Diskuze Problémová kobyla

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Diana (04.09.2013 15:26:51) napsal: Dobrý den, potřebovala bych poradit co dělat se svojí ČT kobylou. Když jsme jí kupovali bylo jí skoro 7let. Teď už je kobyle 10let a zhruba tak 2 roky s ní mám trápení.Kobyla je naučená jen na hubu a na hlas.(neobsedali sme ji my) Když jsme ji koupli byla tepmeramentní a ze začátku dělala problém i při nasedání. To po chvilce úplně vymizelo a teď krásně stojí,ale temperament jí bohužel zůstal. Když s ní jedu na vyjížďku a dostanu se na louku, pole nebo před kopec,chce automaticky tryskat nebo cválat a jezdec ji musí držet na místě nebo v klusu vyloženě silou. I když jsem se to snažila odnaučit nedá si říct a sama si nacválává a vzdoruje. Z nedostatku pohybu to vážně nemá. I když ji pořádně spotím a měla by mít dost, tak je na tom pořád stejně. Jezdím a věnuji se jí třeba 3 dny vkuse a i po těch 3dnech se to nezlepší, jen má míň energie oproti začátku, ale manýry jsou pořád stejné. Z mého pohledu někdo zkazil její výcvik a koně vyraplil tak, že z ní nikdy už klidný kůň nebude, ale byla bych ráda za nějakou radu. Jak tohle její chování mám apsoň zmírnit? Používám klasické styhlové ududlo myslíte, že by bylo vhodné jiné? Nebo neznáte nějakou fintu jak tohle koně pomalu odnaučovat? Předem děkuji :) Má to zafixovaný v hlavě.Mám anglickou plnokrevničku a je taky hodně temperamentní.Přešla jsem z udidla na hacamore jelikož mi udidlo kousala a stekala se pod nim,nejspíš ji vadilo na zuby.Nyní občas v klidu ale stejně když ji nacválám na otevřeném prostoru tak mi přejde do trisku.Nechám ji dokud sama nezačne zvolňovat .Myslím si že to chce dlouhou dobu než si sednete.Důležité je aby ji jezdil jezdec který je kliďas a nepřenáší nervozitu na koně.je to z mojí zkušenosti a dlouho trvalo než jsem ji pochopila8-} tak hodně úspěchu a pevný nervy;-)
Udidlem to není,je to výchovou v začátku. Ten kdo jí měl od hříběte na ni úplně kašlal a dělala si s ním co chtěla a sama uznala za vhodné. Ano drží na sobě sedlo a nechá si navléct uzdu,ale jakmile zjistí kdo na ní sedí bude zkoušet svoje manýry. S tou kobylkou to chce začít od začátku. Vzít ji do výběhu bez ohlávky a učit ji jako by byla zase hříbě. Vlastně ji převychovat. Jestli příjde na zavolání,jestli si nechá v klidu navléct ohlávku,jestli se nechá uvázat na vodítko,atd atd.... Prostě zase od začátku. Tím že uvidí že to jde i jinak tak se začne chovat lépe. Za zkoušku nic nedáte/nedáš. Napiš jak jsi dopadla.:-O
máca (07.09.2013 10:43:55) napsal: Má to zafixovaný v hlavě.Mám anglickou plnokrevničku a je taky hodně temperamentní.Přešla jsem z udidla na hacamore jelikož mi udidlo kousala a stekala se pod nim,nejspíš ji vadilo na zuby.Nyní občas v klidu ale stejně když ji nacválám na otevřeném prostoru tak mi přejde do trisku.Nechám ji dokud sama nezačne zvolňovat .Myslím si že to chce dlouhou dobu než si sednete.Důležité je aby ji jezdil jezdec který je kliďas a nepřenáší nervozitu na koně.je to z mojí zkušenosti a dlouho trvalo než jsem ji pochopila8-} tak hodně úspěchu a pevný nervy;-) Děkuju za radu :) Jezdím na ní už dlouho a myslím, že s tímhle koněm si bohužel nesedne snad nikdo. :/ V tom, že to má hlavě máš naprostou pravdu, ale už vážně nevím co na ni mám zkusit, protože bohužel klidná ruka na ni vůbec neplatí. Pokud s ní chcete řešit něco v klidu ignoruje to a nereaguje. Na razantnější pobídku už zpozorní a podle nálady zváží jestli poslechne nebo ne. Tak spolu bojujeme jak jen se dá, a doufám, že najdu způsob jak na ni vyzrát. ;-)
měla jsem obdobný problém,mojí kobyle je 17 let .Když jsem si ji před rokem dovezla domů byla rapl a bála jsem se na ni chodit i v kroku jelikož mi vylítla i z místa.Při tahání zpátky se vspínala a takřka cválala na místě.Byla zviklá na udidlo a tak jsem si řekla že to zkusím trochu nenásilnou formou a koupila ji Hacamore.Sice to byla dlouhá cesta jak pro mě tak pro ni ale nakonec jezdíme v klidu,teda až na vyjímky kdy ji rupne v bedně a přetriská se mnou pole bez varování:-DD nestává se to tak často
Dobrý den, potřebovala bych poradit co dělat se svojí ČT kobylou. Když jsme jí kupovali bylo jí skoro 7let. Teď už je kobyle 10let a zhruba tak 2 roky s ní mám trápení.Kobyla je naučená jen na hubu a na hlas.(neobsedali sme ji my) Když jsme ji koupli byla tepmeramentní a ze začátku dělala problém i při nasedání. To po chvilce úplně vymizelo a teď krásně stojí,ale temperament jí bohužel zůstal. Když s ní jedu na vyjížďku a dostanu se na louku, pole nebo před kopec,chce automaticky tryskat nebo cválat a jezdec ji musí držet na místě nebo v klusu vyloženě silou. I když jsem se to snažila odnaučit nedá si říct a sama si nacválává a vzdoruje. Z nedostatku pohybu to vážně nemá. I když ji pořádně spotím a měla by mít dost, tak je na tom pořád stejně. Jezdím a věnuji se jí třeba 3 dny vkuse a i po těch 3dnech se to nezlepší, jen má míň energie oproti začátku, ale manýry jsou pořád stejné. Z mého pohledu někdo zkazil její výcvik a koně vyraplil tak, že z ní nikdy už klidný kůň nebude, ale byla bych ráda za nějakou radu. Jak tohle její chování mám apsoň zmírnit? Používám klasické styhlové ududlo myslíte, že by bylo vhodné jiné? Nebo neznáte nějakou fintu jak tohle koně pomalu odnaučovat? Předem děkuji :)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?