Diskuze problémový kůň

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

AňulQa (26.05.2010 12:47:54) napsal: Ahoj,mám takový problém s kterým bych potřebovala pomoct. Nedávno k nám přivezly čtyřletou kobylku. Jenže má problém s kontaktem s lidmy. Pokaždé když se jí jen dotknete, začne pištět,kopat a kousat všude kolem sebe. Zkoušeli jsme už snad všechno, šli jsme na to i přes přirozenou komunikaci, ale nebylo nám to nic platné. Nic o její minulosti nevíme i přesto že jsme se to snažily vypátrat. Ať jde o cokoliv, zřejmě má nějaké špatné zkušenosti s lidmi. Prosím o jakoukoliv radu :( Mohla bys popsat, jak jste na to šli přes tu "přirozenou komunikaci"? Třeba najdeme důvod, proč to nešlo. Podle mě jde o důvěru a respekt, pokud byla týraná, tak má důvody, takže se nedivím, ale řešit se to musí. To s tím postupným seznamováním (sednout si do výběhu) je nápad dobrý a rozhodně to ničemu neuškodí, postrádá to ale smysl, pokud už na kobyle jezdíte (sedláte, čistíte). Chci tím říct, že by to mělo smysl, kdyby byla jen ve výběhu a teprve po tom, co by získala důvěru pomalým seznamováním by se dalo pracovat i na jejím chování v boxe. K čemu ale je, když na ni jdete pomalu ve výběhu a pak ji stejně odchytnete a začíná pro ni stresující česání, sedlání..? :-|
linda.bar (03.11.2010 11:54:29) napsal: možná je ohlávka radikální přechod z udidla, můžeš zkusit i hackamore, ale pouze s jemnou rukou! Na ohlávce může spolehlivě jezdit jedině kůň, který je znalý pobídek - umí reagovat správně na holeň sed, není to o tom otáčet ho "za hubu", nebo spíše za nos, protože to ti projde tak leda na jízdárně v kroku, když to neumí. Jezdit na ohlávce není tak jednoduché, jak to vypadá a i když má člověk pocit, že tím koni ulehčil, k čemu je ti neovladatelný kůň? Spíš bych se zamyslela nad tím, jestli jí správně sedí sedlo, zda někde netlačí, nedře. Taky bych se podívala kobyle na zuby, pokud neprohlížíte pravidelně, tak doporučuju určitě. Taky to může být neklidnou nebo tvrdou rukou jezdce. Pokud má zdravotní problémy, výměna uzdečky ti nijak nepomůže. Pokud prověříš všechny zdravotní ohledy i sedlo a nic nenajdeš, teprve bych se zamýšlela nad koupí bezudidlového uzdění - prodávájí se i bezudidlové uzdečky, ale jsou drahé. Jezdit na ohlávce se dá, pokud je kůň naučen (jak jsem psala nahoře). Jinak se budeš motat pořád dokola. ;-) Zkus tomu přijít na kloub a pak určitě napiš.
možná je ohlávka radikální přechod z udidla, můžeš zkusit i hackamore, ale pouze s jemnou rukou!
Uživatel52143 (10.06.2010 12:28:22) napsal: Dobrý den, nedávno jsem se dostala na jednom Ranči ke kobylce. Je to mladá 5let stará klisnička, ktará byla v minulosti bohužel týraná / bytí, vyvazování za spodní čelist atd../. Od nynější majitelky jí mám v pronájmu. Ze země je moc hodná, mazlivá, a však v sedle dost vyvádí.Hlavně máme problém s udidlem, to vyvrací hlavu dozadu, pořád divoce přežvikuje...napadlo mě zkusit bezudidlovou ohlávku..Máte někdo prosím s tímto zkušenosti?? Předem děkuji za odpovědi.. no s tímhle opravdu zkušenost nemám ale vyzkoušej jak bude jezditelna na ohlávce a uvidíš :)
Dobrý den, nedávno jsem se dostala na jednom Ranči ke kobylce. Je to mladá 5let stará klisnička, ktará byla v minulosti bohužel týraná / bytí, vyvazování za spodní čelist atd../. Od nynější majitelky jí mám v pronájmu. Ze země je moc hodná, mazlivá, a však v sedle dost vyvádí.Hlavně máme problém s udidlem, to vyvrací hlavu dozadu, pořád divoce přežvikuje...napadlo mě zkusit bezudidlovou ohlávku..Máte někdo prosím s tímto zkušenosti?? Předem děkuji za odpovědi..
