Diskuze Plemeno pro začátečníka

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

lucy675 (04.05.2011 18:12:00) napsal: Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :) Doporučují se plemena jako Český teplokrevník, hafling, český sportovní poník, hucul, fjord apod. Můžeš narazit na milého haflinga, který chodí jako beránek v terénu i na jízdárně a potom můžeš potkat i zlého,který zdrhá tryskem, vyhazuje a shodí i zkušeného jezdce. Každý kůň je individum a doporučuju spíš se nejdřív naučit obstojně jezdit a starat se o toho koně-nejhorší jsou takoví začátečníci, kteří si koupí koně, ale nemají skoro ani ponětí, co žere a koníka úplně zkazí. Vlastního koně by měli mít až ti, co si ho ,,zaslouží".
Říkidila bych se Pájiníma radama :-)
Já bych se neřídila plemenem, ale povahou koně. ČT může být skvělý pro začátečníka, ale také může být naprosto nevhodný. Stejně tak ostatní plemena. Žádné zvíře se nechová šablonovitě, jako jiný zástupce daného plemena. Jinak pokud zvažuješ koupi svého koně, počkala bych. Je rozdíl docházet do kroužku, nebo mít svého vlastního koně. (20.04.2013 12:49:29) napsal: Ahoj chci si pořídit koně a učím se jezdit v jezdeckém kroužku.Chci se zeptat jaké plemeno je vhodné pro začátečníka?? ?? Líbil se mi ČT APH Trakénský kůn je alespon jedno z nich pro začátečníka?? ?? jestli ne poradte jaké plemeno je pro zečátečníka předem dík za odpověd.Bětulééé a Rebulééé
Ahoj chci si pořídit koně a učím se jezdit v jezdeckém kroužku.Chci se zeptat jaké plemeno je vhodné pro začátečníka?? ?? Líbil se mi ČT APH Trakénský kůn je alespon jedno z nich pro začátečníka?? ?? jestli ne poradte jaké plemeno je pro zečátečníka předem dík za odpověd.Bětulééé a Rebulééé
Ahoj chci si pořídit koně a učím se jezdit V jezdeckém kroužku:-) Chtěla bych se zeptat jaké plemeno je vhodné pro začátečníka?? ?? Líbil se mi Čt a trakén hafling ani moc ne:_/ děkuju za odpověd předem!!
Bátrlová Iva (24.05.2011 21:18:53) napsal: do rukou nezkušeného jezdce /a to kolikrát nazývám nezkušenou já sama sebe a to se u koní pohybuju už přes deset let/ kůň nepatří. Žádný. Pokud nevíš (nebo spíše rodiče) co s penězi, zkus pronájem u někoho, kdo tomu rozumí a mohl by ti tak zároveň dělat i trenéra. Pronájem ti alespoň trošku může zprostředkovat pocit "vlastnictví"... promiň te, ale například moje znáá se potuluje u koní už třetím rokem a něco okolo nich umí, taky by ráda přemluvila rodiče, protože v její stáji není moc koní vhodných pro učení, pár jich tam je ale to sou mamule, myslím si tedy že v ježdění začátečník nemusí být začátečník u koní.;-)
lucy675 (04.05.2011 18:12:00) napsal: Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :) ¨ Mam jednu radu! Určitě né poníka ani nic poníkovy podobné, osobně proti nim nic nemám, jsou to ůžasní koně, ale né pro začátečníka, z menších koní bych doporučovala Haflinga, ale podle mého jsou nejlepší do začátku, starší velcí ušlechtilejší koníci, kteří to mají v hlavě v pořádku , tak zvaní koně učitelé... ;-)
lucy675 (04.05.2011 18:12:00) napsal: Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :) Nejde o plemeno. SPíš se koukej na to jak je veliký, jak je silný. Jakou má povahu..leká se venku? DOkáže se v klidu nechat vyčistit vodit? Rozhodně nedoporučuju mladé koně, ti rádi zkouší co si mohou dovolit a v kombinaci se začátečníkem to nedopadá dobře. A když už jsme u těch plemen tak samozřejmě nic moc temperamentního..já se učila na ČT, později na Kinských. Ale být tebou tak si koně pořídím až budu umět jezdit, nasbírám zkušenosti z péče o koně, výcviku a výchovy.. Přece si nechceš zkazit vlastního koně...
horseska (11.05.2011 21:11:14) napsal: dala bych na rady Páji. Pokud nebudeš mít neustále trenéra pod dohlodem nedopadne to dobře. Navíc nejde jen o ježdění ale o péči o koně, tzn kovář, veterina atd...a tyhle zkušenosti nazbíráš jen z praxe No,já začátečník nejsem.Ale pro úplného ,,zelenáče" není vhodné žádné plemeno.Jde o tvou výšku a hmotnost,čemu se chceš věnovat potom a tvoje zkušenosti.;-)
do rukou nezkušeného jezdce /a to kolikrát nazývám nezkušenou já sama sebe a to se u koní pohybuju už přes deset let/ kůň nepatří. Žádný. Pokud nevíš (nebo spíše rodiče) co s penězi, zkus pronájem u někoho, kdo tomu rozumí a mohl by ti tak zároveň dělat i trenéra. Pronájem ti alespoň trošku může zprostředkovat pocit "vlastnictví"...
lucy675 (04.05.2011 18:12:00) napsal: Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :) dala bych na rady Páji. Pokud nebudeš mít neustále trenéra pod dohlodem nedopadne to dobře. Navíc nejde jen o ježdění ale o péči o koně, tzn kovář, veterina atd...a tyhle zkušenosti nazbíráš jen z praxe
Já bych ti doporučila nejdříve vypilovat jezdecké umění a pak teprve si koupit vlastního koně. Když budeš poctivě jezdit v nějakém jezdeckém klubu, tak určitě za rok budeš natolik zdatná, že si budeš moct jezdit vlastního koníka. lucy675 (04.05.2011 18:12:00) napsal: Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :)
lucy675 (04.05.2011 18:12:00) napsal: Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :) Na plemenu ani tolik nezáleží..spíš na povaze koně....Ale pokud se ptáš konkrétně na plemena,rozhodně bych nedoporučovaa Arabského plnokrevníka,protože to je hodně temperamentní zvíře...Nejlepší by bylo asi ČT,ale jak jsem psala,záleží na povaze a temperamentu...
Ahoj, chci si pořídit koně ale jen se jezdit učím. Chci se tedy zeptat jaké plemeno by bylo nejvhodnější pro úplného začátečníka?? Děkuji za odpověd :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?