Diskuze pony nebo kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Děkuji mockrát že ste mi mohli odpovědět pomohli ste mi .;-D
Ahoj podle mě je lepší koupit si koně protože z poníka vyrosteš.Ale to je na tobě ;-)
♞♫Anett♫♞ (02.01.2013 14:47:46) napsal: nevím jestli je lepši si koupit ponyho nebo koně 8-} 8-} Já jen trochu rozvedu to, co říkala Emush =). Zkus si při rozhodování vzít papír a sepsat si požadavky, jaké na koníka budeš mít. Pokud v klubu, kde jezdíš, nebo který je poblíž, mají koně a pony různých velikostí, zkus si zajezdit na těch, jejichž "velikost" bys zvažovala ke koupit. Ať vidíš, jestli se budeš cítit pohodlněji kdesi nahoře na plnokrevníkovi s KVH 175 cm, nebo si budeš připadat jistější na haflingovi, který má sotva 140. Vytipuj si několik plemen koní/poníků třeba podle vzhledu a pak si o nich přečti pár věcí - jak se chovají, jak moc pohybu potřebují... (obecně zkrátka platí, že chceš-li jenom rekreačně jezdit pomalé klidné vyjížďky po okolí, čtyřletý arabský hřebec není nejlepší volba, naopak koupit si staršího líného ponyho na parkur nebo enduranci je obdobná hloupost). Obecně dbej hlavně na tato kritéria: tvoje výška a váha, zda se ti koník líbí (co je milé to je hezké může platit, ale lepší je to nenechat náhodě ;-D ) , předpokládané využití, způsob ustájení a pak už se rozhodovat podle konkrétního jedince. Tohle je prostě něco individuálního, já bych si třeba pořídila klidnou teplokrevnou klisnu, asi osmiletou, jistou v terénu a schopnou skočit nějaký menší parkur, vysokou kolem 160 cm (já vím, jsem náročná) :-D Ale nepohrdla bych ani jakýmkoli jiným koněm, kdyby mi ho někdo nabídl :-D
♞♫Anett♫♞ (02.01.2013 14:47:46) napsal: nevím jestli je lepši si koupit ponyho nebo koně 8-} 8-} No. záleží dost i na tobě? Jsi vysoká? Jsi těžká? Vyhovoval by ti kůň nebo pony? Z poníků doporučuje welsh pony nebo welsh cob. Jestli nemáš ani žádné sportovní cíle a chceš jezdit jenom rekreaci, může se ti dobře jezdit i s Huculem nebo Haflingem, což je průměr mezi koněm a ponym(mimochodem, i ti mohou sportovat, znám zástupce obou plemen codobře skáčou i drezuří :))
nevím jestli je lepši si koupit ponyho nebo koně 8-} 8-}
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?