Diskuze Odstavování a kastarce

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

hříbata se odstavují cca v 6 měsících života,samozřejmě záleží na každém jak si dlouho nechá hříbě u matky,ale 6 měsíců je optimální věk. hříbat tohoto věku by mělo být více,většinou se odvádějí do hříbárny,což je taková konská školka. tato hříbárna by měla být co nejdále od stájí jejich matek,aby nebyl žádný kontakt. zpočátku bude hříbátko tesknit a volat matku,jedná se opravdu jenom o pár dní,potom se zapojí do her s ostatními hříbaty. v této hříbárně se odstávče učí základním věcem,jako je vodění na vodítku,čištění celého těla včetně zvedání nohou,dělají se mu tam korektury kopyt. zkrátka mal konská školička.ve věku 3 let se váš koník muže vrátit zpět ze hříbárny. v tomto věku je již dospělý a tudíž se u něj muže provést kastrace,nedoporučovala bych to dělat dříve. spíš bych se přikláněla k věku 4-5 let. a zase jeto pochopitelně na majiteli koně,jak se rozhodne. tak snad jsem trochu pomohla,pokud budeš mít ještě nějaké dotazy,ráda ti je zodpovim. s pozdravem Mirka </blockquote>
Kikča (25.10.2012 21:10:42) napsal: Prosím v kolika se dá odstavovat a jak dál..až se odstaví jak dál pokračovat? A v kolika kastrovat? Děkuji za všechny rady a odpovědi budu fakt moc ráda. :)
Pája (26.10.2012 20:40:01) napsal: Pár dní bude matku hledat, ale přejde to. Hlavně by nemělo přijít s matkou během odstavu do styku. Pokud hříbě bude od matky odvezeno jinam a bude s jinými koňmi, tak nebude žádný problém. Jenom opatrně na chování ostatních koní k němu. Pokud bude hříbě samo, tak by s ním měl někdo trávit co nejvíce času. Ale není to žádná věda. No bude odvezen od mámy ale bude sám ve výběhu ve dle ve výběhu bude mít jiný koně. Protože tam jsou i klisny a on bude ještě hřebec do dvou tak to bude muset zatim nějak zvládnou sám. Budu se snažit s ním být co nejvíc..snad nebudou nějaký problémi no :/ :)
Pár dní bude matku hledat, ale přejde to. Hlavně by nemělo přijít s matkou během odstavu do styku. Pokud hříbě bude od matky odvezeno jinam a bude s jinými koňmi, tak nebude žádný problém. Jenom opatrně na chování ostatních koní k němu. Pokud bude hříbě samo, tak by s ním měl někdo trávit co nejvíce času. Ale není to žádná věda. Kikča (26.10.2012 19:38:41) napsal:
Pája (25.10.2012 21:29:23) napsal: ze zkušeností - odstavovali jsme hříbata cca v půl roce a kastrace by měla být, až je kůň fyziologicky dospělý což je kolem 3 roku života. Ale kastruje se i dříve. A jak dál s odstavením ? Být s nim co nejvíc..a když se přiveze na jiný místo tak ho dát normálně do výběhu nebo do boxu bojím se aby z toho ohradníku neutek jak bude hledat mámu.
ze zkušeností - odstavovali jsme hříbata cca v půl roce a kastrace by měla být, až je kůň fyziologicky dospělý což je kolem 3 roku života. Ale kastruje se i dříve. Kikča (25.10.2012 21:10:42) napsal: Prosím v kolika se dá odstavovat a jak dál..až se odstaví jak dál pokračovat? A v kolika kastrovat? Děkuji za všechny rady a odpovědi budu fakt moc ráda. :)
Prosím v kolika se dá odstavovat a jak dál..až se odstaví jak dál pokračovat? A v kolika kastrovat? Děkuji za všechny rady a odpovědi budu fakt moc ráda. :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?