Diskuze Paraziti - "toulavé" kočky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já své číče vařím rozmarýnový repelent, ale musí se každý den stříkat.. :/ Bohužel i to co dávám za antiparazitika k tomu, se musí ze začátku denně podávat :/http://baron.cz/pes/levandulovy-odpuzovac-klistat-jemny-ml-3242-k-KP000012-X000705-X000706.html Dnes už nic není levné, takže asi neporadím... Možná Frontline.. Advatage už je myslím dražší..
Hano, na nějakém "odblešovadle" bychom se jistě domluvily. Napíši Vám do zpráv. Na ušní svrab nám u bezdomovců pomohl jacutin. Ouška se jím čistí pomocí vatových špejliček cca 3x týdně... a ze začátku to byl dost "humus" a je potřeba pokračovat i po zdánlivém odeznění (alespoň dva týdny). Jste moc hodná, že chcete pomoci;-) Hana Křížová (06.07.2013 21:05:20) napsal: Chtěli bychom pomoci "toulavým" (oni "někomu patří", ale nikdo se o ně pořádně nestará) kočkám na vesnici. Pravidelně je krmíme, tak trochu je hlídáme, a teď bychom jim chtěli pomoct od parazitů. Znáte nějaké účinné a hlavně levné řešení (nechceme na nich šetřit ale prostě nejsme milionáři, abysme mohli každé kočce koupit antiparazitika za 300 Kč, když je jich tam přes 20....:-( ), jak se zbavit alespoň: BLECH, KLÍŠŤAT a UŠNÍHO SVRABU? Uvažovali jsme o spreji, ale po přečtení např. těchto příspěvků (http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1361&postdays=0&postorder=asc&start=90) jsme se opravdu zhrozili, abychom jejich zdraví ještě více neohrozili. Už jsme jim zařídili alespoň spaní ve steré stodole, kde můžou být i přes zimu. Jak jim tedy pomoci od těch breberek??? Moc děkujeme za každou odpověď.
Hana Křížová (07.07.2013 11:48:55) napsal: Děkujeme za příspěvek, Levandulový odpuzovač: 10 ml za 500 Kč to je teda vážně něco :D :-D Ten Frontline: každé bohužel nemůžeme koupit spot-on.....:_( a ten sprej stojí kolem 300 Kč 100 ml, takže to moc dlouho nevydrží, a 250 ml zase stojí přes 500 Kč, což je taky síla..... přesto moc děkujeme za Vaši odpověď, třeba na to našetříme 8-} ;-) Ještě bychom chtěli poprosit všechny, kdo tohle čtou: Jestli máte doma třeba nějaký nepoužívaný sprej nebo neotevřený obojek či spot-on, a byli byste tak hodní a nabídli, určitě bychom se mohli nějak dohodnout, že byste nám to poslali (samozřejmě bysme vám za to něco zaplatili-po dohodě)....moc děkujeme i za kočičáky ;-) No já si ho vařím sama a tak draho rozhodně nepřijde ;) Jestli budete mít zájem napíšuklidně recept :) Co se týče toho odpuzovače sice stojí 500, ale na jedno zvíře vyjde na rok, takže si myslím že do zimy by to vydržet mělo, protože potom se to dává max 3x týdně.. Nám to pro tři psy a kočku vydrží na sezonu + ještě na příští rok do poloviny :) V zimně nedáváme..
Hano, proti blechám jsou opravdu účinné pouze přípravky na bázi fipronilu či imidaclopridu (ať se ten výrobek jmenuje jakkoliv) a důsledná desinfekce VŠECH míst, kde se kočky s blechami zdržují či jen prochází. Všude tam se z nich sypou bleší vajíčka. Larvy mohou přežívat i přes půl roku. Dospělá blecha vydrží o hladu klidně tři měsíce. Ty připravky je zabijí (bohužel i např. včely aj.) ale ruku v ruce s tím musí jít vyčištění a úprava již zmiňovaných míst. Jinak je boj s blechami předem odsouzen k nezdaru a vyjde to nakonec dráž. Pozor však na antiparazitika pro psy s obsahem permetrinu a jeho kombinací. Je smrtelně jedovatý pro kočky. Ke klíšťatům. Já používám antiparazitální šampón Zero Puce s obsahem geraniolu, což je látka na přírodní bázi. Jako každý takový by měl pouze odpuzovat, ale... Klíšťata se prostě přisají tak či onak. Mí kočičáci žili i jako venkovní a přes veškerou péči si sem tam nějaké přinesli. Jsou však tisíckrát odolnější než my, navíc každé klíště není infikované. Obecně je to pořád o jednom a tomtéž. Čistota, pohyb, teplotní výkyvy, světlo jsou nepřáteli parazitů. O ušním svrabu vím jen tolik, že může být horší než blechy.
Domča&smečka (06.07.2013 22:02:12) napsal: Já své číče vařím rozmarýnový repelent, ale musí se každý den stříkat.. :/ Bohužel i to co dávám za antiparazitika k tomu, se musí ze začátku denně podávat :/http://baron.cz/pes/levandulovy-odpuzovac-klistat-jemny-ml-3242-k-KP000012-X000705-X000706.html Dnes už nic není levné, takže asi neporadím... Možná Frontline.. Advatage už je myslím dražší.. Děkujeme za příspěvek, Levandulový odpuzovač: 10 ml za 500 Kč to je teda vážně něco :D :-D Ten Frontline: každé bohužel nemůžeme koupit spot-on.....:_( a ten sprej stojí kolem 300 Kč 100 ml, takže to moc dlouho nevydrží, a 250 ml zase stojí přes 500 Kč, což je taky síla..... přesto moc děkujeme za Vaši odpověď, třeba na to našetříme 8-} ;-) Ještě bychom chtěli poprosit všechny, kdo tohle čtou: Jestli máte doma třeba nějaký nepoužívaný sprej nebo neotevřený obojek či spot-on, a byli byste tak hodní a nabídli, určitě bychom se mohli nějak dohodnout, že byste nám to poslali (samozřejmě bysme vám za to něco zaplatili-po dohodě)....moc děkujeme i za kočičáky ;-)
Chtěli bychom pomoci "toulavým" (oni "někomu patří", ale nikdo se o ně pořádně nestará) kočkám na vesnici. Pravidelně je krmíme, tak trochu je hlídáme, a teď bychom jim chtěli pomoct od parazitů. Znáte nějaké účinné a hlavně levné řešení (nechceme na nich šetřit ale prostě nejsme milionáři, abysme mohli každé kočce koupit antiparazitika za 300 Kč, když je jich tam přes 20....:-( ), jak se zbavit alespoň: BLECH, KLÍŠŤAT a UŠNÍHO SVRABU? Uvažovali jsme o spreji, ale po přečtení např. těchto příspěvků (http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1361&postdays=0&postorder=asc&start=90) jsme se opravdu zhrozili, abychom jejich zdraví ještě více neohrozili. Už jsme jim zařídili alespoň spaní ve steré stodole, kde můžou být i přes zimu. Jak jim tedy pomoci od těch breberek??? Moc děkujeme za každou odpověď.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?