Diskuze Problémová kobylka

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Samantha343 (23.05.2014 23:13:24) napsal: Dobrý den, potřebovala bych pomoct s kobylkou haflinga. Není sice moje a pouze ji chodím "jezdit", ale nechci aby moje návštěva pro ní byla něco jako tak se sveze a pak jde domů. Kobylka byla naposledy aktivně ježděna v červnu 2013 u bývalého majitele. Pak si ji koupili současní majitelé, měla hříbě se kterým ji koupili a nebyl na ni čas. Začala jsem na ní jezdit v půlce dubna, ale zatím stále nevidím zlepšení. Není líná, ale zastavuje se a odmítá jít dál. A když postupně zvyšujete pobídku tak se klidně trochu vzepne nebo si vyhodí. Když jsme nešli na jízdárnu a zkusili jsme to třeba na louce, nějakým prazvláštním způsobem jsme došli na druhý konec louky (se zastavováním, rozchodit mi ji musel pomoct někdo ze země, jinak bych tam stála doteď)a jakmile se vracíme zpátky ke stáji snaží se rozeběhnout. Samozřejmě se snažím jí nepustit, ale ne vždy je to tak jednoduché. Zkoušela jsem to s ní i ze země, chtěla jsem ji vzít třeba na procházku na ohlávce. Absolutně mě ignorovala, ruce sem měla úplně červené od toho jak pevně jsem držela vodítko. Vždycky mě předběhla a svou vahou se mě snažila otočit zpátky do stáje. Vzhledem k tomu že mám 13 let nemám sílu na to ji udržet. A tak aby jsme došli alespoň na jízdárnu musíme dělat několik koleček. Momentálně má pod sebou měsíční klisničku, takže po ní nechci nějakou složitou a namáhavou práci. Osobně bych byla ve svém věku radši za klidného a poslušného koně, bohužel tato kobylka je moje poslední šance jak být u koní a já s ní chci začít něco dělat. Sama si s ní ale nevím rady. Za každou radu budu moc ráda. Ahojky, chodí s tou kobylkou ven i její hříbátko? Jestli ne a zůstává doma, tak kobylka má o něj obavy a nechce se vzdálit, kdežto obráceně zase valí domů:)
ahoj, mám takový problém s kobylkou haflinga. Každý týden se o ní jezdím starat a pak na ní jezdím. Kamarád jezdí se mnou na českém teplokrevníkovi (taky kobyla) a já jezdím se Safirkou první. v kroku není žádný problém,ale potom když chceme naklusat tak se najednou zastaví a nechce jít dál :( potom už to nevydržím a pustím kámoše dopředu a ona se v klusu a cvalu prozměnu tlačí dopředu :_( a někdy se dokonce obě zastaví a otáčí se pryč od cesty kterou chceme jít nejde s nima hnout ale domů skoro běží... poradíte mi prosím co bysme s nima měli dělat? :)
Dobrý den, potřebovala bych pomoct s kobylkou haflinga. Není sice moje a pouze ji chodím "jezdit", ale nechci aby moje návštěva pro ní byla něco jako tak se sveze a pak jde domů. Kobylka byla naposledy aktivně ježděna v červnu 2013 u bývalého majitele. Pak si ji koupili současní majitelé, měla hříbě se kterým ji koupili a nebyl na ni čas. Začala jsem na ní jezdit v půlce dubna, ale zatím stále nevidím zlepšení. Není líná, ale zastavuje se a odmítá jít dál. A když postupně zvyšujete pobídku tak se klidně trochu vzepne nebo si vyhodí. Když jsme nešli na jízdárnu a zkusili jsme to třeba na louce, nějakým prazvláštním způsobem jsme došli na druhý konec louky (se zastavováním, rozchodit mi ji musel pomoct někdo ze země, jinak bych tam stála doteď)a jakmile se vracíme zpátky ke stáji snaží se rozeběhnout. Samozřejmě se snažím jí nepustit, ale ne vždy je to tak jednoduché. Zkoušela jsem to s ní i ze země, chtěla jsem ji vzít třeba na procházku na ohlávce. Absolutně mě ignorovala, ruce sem měla úplně červené od toho jak pevně jsem držela vodítko. Vždycky mě předběhla a svou vahou se mě snažila otočit zpátky do stáje. Vzhledem k tomu že mám 13 let nemám sílu na to ji udržet. A tak aby jsme došli alespoň na jízdárnu musíme dělat několik koleček. Momentálně má pod sebou měsíční klisničku, takže po ní nechci nějakou složitou a namáhavou práci. Osobně bych byla ve svém věku radši za klidného a poslušného koně, bohužel tato kobylka je moje poslední šance jak být u koní a já s ní chci začít něco dělat. Sama si s ní ale nevím rady. Za každou radu budu moc ráda.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?