Diskuze PROBLÉMOVÝ KŮŇ

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Anya (06.09.2012 19:37:02) napsal: Ahoj všichni, mooc prosíím o rady!Mám nastarost 5letého silného hřebce, kříženec fells.Ze začátku byl hodný, milý, ale teď, když k němu přijdu, hned mě chce kousat,čistím jim na dvorku(mají větší stáj a jen dvorek s malým poníčkem) a on stále chodí za mnou a kouše do mě, kope mě, shazuje mi kolečko atd. Když jezdíme, sedlala jsem ho v chůzi, je nezastavitelný, ale ted si ho na to přivazuji ve stáji, nenosí udidlo, majitelka mu ho dává jen na občasné tahání trávy, sena apd. a to má odřenou hubu, takže ho nedáváme.Když chci nasednou, trvá to nejméně deset minut, než ho zastavim.Kousek od domu jde hezky, ale potom nechce jít nikam, kam chci ja, jen k ohradě koním, odkud potom nechce odejít a jančí tamachce mě shodit.Když jdeme jinam, tam se rozcválá, chce mě shodit, jen se pást, za každou pobídku mě kousne nebo vyhodí.Dkonce když jsem ho naposled chtělaodvést domu pěšky, jak mi majitelka radila, když se točí v jednom kolečku, jen kde chce on, sesedla jsema vedla ho, jenže on ani se nechce nechat vzít, kouše, vzpíná se , poté mi vytrhnul z otěží, otočilse, asi 8x po mě zadníma vykopl a utekl.Chila jsem ho, ale bylo to strašné. PROSÍM O JAKOUKOLIV ODPOVED!!!PROSÍM NAPISTE, JAK TO MÁM ZKUSIT(kruhovku ani jizdarnu, vybeh nemaji, a druheho jezdces koněm také ne) PROSÍM NAPIŠTE!!! :_( :_( :_( Ahojky podle toho co píšeš, se tvůj koník vůči tobě cítí dominantí a to je problém. Na dálku se to špatně vysvětluje, škoda, že bydlíš tak daleko.Ale zkus se svým koníkem ze začátku pokud tě přátelskou hru a pokud tě bude chtít kousnou nebo kopnout, musíš ihned zareagovat a koníka jakoby"potrestat" použitím bičíku nebo ruky,s vypnutým tělem a napnutými rameny,ale ihned musí následovat náprava pohlazením bičíku nebo té ruky,kterou jsi je potrestala.To je pro něj něco jako, kdyby jsi chtěla říct tohle dělat nebudeš, ale stále jsme kamarádi.Naše Bibča se vůči mě vzpínala a znažila se mě kousnout, protože se cítila vůči mě dominantní, ale zkusila jsem to takhle a jsme kamarádi.Ráda bych ti pomohla s koníkem přímo,kdyby jsi nebyla tak daleko.Zkus to a uvidíš, mělo by to zabrat.. Přeji pěkný den úspěšné trénování.;-)
Anya (06.09.2012 19:37:02) napsal: Ahoj všichni, mooc prosíím o rady!Mám nastarost 5letého silného hřebce, kříženec fells.Ze začátku byl hodný, milý, ale teď, když k němu přijdu, hned mě chce kousat,čistím jim na dvorku(mají větší stáj a jen dvorek s malým poníčkem) a on stále chodí za mnou a kouše do mě, kope mě, shazuje mi kolečko atd. Když jezdíme, sedlala jsem ho v chůzi, je nezastavitelný, ale ted si ho na to přivazuji ve stáji, nenosí udidlo, majitelka mu ho dává jen na občasné tahání trávy, sena apd. a to má odřenou hubu, takže ho nedáváme.Když chci nasednou, trvá to nejméně deset minut, než ho zastavim.Kousek od domu jde hezky, ale potom nechce jít nikam, kam chci ja, jen k ohradě koním, odkud potom nechce odejít a jančí tamachce mě shodit.Když jdeme jinam, tam se rozcválá, chce mě shodit, jen se pást, za každou pobídku mě kousne nebo vyhodí.Dkonce když jsem ho naposled chtělaodvést domu pěšky, jak mi majitelka radila, když se točí v jednom kolečku, jen kde chce on, sesedla jsema vedla ho, jenže on ani se nechce nechat vzít, kouše, vzpíná se , poté mi vytrhnul z otěží, otočilse, asi 8x po mě zadníma vykopl a utekl.Chila