Diskuze pomoc- mladý kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Hlavně trpělivě. Vzhledem k tomu, že je opravdu mladý, tak práce ze země a základy jsou opravdu na místě. Ber v potaz, že toho koník moc neumí. S jeho povahou toho asi moc neuděláš, huculové jsou typičtí tvrdohlavci a bývá to s nimi někdy těžké. Začni jako od hříběte. Nejprve bez problému nasadit a sundat ohlávku, vodění v kroku a klusu, v klidu stát pokud je uvázaný. Hladit po celém těle - nejdřív rukama, potom čištění. Zvedání nohou - snaž se, aby koník zvedal nohy dostatečně vysoko, někdy ho nech držet déle, a také protahuj dopředu - jako u kováře, do budoucna se to rozhodně vyplatí. S těma zadníma, popros kamarádku aby ti ho na louce podržela a zvedni mu nohu, buď opatrná a hlavně připravená, aby ti neublížil. Když spadne na louce, nic se mu nestane a možná si uvědomí (a možná to nebude na první pokus), že s takovouhle spadne a bude držet normálně. Ustupování, couvání na co nejmenší pobídky, případně zvedání/snižování hlavy. Je super zařadit do téhle "práce" i strašáky - plachta, petlahve, bičík, fáborky... Navykání na vybavení - uzdečka, obřišník, sedlo, bandáže nebo kamaše taky nejsou na škodu. Zajímavé zpestření může být nastupování do přívěsu, pokud máš možnost. Práce na lonži, práce na dvou lonžích rozhodně není na škodu. Pokud chceš koně naučit v klidu stát, tak na to jdi postupně. Nemůžeš čekat, že mladý rozverný trdlo bude z ničeho nic nehybně 20 minut stát. Řekni mu, ať stojí, klidným hlasem na něj mluv, hodně ho chval, nenech se vyvést z míry i kdyby mu to ze začátku nešlo. Nejdřív ho nech stát třeba jen minutu, postupně za každým úspěšným tréninkem zvyšuj počet minut, kdy bude muset stát. Pokud bude pochodovat, uklidni ho, znovu ho zastav a výrazně pochval. Hodně chválit, málo křičet. Samozřejmě že občasné potrestání je potřeba (třeba to věčné žužlání vodítka se nevyplácí - můj kůň to dělal a někdy do dneška dělá taky a přesně tímhle způsobem se naučil odvazovat a pokud máš "dobráka" tak ti dost možná uteče). Snaž se na to jít pozitivně a trpělivě, věř mi, že všechno jde. Nám před rokem dovezli údajně obsednuté naprosto skvělé a bezproblémové kobylky - ouha, nenechaly na sebe sáhnout, zvedání nohou byl horor, sundání ohlávky nepřipadalo v úvahu, sedlo a uzdečka velmi stěží, jezdec téměř nepřijatelný. Po pár měsících intenzivní péče a tréninků se kobylky staly nejspolehlivějšími ve stáji - nelekají se, jdou kamkoliv, nekopou, nekoušou, ošetřování bez nejmenších problémů, pod sedlem naprosto bomba a chodí i do zápřahu. Tím jsem chtěla říct, že ať se to zdá zpočátku těžké jakkoliv, s trochou snahy to jde jako po másle. Snad jsem ti aspoň trochu pomohla, hlavně trpělivě a vytrvale! Hodně štěstí ;-)
Dobrý den, Mám Huculského koník v březnu mu budou dva roky. Vím že je ještě malý a hraví ale mě přijde že to přehání věčně mu musím něco vyndavat z huby pořád mi žužlá vodítko a vůbec neumí zvedat nohy když mu chci zvednout zadní nohu tak se vůbec neudrží a klidně by sebou seknul o zem. Vůbec nic ho nerozhodí i když ho jiný kůň kousne do krku on nezastřihá ani ušima vůbec nemá respekt a pořád to zkouší neplatí na něj nic ani po dobrém ani po zlém nic. Mám pocit že původní majitelé něco zanedbali já ho mám jenom pár dní koník je hodně mazliví ale ani u čištění nepostojí....máte nějaké rady jak by měl vypadat jeho výcvik??? za odpovědi děkuji
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?