vždyť je to úplná kravina. Hlavně je to jaksi nebezpečné, hlavně u koček venkovních, které lezou všude. Dokázala bych pochopit antiparazitní obojky, ale normální ne a natož s rolničkou >:-( . To musí být pro kočku teda hrozně fajn poslouchat celý den jeden a ten samý zvuk rolničky. Vyzkoušejte si to na sobě a za 2 hodiny ho zahodíte. Prostě obojek u kočky je úplně zbytečný, spíš nebezpečný. Pokud chcete mít kočku označenou, aby se k vám vrátila v případě zaběhnutí, tak jí radši očipujte!
bejka (24.08.2012 14:00:45) napsal: Ak je to mačička ktorá je z väčšej časti vonku tak myslím, že to potrebne nieje, ale ak je mačička bytová myslím, že sa to oplatí a hlavne taký obojok ktorý má rolničku, aby ste počuli kde sa mačička nachádza a vedeli ju lepšie nájsť. :-( To se mi nezdá. I doma se může za obojek chyti a uškrtit se.
aniora (07.08.2012 08:28:31) napsal: Dobrý den, je dobré koupit kotěti nebo kočce obojek?8-} Myslím, že potřeba jsou akorát obojky proti klíšťatům a ty klasické jsou celkem k ničemu :-DD Naše kočky jeden mají, ale moc ho nepoužíváme. Nechci je s ním nechat chodit venku samotné, aby se za něco nezachytili a neuškrtili se :-| Akorát občas podoma :-D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?