Diskuze Pohlcovač pachů Benek

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

ahoj, moje micina také nechtěla chodit na bedničku, dokud se v ní neobjevilo něco, co jí připomínalo klasický písek, takže už 20 let používá bentonitové hrudkující stelivo, momentálně kupuju to nejlevnější z Teska. Nepřidávám do něj nic, ale pravidelně vyndavám hrudky denně, někdy i 2x když se snaží a v bytě ( bedničku má v pokoji ) nic cítit není. Možná na intenzitu pachu má vliv za je micina kastrovaná, či nikoliv ( moje micina je ), ale nejsem až takový odborník, abych to mohla s určitostí tvrdit. Kamarádka takové zelené voňavé granulky do steliva ( bílé cosi) přidává. Hezky to voní, ale... já tu ,,kočičinu" citím sotva k ní přijdu. Asi by to chtělo vyzkoušet a pak se rozhodnout.....
Whoopi (26.01.2016 09:38:07) napsal: Zatím to funguje, dokonce to při vybírání hrudek a h***** voní :) Jen teda, když jde bobovat, tak to trošku zasmrdí, ale jinak pak ne. Jak často by se ten bentonit měl měnit? Nebo stačí jen dosypávat a třeba 1x měsíčně vyhodit a vymýt záchůdek? Musím zaklepat na dřevo, co mám to stelivo z Globusu, tak Amálka chodí jen na záchod, slyším jak vždy hrabe a hrabe :D :D :D Důležité je záchůdek pravidelně kontrolovat. Co se týče pravidelnosti doplňování, částečného či úplného čištění, objemu podestýlky, to vše záleží na míře využití onoho zařízení kočičákem a na vlastním uvážení. Prostě udržovat tak, aby bylo čisto. Kupoval jsem různé kočkolity s vůní či bez, doplňoval levandulovým pohlcovačem pachu. Vše až na ty nejlevnější velmi podobné kvalitou i cenou. Občas je nějaká várka horší, tak vezmu něco jiného. Většinou Professional Classic ze Zoohitu, kde mají i Benek.
abych se přiznala, tak já pouze vybírám hrudky a pravidelně dosypávám stelivo, aby měla v čem hrabat. Občas omeju bedničku po povrchu. Do její bedničky se vejde v pohodě 15kg steliva, takže dostatečně vysoká vrstva na to, aby se něco prosáklo dospod. Udržuju bedničku neustále hodně plnou a průběžně dosypávám - jedno 5kg balení týdně, Moje micina nemá potřebu hrabat až na dno a poslední dobou se už ani tím moc neobtěžuje (ve svém věku a téměř 100% slepotě je zázrak, že na tu beničku ještě vůbec trefí ) a bobkuje s klidem vedle, občas se netrefí při močení ( otočí se zadečkem mimo beničku, ale sedí na bedničce ), takže mám pod bedničkou ještě plenu, kterou pravidelně měním.
Ellie (24.01.2016 12:49:06) napsal: ahoj, moje micina také nechtěla chodit na bedničku, dokud se v ní neobjevilo něco, co jí připomínalo klasický písek, takže už 20 let používá bentonitové hrudkující stelivo, momentálně kupuju to nejlevnější z Teska. Nepřidávám do něj nic, ale pravidelně vyndavám hrudky denně, někdy i 2x když se snaží a v bytě ( bedničku má v pokoji ) nic cítit není. Možná na intenzitu pachu má vliv za je micina kastrovaná, či nikoliv ( moje micina je ), ale nejsem až takový odborník, abych to mohla s určitostí tvrdit. Kamarádka takové zelené voňavé granulky do steliva ( bílé cosi) přidává. Hezky to voní, ale... já tu ,,kočičinu" citím sotva k ní přijdu. Asi by to chtělo vyzkoušet a pak se rozhodnout..... Zatím to funguje, dokonce to při vybírání hrudek a h***** voní :) Jen teda, když jde bobovat, tak to trošku zasmrdí, ale jinak pak ne. Jak často by se ten bentonit měl měnit? Nebo stačí jen dosypávat a třeba 1x měsíčně vyhodit a vymýt záchůdek? Musím zaklepat na dřevo, co mám to stelivo z Globusu, tak Amálka chodí jen na záchod, slyším jak vždy hrabe a hrabe :D :D :D
Ellie (24.01.2016 12:49:06) napsal: ahoj, moje micina také nechtěla chodit na bedničku, dokud se v ní neobjevilo něco, co jí připomínalo klasický písek, takže už 20 let používá bentonitové hrudkující stelivo, momentálně kupuju to nejlevnější z Teska. Nepřidávám do něj nic, ale pravidelně vyndavám hrudky denně, někdy i 2x když se snaží a v bytě ( bedničku má v pokoji ) nic cítit není. Možná na intenzitu pachu má vliv za je micina kastrovaná, či nikoliv ( moje micina je ), ale nejsem až takový odborník, abych to mohla s určitostí tvrdit. Kamarádka takové zelené voňavé granulky do steliva ( bílé cosi) přidává. Hezky to voní, ale... já tu ,,kočičinu" citím sotva k ní přijdu. Asi by to chtělo vyzkoušet a pak se rozhodnout.....
Zdravím, jsem tu nový a spoustu věcí ohledně kočičky se učím, nebo získávám zkušenosti. Nejdřív jsem dal na radu a koupil silikát, tam mi ale čičina nechtěl čůrat, jen málo a chodila všude možně :( Pak jsem prošel několik portálů a zkusil stelivo z Globusu, zatím jsem spokojený a Amálka taky. Koupil jsem tam pohlcovač pachů Benek, hodně chovatelů si ho chválí. Ale nevím, jak často se dosypává, jestli po každém prohrabání steliva, nebo jen jednou a pak až při výměně? Poradí mi někdo? Děkuji :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?