Diskuze Problém na kruhu !! POMOC!!

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

altnika (16.01.2014 20:37:19) napsal: Ahoj :) mám kobylku a poslední dobou trošku drezurujeme. Práce na kruhu v klusu ji nedělá žádný problém, ale když nacváláme, začne se mi různě kroutit, zrychlovat a připadá mi, že se navažuje na špatnou stranu. Zkoušela jsem už snad všechno, ale prostě mi to neucválá :/ Nějaká rada ?? Pracovat na podsazení. Tohle vypadá na problém s rovnováhou, a ty mívají koně kteří se "plazí po předku". Dostat jí na zadek, jezdit přechody, malé kruhy, poloviční zádrže, a teprve když ti bude na kruhu klusat dobře v tempu a pořádně na zadku, tak dát pobídku do cvalu. Ze začátku nepožadovat moc, cval na kruhu je lehce náročnější takže postupovat pomalu, nejprve třeba jen jedenkrát kolem ve cvalu na každou ruku.. Můžeš to zkusit za jednu jízdu víckrát, ale ne déle v kuse. Postupně, když to půjde dobře, prodlužovat. Jinak nevšimla sis, že by jí dělala větší problémy jedna určitá strana? Pravá nebo levá - takový problém jsem s kobylku měla, na pravou byla skvělá ale na levou byla slabší, cválalo se jí to hůř a často se pak snažila "zdrhnout" zpoza mýho zadku.. V takovým případě bych pracovala i na rovnání přirozenné křivosti :) To už ale podle stupně výcviku jak tebe, tak koně..
Ahoj :) mám kobylku a poslední dobou trošku drezurujeme. Práce na kruhu v klusu ji nedělá žádný problém, ale když nacváláme, začne se mi různě kroutit, zrychlovat a připadá mi, že se navažuje na špatnou stranu. Zkoušela jsem už snad všechno, ale prostě mi to neucválá :/ Nějaká rada ??
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?