Diskuze "poradci" v poradně

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Kate (06.03.2014 15:08:44) napsal: Co veterináři odpovídají uživatelům na jejich dotazy nijak neovlivňujeme. Jsou to odborníci a snaží se odpovídat přímo na dotaz uživatele (tedy tak, aby přímo danému uživateli odpověď k něčemu byla). Obecné informace, tedy povědomí lidí o množírnách se snažíme zlepšit v sekci magazínu - například i tímto konkrétním článkem:https://www.hellosandy.cz/clanky/ostatni-clanky-12/mnozirny-bezohledne-tyrani-psu-pro-penize-12803/ To, zda si někdo nakonec pořídí psa z množírny nebo ne, bohužel neovlivníme. :-( Světu vládnou peníze a jedinci bez PP jsou prostě levnější. Náklady na veterinární péči v době pořízení štěněte spousta lidí nebere na zřetel a nebo o dané problematice bohužel vůbec neví. :-| Dovolím si mít malý tip, jak by se aspoň trochu dalo ovlivnit, jestli si lidé pořídí psa z množírny... Myslím, že by tu prospěla cenzura inzerátů. Kdybyste prostě začali mazat nabídky a poptávky "čistokrevných" štěňat bez PP, nebo ty naprosté hrůzy "štěňata bez PP po rodičích s PP", tak by to mohlo situaci prospět a hlavně byste tím jasně vyjádřili své stanovisko (tedy pokud se stímto stanovistkem, že množit psy je špatné, stotožňujete)...
Co veterináři odpovídají uživatelům na jejich dotazy nijak neovlivňujeme. Jsou to odborníci a snaží se odpovídat přímo na dotaz uživatele (tedy tak, aby přímo danému uživateli odpověď k něčemu byla). Obecné informace, tedy povědomí lidí o množírnách se snažíme zlepšit v sekci magazínu - například i tímto konkrétním článkem:https://www.hellosandy.cz/clanky/ostatni-clanky-12/mnozirny-bezohledne-tyrani-psu-pro-penize-12803/ To, zda si někdo nakonec pořídí psa z množírny nebo ne, bohužel neovlivníme. :-( Světu vládnou peníze a jedinci bez PP jsou prostě levnější. Náklady na veterinární péči v době pořízení štěněte spousta lidí nebere na zřetel a nebo o dané problematice bohužel vůbec neví. :-| Wana (05.03.2014 20:42:00) napsal: Admini se k tomuto tématu stydí cokoliv říct ? :-(
Admini se k tomuto tématu stydí cokoliv říct ? :-( Wana (03.03.2014 14:41:44) napsal: Dobrý den, po dlouhé době jsem zavítala na stránky Hafici.cz a nakoukla do Poradny do sekce Krytí. Je všeobecně známo, že počet psů v ČR několikanásobně převyšuje poptávku, neustále se mluví o přeplněných útulcích a záchytných stanicích, média nás skoro každý den informují o týrání zvířat nebo odchovech v nevhodných podmínkách. Trochu mě zaráží, že paní veterinářky tuto problematiku v dotazech vůbec nezmiňují. Většina dotazů v sekci Krytí je zaměřená na to, kolikrát může mít fena štěnata, v kterém věku atd. a MVDr. jim ochotně odpovídají bez toho, aniž aby se snažili vysvětlit, že množit další psy vede jen k dalším plným útulkům a podporám velkomnožíren. Bylo by skvělé, kdyby paní nebo slečny, které odpovědi píší, také apelovali na tuto skutečnost a z pohledu veterinářek vysvětlili, že fena za život opravdu nemusí mít štěnata a pes nemusí nakrýt. Děkuji Ivana
PP a nebo bez PP, to je neustálý problém, který se nevyřeší jinak než úplnou registrací všech psů. Nebo si snad někdo myslí, že by se auta udržovala v dobrém technickém stavu, kdyby nemusela na technickou kontrolu? Psi bez PP. Jsou lacinější a tak pokud chce někdo pejska pro radost, proč by měl platit více. To, že bude nemocný, zlý a pod., to není jisté. A PP přece pejsek životu nepotřebuje. Psi bez PP se rodí často, aby fena měla štěňata, aby měly štěňata, když ten jejich pejsek je tak hezký, aby si pomohli k nějakým penězům. A tak se psi bez PP rodí jak z lásky tak z prospěchu. Většinou má takový pes štěňata jednou. Jsou však nazýváni množitelé. Psi s PP. Jsou to vybraní jedinci, co mají mít genetické vlastnosti na zdravé potomstvo. Nikde to však není zaručené. Pokud tedy chci psa na chov, výstavy tak na to je PP nutný. I tady mohu