Diskuze Problémový kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Reaguje na nohu i když jsi na uzdečce?
Chtělo by to nejprve ze země. A neplést koni hlavu tím, že když dáš povel k zastavení (otěž a sed) aby js ještě použila holeně. Chápu že tě to určitě tak učili, ale zkus ty holeně vynechat, s****řeď se aby jsi seděla na obou sedacích kostech pěkně rovnoměrně, koník si dostoupí sám. Jeden pěkný citát z knihy o drezuře " Přestaňte na kole mačkat brzdu a nebudete muset tolik - a zbytečně - šlapat do pedálů.":D
Když jsem pod sedlem tak docela reaguje na povely,jediný který mu nejde je na zastavení.Třeba z kroku do klusu nebo naopak to nemá problém,ale do zastavení to už je horší.
Je mladej, nediv se. A jestli jsem to dobře pochopila tak ti to dělá když jdeš vedle něho. No já učila koně respektu tím, že jsem ho plácla vazákem po čuni. Je to sice brutálnější, ale stačí to províst 2x či 3x a pak je to o.k. A pokud to dělá když jedeš bez sedla, tak bych doporučila buď druhého koně, nebo prostě jen počkat, až bude zaučenější....:D Hodně štěstí.Ahoj
Ahoj,mam 3,5roku starýho valáška jezdím na něm od 3roků.Na poveli nohou mi docela rozumí.Horší je to když se jdeme projít ven na uzdečce tak to je hrůza,dá hlavu dolu,rozběhne se a táhne.Udidlo mam 20mm 2*lomene mam vyzkoušet jiný typ nebo časem začne nato udidlo reagovat?Prosímvás o radu.
Ahoj. určitě vydržte. Nejde všecko hned. Nemusíte je vodit úplně samotné, ale klidně s jiným koněm. Pak to jde taky lépe. Ahoj;-)
Valášek by šel,ale dělá nam problém kobylka,když nevidí níkde valáška tak se nehne z místa.Když vyvedem valáška,tak kobylka v boxe děla zle a bojíme se aby si neublížila.Mame to zkoušet tak dlouho dokud si prostě nezviknou??!!
A nebo je dávejte zvlášť do ohrady, taky je to řešení.To je normální.Když jsem si přivezla kobylku, taky od té doby šílej, když se jedu s jedním projet...Chce to čas.:-)
Ahojky zkus je postupně rozdělovat třeba že (jestli je vodíte) každého vedete jinam,ne daleko ale postupně aby si zvykali...hlavně s nima musíš mít trpělivost
Nejsem nejskušenější jezdec,tak vím, že dělám chybu i já,ale děkuji za rady.Mam ještě jeden Problém mame 2koniky,kteři jsou od odstavení spolu a tedďka neuďelaj bez sebe ani krok.Mame doma 3koně jak je naučit samostatnosti?
Není problémový kůň, ale problémový jezdec. Zamyslet se. Neříkám, že je to jen vina tvoje. Ale dnešního systému výuky. Ahoj a hodně zdaru:-| :-D
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?