konikz851 (02.06.2010 16:31:00) napsal: Ahojky, máte kobylku v boxu nebo někde ve výběhu? Kdyby byla ve výběhu tak bych asi zkusila jenom tak přijít do výběhu a jen tak tam třeba sedět a nechat ji, aby sama přišla. Něčím ji zaujmout, aby to v ní vyvolalo zvědavost. Kdyby přišla tak se ani nehnout (pokud by nezačala dělat to co nemá) a pak po chvilce bych se sebrala a šla pryč. Nevím jestli jste něco takového zkoušeli. Pokud by to nebylo moc nebezpečné tak bych to zkoušela u boxu a prostě být s ní co nejvíc v kontaktu. Toto je můj názor, ale chtělo by to názor více lidí co mají více zkušeností. Toto je jen moje čistá teotie. Jenom jsem si vzpoměla na jednu mladinkou kobylku a u ní to zafungovalo prostě si jen tak někde lapnout na zadek a čekat. Nevím, každý má jiný názor a jiné zkušenosti ;) Děkuju za odpověd :)...ale i tak nevím jestli na tohle mám protože pokaždé ať už je to v kruhovce na lonži, ve výběhu nebo v boxu, pokaždý se rozběhne proti mě a jde po mě nohama i zubama. Je hodně agresivní. Už jsme zjistily že umí udělat praci pod sedlem jak se po ní chce a čím míň na ní saháme a tak tím spokojenější je. Ovšem než jí vůbec vyčistím a nasedlám, uběhnou třeba dvě hodiny i víc. Chtěla bych aby nějak víc kontaktovala ale už fakt nevím. ale i tak díky za odpověď :)
AňulQa (26.05.2010 12:47:54) napsal: Ahoj,mám takový problém s kterým bych potřebovala pomoct. Nedávno k nám přivezly čtyřletou kobylku. Jenže má problém s kontaktem s lidmy. Pokaždé když se jí jen dotknete, začne pištět,kopat a kousat všude kolem sebe. Zkoušeli jsme už snad všechno, šli jsme na to i přes přirozenou komunikaci, ale nebylo nám to nic platné. Nic o její minulosti nevíme i přesto že jsme se to snažily vypátrat. Ať jde o cokoliv, zřejmě má nějaké špatné zkušenosti s lidmi. Prosím o jakoukoliv radu :( Ahojky, máte kobylku v boxu nebo někde ve výběhu? Kdyby byla ve výběhu tak bych asi zkusila jenom tak přijít do výběhu a jen tak tam třeba sedět a nechat ji, aby sama přišla. Něčím ji zaujmout, aby to v ní vyvolalo zvědavost. Kdyby přišla tak se ani nehnout (pokud by nezačala dělat to co nemá) a pak po chvilce bych se sebrala a šla pryč. Nevím jestli jste něco takového zkoušeli. Pokud by to nebylo moc nebezpečné tak bych to zkoušela u boxu a prostě být s ní co nejvíc v kontaktu. Toto je můj názor, ale chtělo by to názor více lidí co mají více zkušeností. Toto je jen moje čistá teotie. Jenom jsem si vzpoměla na jednu mladinkou kobylku a u ní to zafungovalo prostě si jen tak někde lapnout na zadek a čekat. Nevím, každý má jiný názor a jiné zkušenosti ;)
Ahoj,mám takový problém s kterým bych potřebovala pomoct. Nedávno k nám přivezly čtyřletou kobylku. Jenže má problém s kontaktem s lidmy. Pokaždé když se jí jen dotknete, začne pištět,kopat a kousat všude kolem sebe. Zkoušeli jsme už snad všechno, šli jsme na to i přes přirozenou komunikaci, ale nebylo nám to nic platné. Nic o její minulosti nevíme i přesto že jsme se to snažily vypátrat. Ať jde o cokoliv, zřejmě má nějaké špatné zkušenosti s lidmi. Prosím o jakoukoliv radu :(
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?