Diskuze Problémový kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Tak to je dost vostrej návod jak si zkazit koně. Průvlečky akorát zajistí zarolování koně a pokud vím, tak ostruhy se používají jen na zjemnění pobídky a nepatří do"rukou" nezkušených. Panebože proč to vůbec píšeš? Kůň je náš partner a né že z něho budeme dělat podrobenýho a nesvéprávnýho tvora...}-|
jak už tady někdo psal..začni prací ze země a přirozenou komunikací. hlavně na to nejdi tvrdě jak třeba psala Champions…běž na to pomalu
deniska89 (08.07.2009 07:04:33) napsal: Pokud na něho jdeš s průvlečkama a ostruhama tak se nedivím že by chtělzdrhat z jízdárny… Sakra lidi, když Vám kůň dá najevo svounespokojenost, co takhle se nad tím zamyslet?Proč to, či ono dělá … ja bych na nej nesla s pruvleckama ani s ostruhama, zpis naopak, pripada mi, ze nes trvdy trenink, ten kun potrebuje ziskat si k tobe duveru. Mladyho kone, ktereho jsem jednou trenovala pomohl hlavne to. Na nem se nikdo nudrzel, dobre, potreboval obcas potrestat, ale vse se zlepsilo hlavne diky prace ze zeme... tim se mezi nami vytvorila opravdova duvera, a musim rict, ze vysledek tim byl lepsi... kdyz jsem ho opoustela, mohl na nem jet kdokoli ven na ohlavce a bez sedla... driv by po par krocich ten clovek lezel na zemi.
CHAMPIONS (05.04.2009 16:56:16) napsal: kdybys nevěděla tak já jezdim na průvlečkách stejně jako většina profesionálních jezdců s kterýma se znám a sama mám výkonnoct ,,ST ´´ a taky jsmem měla koně kterej dokáže zdrhnout z uízdárny s dospělým chlapem a neměl...PRŮVLEČKY S průvlečkama taky budu mít výkonost ST.. a nechci nic říkat, ale těma průvlečkama bych se moc nechlubila..opravdu profesionální jezdec dokáže koně zvládnout i bez nich. A ještě něco- máme u nás jezdce, který se řídí touto radou- průvlečky, ostruhy a jedeme..přesně takto mi zku*vil (s prominutím, ale tohle se jinak říct nedá) koně..ten se pak bál, odmítal chodit na kolbiště a jakmile onoho jezdce viděl tak utíkal co mu nohy stačily..Takovou radu si strčte- víte kam!
[blockquote]Carmen (25.02.2009 19:38:09) napsal: Ahoj já mám problém s dosti problémovou kobylkou,nereaguje na jakékoliv pobídky na trávě vyhazuse,kouše a snaží se kopnout,na bič nereaguje.O jakékoliv zpestření výcviku nemá zájem na volnější otěži utíká nebo se naopak nechce hnout z místa.Když se rozcválá tak de velmi těžko zastavit.Co mám dělat,jak jí mám přeučit.Prosím jakoukoliv radu ocením buď pište jem nebo na email Napola.katka[at]seznam.cz [/blockquote] Zdravím, myslím, že bys měla začít s výcvikem ze země, mám na mysli lonžování, aby kobylka reagovala na slovní pobídky (dost dobře) a ty později ji v sedle mohla akorát slovně povzbuzovat. Časem to chce samozdřejmě i naučit kobylku holeni a to jemně a na krátkou dobu stačí. Nedávala bych si žádné ostruhy, vynechala bych pro začátek i průvlečky, aby se kobče dodalo jistoty, jelikož se mi podle tvého popisu zdá, že kobyla jedná z nejistoty, strachu,... A rozhodně bych jí nenechávala, také volný průběh. Ano, dala bych jí volno, ale vvůdce stáda si ty! a ona bude poslouchat tebe! :) A zkus s ní chodit na vycházky jen na ohlávku, třeba někam na louku, pole. Tyhle vycházky na ohlávce totiž dělají divy. Zlepšují vztah mezi tebou a tvým svěřencem! :) Ale nezapomínej na pravidlo, že si stále vůdce! Nech jí v klidu napást, ale až budeš chtít o5 jít, půjde. (bude se těšit na příští vycházku) :) Hezký den a hodně štěstí! :)
Ahoj Mám plnasku která v minulosti nikdy neběhala ale byla trénovaná s dostihákama a taky i chvilku týrana ted je z ní nádherná kobylka.Minulí rok byla hrozně hodná na vyjíždkách tak i na hobbíčkách parkury a terenní jízdy.Ale letos už nejezdí každý den většinou se snažím tak 2-3x týdně a nevím třeba to s tím nesouvisí ale začalo to už v zimě třeba se něčeho bojí a myslí si že se pujde domů snažím se jí ale nepovolit a když chceme běžet né vždycky jak kdy tak dá hlavu dolů nahrbí se a hááže kozly většinou jen ve cvalu a někdy taky blbněíma když jedem s cizíma konma jako kdyby chtěla vystřelit ale zároven chce strašně vyhazovat nevím zda mě chce naschvál schodit nebo má jen radost nevíte jak jí mám zklidnit?
