Diskuze problémová kobyla

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Já nechápu, proč takový spěch. Problémového koně bych stejně na tábory nedala a když s na ni půjde zhurta, nebude to mít žádný efekt. AAni rýže se za pět minut neuvaří, pořád bud tvrdá :D Pája (21.06.2013 10:30:02) napsal: Jo jo tu kobylu znám. Byla jsem u toho když ji dovezli do stáje. Pokud je to ona a není to jiná. Byla na tom tak, že se pomalu ani nedala odvést do boxu. Trvalo mi asi půl hodiny než se mi povedlo ji převést z jednoho boxu do druhého. O nasazování ohlávky ani nemluvím. Ale když se na ni šlo pomalu a trpělivě tak se nechala. Problém je právě v té stáji to, že tam se na všechno spěchá. Všechno musí být hned aby byl kůň použitelný. Hlavně teď když budou prázdniny a budou tam tábory.
Jo jo tu kobylu znám. Byla jsem u toho když ji dovezli do stáje. Pokud je to ona a není to jiná. Byla na tom tak, že se pomalu ani nedala odvést do boxu. Trvalo mi asi půl hodiny než se mi povedlo ji převést z jednoho boxu do druhého. O nasazování ohlávky ani nemluvím. Ale když se na ni šlo pomalu a trpělivě tak se nechala. Problém je právě v té stáji to, že tam se na všechno spěchá. Všechno musí být hned aby byl kůň použitelný. Hlavně teď když budou prázdniny a budou tam tábory. Aenica (21.06.2013 09:55:57) napsal: Pája má pravdu. Řešila jsem podobný problém dá se to vyřešit ;) Nasedlej si koně a stoupni si vedle jeho krku ze strany, kde nasedáš. Pohlaď ho, chval, že stojí na místě. Pak postupně přecházej do oblasti sedle. Škrabkej ho tam a mluv na něj, jak je hodný. Zkus dát nohu do třmenu a pokud se pohne, vrať ho zpět tam, kde stál. Zase hlaď a opakuj tak dlouho, dokud si na nohu ve třmenu nezvykne. Až to udělá, pochval, odsedlej a šup na pastvinu :) Stejně postuj dál. Příště zopakuj a zkus dát ruku na přední rozsochu, jako by ses chtěla vyhoupnout. Pak vrať na pastvu. Příště se zkus vzepřít ve třmeni a dopadnout zpět na zem. Postupně přidávej a koník si nakonec zvykne ;) Platí tu pravidlo jako při jakékoli práci s koněm - musí mít aspoň eden úspěch, než ho vrátíš na pastvu, aby si to zafixoval. Zkus jednotlivé fáze opakovat několikrát, než si je upevní a zjistí, že opravdu žádné nebezpečí nehrozí. Funguje to ;) U mě to šlo rychle , u problémového koně to bude asi trvat delší čas, ale měj trpělivost. Přeju hodně úspěchů ;)
Pája má pravdu. Řešila jsem podobný problém dá se to vyřešit ;) Nasedlej si koně a stoupni si vedle jeho krku ze strany, kde nasedáš. Pohlaď ho, chval, že stojí na místě. Pak postupně přecházej do oblasti sedle. Škrabkej ho tam a mluv na něj, jak je hodný. Zkus dát nohu do třmenu a pokud se pohne, vrať ho zpět tam, kde stál. Zase hlaď a opakuj tak dlouho, dokud si na nohu ve třmenu nezvykne. Až to udělá, pochval, odsedlej a šup na pastvinu :) Stejně postuj dál. Příště zopakuj a zkus dát ruku na přední rozsochu, jako by ses chtěla vyhoupnout. Pak vrať na pastvu. Příště se zkus vzepřít ve třmeni a dopadnout zpět na zem. Postupně přidávej a koník si nakonec zvykne ;) Platí tu pravidlo jako při jakékoli práci s koněm - musí mít aspoň eden úspěch, než ho vrátíš na pastvu, aby si to zafixoval. Zkus jednotlivé fáze opakovat několikrát, než si je upevní a zjistí, že opravdu žádné nebezpečí nehrozí. Funguje to ;) U mě to šlo rychle , u problémového koně to bude asi trvat delší čas, ale měj trpělivost. Přeju hodně úspěchů ;)
Ahoj, je potřeba aby s kobylo pracoval jen jeden člověk, pravidelně. Postupuj jako při obsedání, ale ne tak jak je na Nevadě zvykem. Postupuj pomalu. Získej si její důvěru. Pomalu ať si zvyká že nese na zádech zátěž. Pak nejdříve stuj vedle sedla, ruku polož nahoru. Jak začne snášet tohle, zkus dát nohu do třmenů, opakuj to tak dlouho dokud nepozná že to nic není. Takhle postupuj až do doby kdy tě na sebe nechá sednout. Procvičuj s ní polohy, kdy ty budeš nad ní, aby si zvykla. Hlavně je potřeba, aby tohle dělal jeden člověk a nespěchalo se na ni. Byla jsem u toho kdy ji přivezli pokud je to jedna z arabek co předloni dovezli. Evik (19.06.2013 09:02:25) napsal: Dobrý den mam problém s kobylkou absolutne nesnese jezdce nedavo se mi dostalo do peče takze spolu začíname ale praci ze zeme krasne zvlada ale jakmile se pokusím nasednou nebo jen opřít o sedlo zacne vyhazovat stavet se na zadní o její minulosti moc nevím jen knam do staje přišla pohubla a ježdení moc neznala dekuju za rady :)
Dobrý den mam problém s kobylkou absolutne nesnese jezdce nedavo se mi dostalo do peče takze spolu začíname ale praci ze zeme krasne zvlada ale jakmile se pokusím nasednou nebo jen opřít o sedlo zacne vyhazovat stavet se na zadní o její minulosti moc nevím jen knam do staje přišla pohubla a ježdení moc neznala dekuju za rady :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?