jsem ho, ale bylo to strašné. PROSÍM O JAKOUKOLIV ODPOVED!!!PROSÍM NAPISTE, JAK TO MÁM ZKUSIT(kruhovku ani jizdarnu, vybeh nemaji, a druheho jezdces koněm také ne) PROSÍM NAPIŠTE!!! :_( :_( :_( Musíš mu ukázat, že ty jsi pán! Jak už bylo porazeno níže, vem určitě bičík! Když už na něm seš, tak jelikož je to mladej hřebec vymýšlí jednu kravinu za druhou... Na každém kroku ho mírně pobídni holení, pokud vyhodí dej mu bičem!... A ber ho i na louku nebo na nějakej rovnej povrch na lonžování se sedlem. Na lonži ho nech vycválat ať není tak divokej a za každý krok ho chval hlasem, po dobré chvíli i pamlskem. A nauč ho "pojď ke mně" a pro je to něco jako "přijď si pro dobrůtku" ;-) ... A vem ho také na jen tak na ohlávku ven ať se cítí uvolněně... :) Jezdím na 2-letým hřebci A1/1, takže také radost... :DD
No jo hřebci mají svoje pré ale když ho budeš mlátit tak to tě bude provokovat víc a víc.. Musíš nejdřív ho vzít pořádně na ruku a držet se zuby nechty v sedle.Musíš ho vyčerpat takže jestli umíš cval tak s ním udělej pár koleček třeba 6 na projížďce ale jestli se vzepne tak se musíš rychle přemístit na kouhoutek (tím si připomeneš skákání).. jestli je to adrenalinovej hřebec (přímo zbožnuju hřebečky s vysokým adrenalinem) tak s ním skus trochu přidat tempo min. cval max. trysk.. Uvidíte že budete jako 2 parťáci když si získáš jeho přátelství.. Říkáš ještě že je nezastavitelný pořiď si hackamore (spíš at ho pořídí majitelka) kdykoliv bys ho vzala a on by tě kounul zatlač mu trošičku do prsou a hned začne couvat a když zase něco udělá udělej to samý tím ho vlastně nebudeš mlátit a on pak nebude chtít couvat takže tě radši poslachne na tohle žádný trenér neexistuje ani zaříkáváč na tohle se musíš spolehnout jen ty! :-D když si pořídíš hackamore tak jen sotva zatáhneš za otěž a on už bude reagovat! udidlo není vůbec potřeba! Když k němu přijdeš tak mu jemně zafoukej do nozder (jemmě!) on pak nasaje tvůj pach a tak si nebude myslet že si predátor ty hřebci chrání svoje stádo takže když něco od těch koní pochtáš tak tě bude brát za stádo.. Kastrovat nepotřebuje! Anya (06.09.2012 19:37:02) napsal: Ahoj všichni, mooc prosíím o rady!Mám nastarost 5letého silného hřebce, kříženec fells.Ze začátku byl hodný, milý, ale teď, když k němu přijdu, hned mě chce kousat,čistím jim na dvorku(mají větší stáj a jen dvorek s malým poníčkem) a on stále chodí za mnou a kouše do mě, kope mě, shazuje mi kolečko atd. Když jezdíme, sedlala jsem ho v chůzi, je nezastavitelný, ale ted si ho na to přivazuji ve stáji, nenosí udidlo, majitelka mu ho dává jen na občasné tahání trávy, sena apd. a to má odřenou hubu, takže ho nedáváme.Když chci nasednou, trvá to nejméně deset minut, než ho zastavim.Kousek od domu jde hezky, ale potom nechce jít nikam, kam chci ja, jen k ohradě koním, odkud potom nechce odejít a jančí tamachce mě shodit.Když jdeme jinam, tam se rozcválá, chce mě shodit, jen se pást, za každou pobídku mě kousne nebo vyhodí.Dkonce když jsem ho naposled chtělaodvést domu pěšky, jak mi majitelka radila, když se točí v jednom kolečku, jen kde chce on, sesedla jsema vedla ho, jenže on ani se nechce nechat vzít, kouše, vzpíná se , poté mi vytrhnul z otěží, otočilse, asi 8x po mě zadníma vykopl a utekl.Chila jsem ho, ale bylo to strašné. PROSÍM O JAKOUKOLIV ODPOVED!!!PROSÍM NAPISTE, JAK TO MÁM ZKUSIT(kruhovku ani jizdarnu, vybeh nemaji, a druheho jezdces koněm také ne) PROSÍM NAPIŠTE!!! :_( :_( :_(