Když ti kůň většinou vyhazuje, znamená to že tě na zádech nechce, Buď ho bolí záda nebo ti prostě nevěří. Můžeš být taky třeba nervózní a on si říká, tu šelmu na zádech nechci. Je to všechno o důvěře. Znám ještě jednodušší způsob k přirozené komunikaci. Jsou to ,,Obě oči". Je to podobné napojování, akorát ho při jeho ,,koružení" po kruhu nesleduješ, ale stojíš na místě, jednou za čas mu stoupneš do cesty a třeba pomalu roztáčíš vodítko. Je to důležité začít od nejjemnějšího tlaku aby si on řekl kdy už mu to stačí. A když udělá co po něm chceš hned přestaň s točením. Takže až to párkrát zopakujete a koník na tebe bude mít vytočené ucho a bude uvolněnější, můžeš začít couvat a on by se měl na tebe vytočit popř. jít k tobě abys viděla obě jeho oči přímo proti tobě(znamenáto, že chce spolupracovat, běhání už ho nebaví). Příjdeš k němu hladíš ho dlouho dlouho dokud si to nerozmyslí a neodchází, zase ho posíláš na kruh aspoň v klusu no a celý postup opakuješ. Hlavní je, aby ke konci kůň byl rád že si užívá chvíle s tebou a nemusí běhat, je mu s tebou dobře. Od toho se pak odvíjí práce ze země a všechno je založeno na důvěře ;-)
[blockquote]Teryneczka (06.05.2009 13:46:47) napsal: [p]Hm … tak myslím si – vzhledem k tomu co tu Carmen popisuje a JAK topopisuje, že má celkem veliký problém. Průvlečkami a ostruhami si koněmaximálně zaroluje a pokud „vyhraje“ zlomí ho ale vůbec nic tímnezíská.<br />Já bych postupovala úplně jinak – trvalo by to sice o něco déle, alemělo by to mnohem lepší výsledky. Řídila bych se pravidly „přirozenékomunikace“ ikdyž to zní trochu přehnaně … to ale neznamená, ženapojení všechno zpraví – to v žádném případě 8-} Vše je nadlouhé povídání a nejen to … Pokud bude mít někdo hlubší zájemo výcvik přirozených metod, napište na mail <ahref="mailto:Teryneczka[at]seznam.cz">Teryneczka@<!---- >seznam.cz</a> ICQ255–590–987 nebo napiště na mé stránky <ahref="http ://www.lucky-webik.wz.cz" >www.lucky-webik.wz.cz</ a>[/p] [/blockquote] Jj, přesně tak..kůň i člověk potřebují čas..průvlečky jsou jen pro zlo....
