Diskuze pasení

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

jasně, že jde o to, nedovolit mu vůbec dát tu hlavu dolů, jenže ani já občas nestíhám reagovat, když mi vyškubne otěže. On jezdí na dece se třmeny, takže oporu ve třmenech má. Bohužel nemáme správné sedlo, na kterém by mohl jezdit i on. Pořád klouže zezadu dopředu, takže to taky není ono. Ohledně toho, najít správné místo na hřbetě koně...To je jedinná věc, která mi hraje do karet. Koník je už trochu "vysezený" jestli to je srozumitelné, takže místo na sezení se najde celkově lehce...
Já jsem se učila jezdit na kobyle a měla jsem podobný problém. Kobyla se zastavila a nešla dál, klidně ze cvalu, když si to umanula. Moje trenérka vždycky říkala, že to může mít dvě příčiny. Buďto jí prostě málo nebo špatně pobízím za jízdy a ona má pocit, že jí dostatečně neupzorňuju na to, co má dělat, takže chvíli jde a potom usoudí, že to není nutné. Ten druhý je, že kobylu k zastavení vlastně pobízím sedem. Že se na ní příliš snažím udržet a jsem tuhá a samozřejmě občas tahám za otěž trochu víc, než je třeba. Ale nevím není to osvědčený. Možná je to úplná blbost.:-DD
Ahoj :) Určitě nápad jezdit bez sedla je super pro rozvoj rovnováhy a správného sedu. Jsem ale spíš pro, aby se tyto věci nejdřív brácha naučil v sedle, protože bude mít ze začátku oporu, které může využívat právě u takových situací, které popisuješ. Začátečník nemůže chytit správný sed učením se bez sedla, protože pokud nemá zkušenosti, nemusí být schopný najít na koni to správné místo a pozici, což může být poníkovi nepříjemné, bude cítit, že jezdec na něm není jistý a stabilní a bude si dovolovat. A zabránit koni pasení není o zvednutí hlavy ;)
Zdravím. Doma řešíme docela nepříjemný problém. Můj šestiletý brácha se učí jezdit na ponyovi. Ten má ale zlozvyk, že se při jízdě pase. dělá to i ve cvalu. Jednoduše zastaví a skloní hlavu. Pochopitelně nemá šestileté dítě šanci se bez třmenů jen na tlustý dece udržet. Sílu nemá ani na to, aby mu hlavu zvedl čehož pony využívá. Už si nevím rady, se mnou si nic takového nedovolí. PS: pro ty, kteří by se ptali proč jezdí šestiletý kluk jen na dece. Já se učila odmalička se sedlem a třmeny, ale před třemi roky jsem zjistila, že rovnováha a správný sed se naučí nejlépe bez sedla. Kvůli tomu jsme pořídili tlustou deku s podbřišníkem na kterou se dají případně přidat i třmeny.... Děkuju za odpověďi...
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?