Diskuze Problém s koněm

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Mám 13 letého hucula. Mám ho už 3 roky, když k nám přišel byl zkažený (chtěli ho prodat na jatka) nenechal se skoro ani vyčistit, ale nějak jsme to spolu potlačili, ale dnes jsme byli na vyjížďce a na louce jsem chtěla uvázat rozvázanou otěž a jak jsem ji utahovala tak se proti mě postavil na zadní a svalil mě k zemi. Kamarádka rychle za ním běžela a on jí udělal to samé. Sice vždy měl sklony ke štípání ale takhle se nikdy nezachoval. Poradíte mi jak by jsem se k němu měla zachovat? Nechci aby se to opakovalo. příště by to mohlo dopadnout hůř..
Ahoj, nejspíš to bylo podmíněno nějakou špatnou zkušeností. Pokud koni tato činnost připomněla něco negativního, zareagoval obrannou reakcí - vzepjal se, aby se "osvobodil". Být tebou, prozkoumala bych minulost koníka a pokusila se zamyslet, co by mu tato činnost mohla připomínat.. Dále bych pracovala na snižování přecitlivělosti, např. bičem. Nejlepší bude, když vyhledáte dobrého trenéra na přirozenou komunikaci (tj. horsemanship), který vám pomůže zvýšit důvěru a odstranit problém, aby se tyto situace už nemusely opakovat. Přeji hodně zdaru :-)
Ahoj, doporučuji přirozenou komunikaci a práci ze země (překvápko :)) Dobré je napojení Montyho Robertse a Parelliho hry, mě ale ze všeho nejvíce zaujal Klaus Ferdinand Hempfling, jeho práce se dá najít ve videích na youtubu nebo v knížkách ("Tanec s koňmi" a další) jeho přístup mi přijde bezvadný a účinný, jinak doporučuji učit koně něco nového, třeba triky, (ale doopravdy učit, ne to do něj "drtit" :)) tím se prohloubí jeho sebedůvěra a vztah k tobě, navíc to může být i zábava. Pokud bylo jeho vzpínání aktem agrase a nikoli strachu, bylo by dobré utvrdit si vzhledem k němu dominantní postavení, opět nejlépe pomocí práce ze země. Výborné jsou dlouhé procházky, ovšem jen v případě, kdy člověk vede koně a ne kůň člověka... Kdyby se objevil nějaký závažnější problém, klidně napiš a já zkusím poradit. S. Andreaaa (31.12.2012 13:37:25) napsal: Mám 13 letého hucula. Mám ho už 3 roky, když k nám přišel byl zkažený (chtěli ho prodat na jatka) nenechal se skoro ani vyčistit, ale nějak jsme to spolu potlačili, ale dnes jsme byli na vyjížďce a na louce jsem chtěla uvázat rozvázanou otěž a jak jsem ji utahovala tak se proti mě postavil na zadní a svalil mě k zemi. Kamarádka rychle za ním běžela a on jí udělal to samé. Sice vždy měl sklony ke štípání ale takhle se nikdy nezachoval. Poradíte mi jak by jsem se k němu měla zachovat? Nechci aby se to opakovalo. příště by to mohlo dopadnout hůř..
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?