[blockquote]Carmen (25.02.2009 19:38:09) napsal: Ahoj já mám problém s dosti problémovou kobylkou,nereaguje na jakékoliv pobídky na trávě vyhazuse,kouše a snaží se kopnout,na bič nereaguje.O jakékoliv zpestření výcviku nemá zájem na volnější otěži utíká nebo se naopak nechce hnout z místa.Když se rozcválá tak de velmi těžko zastavit.Co mám dělat,jak jí mám přeučit.Prosím jakoukoliv radu ocením buď pište jem nebo na email Napola.katka[at]seznam.cz [/blockquote] No, asi bych začala prací ze země.Kůň potřebuje čas.A navíc..by tím člověk nemusel nic zkazit.Zanedlouho se mám setkat s velkou pravděpodobností s koněm podobného charakteru. Chci s ní začít ze země, aby jsme si vyřikaly kdo bude koho poslouchat.Já osobně jsem na styl ...nebo..podobný styl který se týká horsemanshipu, ale využívám i jiné, podle potřeby koně.S koněm bych doporučila se skamarádit-věřím, že se o to pokoušíte. Koníka bych dala do kruhovky,vzala si mrkvovou(hůlka-oranžová-s dlouhým provázkem a ukončená koženým jazýčkem-to zní divně co :D) či jinou hůlku a to nejlépe s praporkem.Protože s obyčejným bičem koně moc neokouzlíte...+parallelku(pro vazová ohlávka, dáse sehnat prakticky všude :o)např. aiva-shop.cz.Pokud by jsi chtěla popsat nějaké cvičení v podobě"hry"..tak mi dej vědět  ...na e-mail wiky03[at]seznam.cz :o)
[blockquote]wiky03 (25.02.2010 21:49:44) napsal: Carmen (25.02.2009 19:38:09) napsal: Ahoj já mám problém s dosti problémovou kobylkou,.. Napola.katka[at]seznam.cz No..já bych asi začala ze země.Tím by člopvěk neměl nic zkazit.Já osobně se mám za nedlouho s velkou pravděpodobností setkat s koněm podobného charakteru. Chci s ní začít ze země, aby jsme si vyřikaly kdo bude koho poslouchat.Já osobně jsem na styl ...nebo..podobný styl který se týká horsemanshipu, ale využívám i jiné, podle potřeby koně.S koněm bych doporučila se skamarádit-věřím, že se o to pokoušíte. Koníka bych dala dokruhovky.vzala simrkvovou(húlka-oranžová-s dlouhým provázkem aukončená koženýmjazýčkem-to zní divně co:D) či jinou hůlku a tonejlépe s praporkem.Protožes obyčejným bičem koně mocneokouzlíte...+parallelku( provazová ohlávka, dás e sehnat prakticky všude :o) např. aiva-shop.cz.Pokud by jsi chzěla popsat nějaké "hry"..tak mi dej vědět...na e-mail wiky03[at]seznam.cz .Můžem vyměnit názory a popsat zkušenosti :o) [/blockquote]
[blockquote]Carmen (25.02.2009 19:38:09) napsal: Ahoj já mám problém s dosti problémovou kobylkou,nereaguje na jakékoliv pobídky na trávě vyhazuse,kouše a snaží se kopnout,na bič nereaguje.O jakékoliv zpestření výcviku nemá zájem na volnější otěži utíká nebo se naopak nechce hnout z místa.Když se rozcválá tak de velmi těžko zastavit.Co mám dělat,jak jí mám přeučit.Prosím jakoukoliv radu ocením buď pište jem nebo na email Napola.katka[at]seznam.cz [/blockquote] No..já bych asi začala ze země.Tím by člopvěk neměl nic zkazit.Já osobně se mám za nedlouho s velkou pravděpodobností setkat s koněm podobného charakteru. Chci s ní začít ze země, aby jsme si vyřikaly kdo bude koho poslouchat.Já osobně jsem na styl ...nebo..podobný styl který se týká horsemanshipu, ale využívám i jiné, podle potřeby koně.S koněm bych doporučila se skamarádit-věřím, že se o to pokoušíte. Koníka bych dala do kruhovky.vzala si mrkvovou(húlka-oranžová-s dlouhým provázkem a ukončená koženým jazýčkem-to zní b**ě co :D) či jinou hůlku a to nejlépe s praporkem.Protože s obyčejným bičem koně moc neokouzlíte...+parallelku-to
CHAMPIONS (05.04.2009 16:56:16) napsal: kdybys nevěděla tak já jezdim na průvlečkách stejně jako většina profesionálních jezdců s kterýma se znám a sama mám výkonnoct ,,ST ´´ a taky jsmem měla koně kterej dokáže zdrhnout z uízdárny s dospělým chlapem a neměl...PRŮVLEČKY Zkoušela jste se někdy svázat do kozelce a přitom do vás někdo tloukl aby jste se pohybovala a měla u toho dobrý pocit..či radost..? Kůň musí používat záda a zkušený jezdec, by to měl zvládnout i bez průvleček.Průvlečky jsou pro koně problémové, kteří mají problém se zvedáním hlavy.Jednoho takového znám. Jedna moje známá....kterou moc nemusím..si takle zkazila totálně koně. S mladou kobylou, chtěla asi za pár tejdnů vyhrát mistrovství.Kobyle dala průvlečky, nadopovala ovsem...a skákej a hopsej..udělám z tebe kozla.Kozel zabral.Ale pak se to holt (světe div se..) kobylce nelíbilo.Už ani nebyla schopná překročit větvičku.Natošpak kavaletu.. Kobylku prodala a kazí dál...Ať žijou průvlečky!!!!!!