získat psa se zdravotními problémy. Navíc zde fena má několikrát štěňata a je to mnohdy jen fabrika na psy, ale nejsou to množitelé. Štěňat s PP jsou v podstatě dražší, protože se do ceny promítá celý rok živení a chování psa. V podstatě tedy na tom, že psi s PP jsou drahý profitují psi bez PP. No a naopak ti co produkují psi s PP brojí proti těm co nemají psi s PP a jde o kšeft. Jenže další problém není v pořízení psa, ale v jeho dalším životě. Život psa je dosti drahý a to zvláště u větších plemen. Štěně stojí pár korun, ale krmení, zvláště u větších plemen, jde mnohdy do statisíců. Pak teprve dochází k tomu, že se někteří psa zbavují a to z lehčím srdcem těch bez PP a tedy i častěji. Proto pokud nebude úplná evidence psů a to těch kdo psa má tak i jak jak o psa přišli, zda měl štěňata, kdo si je koupil a pod., tak se stejně nic nezmění. No a stát, už jen to, že by poplatek za psa bez PP byl vyšší než za psa s PP by trochu změnil. O této problematice jsem nevěděl a nakonec se ke mě dostalo štěňátko bez PP. Roztomilé, malé, důvěřivé a bezbranné. Chytlo za srdíčko. Jenže pak rostlo, vyžadovalo čas, stálo víc a víc peněz. Asi by bylo nejvýhodnější se ho zbavit, ale neudělal jsem to a tak mi pejsek zabírá dost času a v podstatě už prožral auto a to ne nejlacinější. Je třeba si uvědomit, že, já chci štěně je úplně něco jiného než mít psa. Nejhorší je, že pak jednání jedněch i druhých odnášejí ti, co za to nemohou - psi.
Wana (03.03.2014 14:41:44) napsal: Dobrý den, po dlouhé době jsem zavítala na stránky Hafici.cz a nakoukla do Poradny do sekce Krytí. Je všeobecně známo, že počet psů v ČR několikanásobně převyšuje poptávku, neustále se mluví o přeplněných útulcích a záchytných stanicích, média nás skoro každý den informují o týrání zvířat nebo odchovech v nevhodných podmínkách. Trochu mě zaráží, že paní veterinářky tuto problematiku v dotazech vůbec nezmiňují. Většina dotazů v sekci Krytí je zaměřená na to, kolikrát může mít fena štěnata, v kterém věku atd. a MVDr. jim ochotně odpovídají bez toho, aniž aby se snažili vysvětlit, že množit další psy vede jen k dalším plným útulkům a podporám velkomnožíren. Bylo by skvělé, kdyby paní nebo slečny, které odpovědi píší, také apelovali na tuto skutečnost a z pohledu veterinářek vysvětlili, že fena za život opravdu nemusí mít štěnata a pes nemusí nakrýt. Děkuji Ivana Já si jen dovolím přidat k Vašemu příspěvku, že by poradci měli informovat i o tom, že pokud pes nebo fena nejsou bonitovaní neměli by mít štěňata vůbec... Nejvíce mě vytáčí inzeráty typu: "štěně bez PP po rodičích s PP" můj hafan PP má, ale je nestandardní a na štěňata by přenesl neviditelnou genetickou vadu Dermoid sinus, která pokud není operativně odstraněna mohla by zapříčinit vážné komplikace, které by mohly vést až k ochrnutí a při nejhorším k utracení...štěňata bez PP po rodičích s PP jsou tutíž podle mě to nejhorší s čím množitelé klamou neinformované lidi...
Dobrý den, po dlouhé době jsem zavítala na stránky Hafici.cz a nakoukla do Poradny do sekce Krytí. Je všeobecně známo, že počet psů v ČR několikanásobně převyšuje poptávku, neustále se mluví o přeplněných útulcích a záchytných stanicích, média nás skoro každý den informují o týrání zvířat nebo odchovech v nevhodných podmínkách. Trochu mě zaráží, že paní veterinářky tuto problematiku v dotazech vůbec nezmiňují. Většina dotazů v sekci Krytí je zaměřená na to, kolikrát může mít fena štěnata, v kterém věku atd. a MVDr. jim ochotně odpovídají bez toho, aniž aby se snažili vysvětlit, že množit další psy vede jen k dalším plným útulkům a podporám velkomnožíren. Bylo by skvělé, kdyby paní nebo slečny, které odpovědi píší, také apelovali na tuto skutečnost a z pohledu veterinářek vysvětlili, že fena za život opravdu nemusí mít štěnata a pes nemusí nakrýt. Děkuji Ivana
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?