Diskuze Přeskakování ve cvalu

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Bátrlová Iva (29.12.2010 20:04:21) napsal: NO no no...tak kavaleta je h*****... Kůň by měl být v první řadě všestranný i když jezdí třeba jen drezuru.. Někdo učí koně od kavalety (nebo hrazení) obraty kolem zádě a předku, někdo zase ustupování na holeň. Rozhodně to nejsou žádné oblbováky, nýbrž běžné pomůcky. Tím tady rozhodně nehodlám zahajovat žádnou válku, jen bych doporučovala ihned odsuzovat něčí názor...:-~ Slečna psala, že učí koně přeskok na kruhu /při změně směru/, takže pochybuju, že z diagonály to půjde líp..a kdyby, bude to ten nejlepší způsob. S tím souhlasím. 8-) Jen jsem chtěla nabídnout jinou možnost. Tak já to taky slyšela od hodně lidí s tou kavaletou, takže něco pravdy v tom určitě bude ... jinak že si ti nepřeskočí zadníma je asi blbost, protože zadníma jde pořád stejně ;-)
Bobína261 (27.12.2010 20:55:31) napsal: Problém bude ten, že je naučený nacválat v rohu, že?? Na rovné linii to také umí??? Pokud umí nacválat na rovné linii na jakokoli nohu, tak by neměl být problém..Spíš taky bude problém u tebe. Neumíš si to správně načasovat. Nejprve se naučte jednoduchou změnu cvalu (cval-krk-cval a to bez klusu) a pak teprve letmí přeskok.A jestli jde o kavaletu tak rovnou říkám, že to je h*****. Pokud chceš jezdit drezuru, tak to musí být bez pomoci kavalet a jiných oblbováků, kůň ti to pak nebude dělat na 100%. A pokud i přesto budeš chtít dělat letmí přeskok, tak ho dělej tak, že jeď ve cvalu diagonálu do půl jízdárny, aby byl úhel ostřejší a před stěnou dej pobídku. Ale nesmíš zapomenout na správný sed, tedy nezapomenout si presednout na budoucí vnější stranu aby jsi zatížila koni vnější zadní a uvolnila vnitřní přední. A letmí přeskok není pro laiky nebo začátečníky, i pro velmi zkušené jezdce je to těžké skloubit správný sed s pobídkou. Přeji hodně zdaru NO no no...tak kavaleta je h*****... Kůň by měl být v první řadě všestranný i když jezdí třeba jen drezuru.. Někdo učí koně od kavalety (nebo hrazení) obraty kolem zádě a předku, někdo zase ustupování na holeň. Rozhodně to nejsou žádné oblbováky, nýbrž běžné pomůcky. Tím tady rozhodně nehodlám zahajovat žádnou válku, jen bych doporučovala ihned odsuzovat něčí názor...:-~ Slečna psala, že učí koně přeskok na kruhu /při změně směru/, takže pochybuju, že z diagonály to půjde líp..a kdyby, bude to ten nejlepší způsob. S tím souhlasím. 8-) Jen jsem chtěla nabídnout jinou možnost.
Problém bude ten, že je naučený nacválat v rohu, že?? Na rovné linii to také umí??? Pokud umí nacválat na rovné linii na jakokoli nohu, tak by neměl být problém..Spíš taky bude problém u tebe. Neumíš si to správně načasovat. Nejprve se naučte jednoduchou změnu cvalu (cval-krk-cval a to bez klusu) a pak teprve letmí přeskok.A jestli jde o kavaletu tak rovnou říkám, že to je h*****. Pokud chceš jezdit drezuru, tak to musí být bez pomoci kavalet a jiných oblbováků, kůň ti to pak nebude dělat na 100%. A pokud i přesto budeš chtít dělat letmí přeskok, tak ho dělej tak, že jeď ve cvalu diagonálu do půl jízdárny, aby byl úhel ostřejší a před stěnou dej pobídku. Ale nesmíš zapomenout na správný sed, tedy nezapomenout si presednout na budoucí vnější stranu aby jsi zatížila koni vnější zadní a uvolnila vnitřní přední. A letmí přeskok není pro laiky nebo začátečníky, i pro velmi zkušené jezdce je to těžké skloubit správný sed s pobídkou. Přeji hodně zdaru
8-} Docela bych chtěla vědět, jak to vypadá :D . Tohle jsem tedy ještě neslyšela, že by si koník přeskočil jen "předníma"...:D Pokud však tohle je reálné (fakt jsem to ještě nikdy neslyšela 8-} ) má koník zřejmě potíže s rovnováhou. Ideální pro získání rovnováhy je práce na velkém kruhu - ve všech třech chodech. Pokud ho učíš přeskok v kruhu, je lepší využít osmičku a do bodu X dát kavaletu, přes kterou si koník přeskočí..a změní i nohy..je to ale poměrně náročné a musíš být zdatný jezdec, abys koně nerušila sedem, kukou a ni holení a dokázala mu vysvětlit, co po něm nad kavaletou vlastně chceš.. Další věc...podívala bych se jak moc chodí koník podsazený. Pokud ti "chodí po předku" a "tahá nohy za sebou", tak by to mohlo být tím, že si zadníma prostě nepřeskočí.. Popřemýšlej ;-)
Ahoj. Mám mladého koníka (6 let). Učím ho základy drezury, uvolnit se umí, cválat na správnou nohu také atd. Nyní ho učím změnu směru ve cvalu na kruhu. Uprostřed kruhu si po pobídce přeskočí na správnou nohu, ale těma zadníma nohama si nepřeskočí. Jak ho to naučit? Předníma cválá správně a zadníma si neustále neumí přeskočit :D Musí na to přijít sám, že mu to je nepříjemné, nebo je na to nějaký trik :-DD Díky moc za odpověď :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?