CHAMPIONS (05.04.2009 16:56:16) napsal: kdybys nevěděla tak já jezdim na průvlečkách stejně jako většina profesionálních jezdců s kterýma se znám a sama mám výkonnoct ,,ST ´´ a taky jsmem měla koně kterej dokáže zdrhnout z uízdárny s dospělým chlapem a neměl...PRŮVLEČKY No..jenže ty koně, potřebují kousek prostoru!! !! .A když ten kůň Vám dává jasně najevo, že se mu to nelíbí..(utíká z jízdárny..),proč mu ty b**ý průvlečky nesundáte?? a nenaučíte ho působení na holeně??????!!!!! Jak by se vám pracovalo, kdyby jste byla svázaná do kozelce!!? Koně nejsou b**ý stroje! Navíc.Kůň nemá nikdy, za žádných okolností mít hlavu za kolnicí.Vypadá to možná "hezky",ale kůň vám pak nemá kašlat na pobídky. Jsem v tréninku vedená pod velením Pavlíny 4udanové a Evi Mertlíkové...z Caballos.Tento problém jsme již řešili..
taky mám 3letou kobylku jen jednou se po mě otočila zadkem tak jsem hned začala s prací ze země mám trenérku,začali jsme s napojením a jde to je to super:-) jsme na začátku mám jí teprve 4měsíce a to má pod sebou hřebečka o a já jsem naprostý začátečník o to to máme těší,proto že se učím já a kobyla zároven,ale jdi do toho.
CHAMPIONS (05.04.2009 16:56:16) napsal: kdybys nevěděla tak já jezdim na průvlečkách stejně jako většina profesionálních jezdců s kterýma se znám a sama mám výkonnoct ,,ST ´´ a taky jsmem měla koně kterej dokáže zdrhnout z uízdárny s dospělým chlapem a neměl…PRŮVLEČKY Pokud na něho jdeš s průvlečkama a ostruhama tak se nedivím že by chtěl zdrhat z jízdárny… Sakra lidi, když Vám kůň dá najevo svou nespokojenost, co takhle se nad tím zamyslet?Proč to, či ono dělá …
Bobína261 (26.02.2009 15:53:49) napsal: Umíš přirozenou komunikaci? Stačí napojení… nic těžkého to není. Dej jí do uzavřené jízdárny či kruhovky, vem do ruky lonž nebo laso a oháněj jí od sebe. Neříkám že to půjde hned, ale zkoušej to. až se bude olizovat přestaň. Mněň směr, hraj si sní, tak jako to dělá ve stádě vedoucí kobyla. Až tě bude vnímat přestaň sednisi na bobek a počkej jestli k tobě příjde. Pohleď jí a zase jí pomalu odháněj atd.. Pak je nejlepší začít ji učit ze země, pobídku po pobídce, dej jí čas.Nauč jí co znamená otěž a co holeň. Nemíchej holeň s otěží. Buď sed s otěží, nebo sed s holení. Uvidíš jestli to půjde. něco podobného jsem měla taky. akorát že neházela hrby..8-} presne to jsem ji chtela poradit :D… zkus to , melo by to fungovat..
