Diskuze Pomoc

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

jestli dělá problémi pod sedlem, začni ze země, a nejdříve v kruhovce, a ne hned do terénu na vycházky atd… ale příde mi zvlátní, že si už pod touto svojí přezdívkou psala o jedné problematické kobylkce…
ja myslim, ze pokud se ti stavi na zadni, brzy ho to stejnak prejde. Jezdila jsem na jednom mladym hrebci. Nejdriv vubec nechtel cvalat, porad hazel hrby, ale dala jsem mu cas a nebala se. Ted chodi suprove, sice si jeste obcas na vyjizdkach vymysli,ale je to zlato. ZTkus mu dat cas a pravidelne ho lonzuj :-). zatim ahoj
ahoj zkus ho před procházkou trochu vylonžovat na jízdárně aby se trochu vyběhal a nebyl tak plný energie…mi třeba i na nezvladatelné koně používáme řetízkové vodítko a lonž…z levé strany ho veď na vodítku a z druhé strany měj někoho kdo ho povede na lonži jako záchrana kdyby něco…můžeš zkusit i štajgr ale sama uvidíš jak bude reagovat…hlavně nespěchej a žádný násilí :-D
každopádně- pokud tě koník předbíhá- nemáš vyhrazený respekt. Spíš třeba moc důvěry ,která přerůstá, a tím se mění nadrzost. Koník k tobě nemá moc respektu, takže mu nevadí, když ti leze před tebe, do tvého osobního prostoru......Zkus si ten respekt vyrovnat s důvěrou. 50 na 50..... Dobrý jsou pareliho hry. Navíc- ikdyž budeš mít už teda srovnaný respekt, je třeba si i získat pozornost. S tím začni, koně ber i na lonž, ať se trochu vybije z energie, a třeba dvakrát týdně procházka....Respekt vyrovnej s důvěrou, získej si pozornost- s****ředění koně, a půjde to. Pokud chodí na zadní pod sedlem- tak na něj neseduj dokud nebude dobrej jen tak bez jezdce. Nespěchej. A koni nic neber za zlé- on byl k tomu tak veden, dovolilo se mu přejít přes hranici, a on za to nemůže, že mu to lidi takhle dovolili. Odnauč ho to, ale za chyby se na něj nezlob- protože především to jsou chyby lidí....! Jak říká jedno pravidlo- nemůžeš naprqavit koně, pokud budeš hledat chybu v něm...Hledej u sebe, u lidí.
No myslím že v případě lonžování a hlavně vyjížďky by ti pro začátek mohl pomoct Chambon proti zvedání na zadní. Koníka by neměl pustit zabrat hlavou aby se mohl zvednout. A pokud se mu to podaří určo ho to brzo přejde protože bude muset překonávat odpor na temeni hlavy.Samozřejmě že bych začla nejdřív na lonži. Zkus také lonžovací postroj, který by mu též neměl povolit se převracet a navíc ho bude podporovat v zádi. Podle toho co píšeš bych řekla že je koník hodně free a má své tempo. Ale v každém případě musí jít koník dopředu.Čím víc ho budeš zkracovat tím víc půjde proti.
Carmen (19.05.2009 17:42:27) napsal: Ahoj já bych potřebovala poradit mám trénovat sedmiletého valáška aleon není ještě můj mám ho brát na procházku a na lonž i pod sedlo ale naprocházce mě předbíhá a zkorem mě vláčí za sebou na lonž jsem hozatím ještě nebrala a pod sedlem se staví na zadní já nevím co mámdělat aby se zklidnil ale abych ho nezkazila na lonž fho budu bráto víkendu s lonžovacím podbřišníkem a vyvázaného ale co mám dělataby na procházkách tak nehnal do předu,děkuji za každou pomoc. Na to, aby ti tu někdo plnohodnotně poradil píšeš málo informací. Třeba, jestli se kůň má možnost vyblbnout někde v ohradě.Pokud ho vyvádíš, po několika hodinách strávených nudou v boxe, možná by ti s tím poradila kniha od K.F. Hampflinga, Tanec s koněm. Mě tohle dělala kobylka, protože je temperamentní. Ted mohu jen hádat. Vodítko alespon 7metrů dlouhé a kdykoliv si kN dovolí vstoupit do tvého prostoru, nebo tě předběhnout, udělej kolečko, aby ses zase dostala před něj. Tohle zabírá u všech, u kterých jsem to zkoušela. A neboj, on to pochopí, kolečka dělat je pro něj otravaa začne se pěkně srovnávat za tebe. Vyvazovačky bych nedávala.
No, jelikož jsi už jednou psala o kobyle která dělala bordel, tak mě přijde, že si vymejšlíš. O přirozené komunikaci je všude okolo článků dost, stačí si najít… No nic, tak ať ti to jde…
Ahoj není pravda ,že vyvazovačky nic neřeší. Ano taky je nerada používám ,ale pokud není na koníka dostatečně času tak se hodí. Koni zprávně zformují hlavu a nasvalení. Takže vyvazovačky ano ,ale v nejnutnějším případě. Neřeší ale chování takže bych se koukla na tu přirozenou komunikaci ;-)
děkuji moc takže vyvyzovačky ne a jak bych měla začít s tou přirozenou komunakací?? :_/
Ahoj. Já učila koníka (tehdy hřebce) chodit na vodítku tak, že když mě chtěl předběhnout, plácla jsem ho po čumáku koncem vazáku. namyslím tím, aby jsi ho nějak surově bila, ale jen plácla a klidně na něj promluv „kam jdeš??!!“ Na lonži ho určo neber na vyvazovačky, tím nic nevyřešíš, stavět se bude pořád. Naopak, dej mu prostor jít dopředu.Lonžuj ho nejlépe v kruhovce, nebo jiném ohraničeném prostoru. Ale jináč myslím, že by jsi se měla nejdříve naučit od někoho zkušenějšího. No nic, jináč pokud projdeš tady víc témat, zjistíš, že je tu dost užitečných rad. Tak ahoj:-D
Ahoj já bych potřebovala poradit mám trénovat sedmiletého valáška ale on není ještě můj mám ho brát na procházku a na lonž i pod sedlo ale na procházce mě předbíhá a zkorem mě vláčí za sebou na lonž jsem ho zatím ještě nebrala a pod sedlem se staví na zadní já nevím co mám dělat aby se zklidnil ale abych ho nezkazila na lonž fho budu brát o víkendu s lonžovacím podbřišníkem a vyvázaného ale co mám dělat aby na procházkách tak nehnal do předu,děkuji za každou pomoc.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?