Na škodu to není v žádném případě. Když se postupuje opravdu správně a s rozmyslem, je to nejspolehlivější „postup“ při koňském výcviku.;-)
A tak to máš pravdu. Přirozená sice možná není stopro ale já ji věřím a myslím, že by nebylo na škodu se tím zabývat…:-D
Hm … tak myslím si – vzhledem k tomu co tu Carmen popisuje a JAK to popisuje, že má celkem veliký problém. Průvlečkami a ostruhami si koně maximálně zaroluje a pokud „vyhraje“ zlomí ho ale vůbec nic tím nezíská. Já bych postupovala úplně jinak – trvalo by to sice o něco déle, ale mělo by to mnohem lepší výsledky. Řídila bych se pravidly „přirozené komunikace“ ikdyž to zní trochu přehnaně … to ale neznamená, že napojení všechno zpraví – to v žádném případě 8-} Vše je na dlouhé povídání a nejen to … Pokud bude mít někdo hlubší zájem o výcvik přirozených metod, napište na mail Teryneczka@seznam.cz ICQ 255–590–987 nebo napiště na mé stránky www.lucky-webik.wz.cz
Tak to asi není zas tak dobrý jezdec. Když koně budeš prudit, podrobovat a působit mu to, co pro něj není přirozené, tak je logické, že koník bude před tímto stresujícím utíkat. Jde to i jinak, ale když vidíš jen tu jednu cestu, tak je to špatně. Luxusně se nechá jezdit i bez pomocných otěží. Koukni se na články na equichannelu.cz a vyhledej „škola lehkosti Philippeho Karla“ a pak diskutuj. A je sposta trenérů a jezdců, kterí se ke koních chovaj i hnusnějc, a je to o.k.? Tak se zamysli, ale těžko asi něco vysvětlím malí holce, že????
kdybys nevěděla tak já jezdim na průvlečkách stejně jako většina profesionálních jezdců s kterýma se znám a sama mám výkonnoct ,,ST ´´ a taky jsmem měla koně kterej dokáže zdrhnout z uízdárny s dospělým chlapem a neměl...PRŮVLEČKY
zkus si na ní dednout jen s ostruhama a na průvlečkách když budeš průvlečky držet pevně ale ne moc utažené tak nebude moct dát hlavu dolu a nebude ti moct dělat hrby atd..jako první však budeš muset zvládnout držet otěže a zároveň průvlečky jsou takové 2 v 1 ale ty nedoporučuji nemůžeš povolit ani přitáhnout já osobně je používám taky a všem je doporučuju jsi na tom stejně jako tehdy já můj koník je i teď schopen utéct s dospělým chlapen z jízdárny . Také zkus jezdit bez biče ale s ostruhami ostruhy budeš moct používat pořád , ale bič ti akorát bude překážet a taky bude lepší když se naučíš pobízet holení a ne bičem.Neboj to zvládneš já měla to samý a ne-li horší a teď se držim tak nějak na vrcholu jezdců 8-12 let skoky
Umíš přirozenou komunikaci? Stačí napojení... nic těžkého to není. Dej jí do uzavřené jízdárny či kruhovky, vem do ruky lonž nebo laso a oháněj jí od sebe. Neříkám že to půjde hned, ale zkoušej to. až se bude olizovat přestaň. Mněň směr, hraj si sní, tak jako to dělá ve stádě vedoucí kobyla. Až tě bude vnímat přestaň sednisi na bobek a počkej jestli k tobě příjde. Pohleď jí a zase jí pomalu odháněj atd.. Pak je nejlepší začít ji učit ze země, pobídku po pobídce, dej jí čas.Nauč jí co znamená otěž a co holeň. Nemíchej holeň s otěží. Buď sed s otěží, nebo sed s holení. Uvidíš jestli to půjde. něco podobného jsem měla taky. akorát že neházela hrby..8-}
Ahoj já mám problém s dosti problémovou kobylkou,nereaguje na jakékoliv pobídky na trávě vyhazuse,kouše a snaží se kopnout,na bič nereaguje.O jakékoliv zpestření výcviku nemá zájem na volnější otěži utíká nebo se naopak nechce hnout z místa.Když se rozcválá tak de velmi těžko zastavit.Co mám dělat,jak jí mám přeučit.Prosím jakoukoliv radu ocením buď pište jem nebo na email Napola.katka@seznam.cz
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?