Vlatním hřebce už několik let,a řeknu Ti jednu velice dobrou radu.NIC NEVYŘEŠÍŠ BIČEM. Nos po kapsách mrkev chleba,mluv na něj,chval ho,hlaď ho,škrábej,lichoť..oni jako by to potřebovali.na hřebce se musí hezky.Já jezdím arab.hřebce(a ti jsou jo temperamentní) na parelce s klisnami,a NIKDY jsem bič nepoužila.je dobré když ví,že jsi nejen jeho pán,ale taky jeho nej kámoš,že je s tebou v bezpečí.;-)
Ahoj. Doporučuji ti skusit s ním pracovat přirozenou komunikací. Najdi si někde na internetu o napojení koně na člověka. Jestli nemáte kruhovku, natáhni někde mezi stromama provaz do přibližného tvaru kruhu a tam s ním pracuj. A když tě bude chtít kousnout, strč mu do huby feferounku, nějakou pořádně pálivou. Ono ho to přejde. ;-)
Používej přirozenou komunikaci. Násilím a agresí nic nevyřešíš a ještě tomu akorát přidáš. Hucul je tvrdohlavé primitivní plemeno a s tím po zlém nic nesvedeš. Bičík zahoď, získej si důvěru. Mrkni na internet na 7 her Pata Pareliho a na tu přirozenou komunikaci. Uvidíš, že když na to půjdeš v klidu a bez násilí, bude to dobré. Nejde o to, kdo je pán, ale s koněm jste hlavně parťáci, kteří se respektují navzájem. Andreaaa (31.12.2012 13:23:47) napsal: Mám 13 letého hucula. Mám ho už 3 roky, když k nám přišel byl zkažený (chtěli ho prodat na jatka) nenechal se skoro ani vyčistit, ale nějak jsme to spolu potlačili, ale dnes jsme byli na vyjížďce a na louce jsem chtěla uvázat rozvázanou otěž a jak jsem ji utahovala tak se proti mě postavil na zadní a svalil mě k zemi. Kamarádka rychle za ním běžela a on jí udělal to samé. Sice vždy měl sklony ke štípání ale takhle se nikdy nezachoval. Poradíte mi jak by jsem se k němu měla zachovat? Nechci aby se to opakovalo. příště by to mohlo dopadnout hůř..
western (24.01.2013 18:17:17) napsal: Tak začal bych u toho kousání,než pujdeš ke koni nech si udělat lívanec a jak bude horkej tak ho vezmi do ubrousku a jakmile přijdeš ke koni a on tě bude chtít kousnout tak mu ho hned přilep na hubu,víckrát už tě nekousne,to si bude pamatovat,co se týče ježdění tak už se tady někdo zmínil,pracoval bych s koněm ze země,po navázání vstřícného kontaktu bych nejspíš použil páku a bičík kdyby došlo k eventelnímu schození,myslím si že při navázání dobrého kontaktu s koněm Tě nebude chtít schodit,jinak se používají ruzné zpusoby jako zvednutí levé přední nohy a uvázání,nech ji stebou chodit po třech a nevyhodí,ale to vše chce pomocníka a jak ti tady taky někdo radil udělat si mezi stromy z lan kruhovku.přeji ti hodně štěstí snad to dokážeš
Saruška (14.12.2012 13:37:48) napsal: Určitě použij bičík. A až ho budeš vést ke stáji nezapomeň na oční kontakt. Tahy ho třeba často poplácávej a třeba mu občas přines mrkev. Tím ho uklidníš. Taky na něj hodně mluv. A s ježděním tě chce vyhodit ze sedla? Asi to bude znít trochu ošklivě. Musíš mu dokázat že ty jsi vůdce. Ne on. Třeba mu hodně stáhni otěže. Už jsem pracovala s problematickými koňmi jako je tenhle. Dej na mou radu. Uvidíš že to určitě něco udělá. : )
Mám 13 letého hucula. Mám ho už 3 roky, když k nám přišel byl zkažený (chtěli ho prodat na jatka) nenechal se skoro ani vyčistit, ale nějak jsme to spolu potlačili, ale dnes jsme byli na vyjížďce a na louce jsem chtěla uvázat rozvázanou otěž a jak jsem ji utahovala tak se proti mě postavil na zadní a svalil mě k zemi. Kamarádka rychle za ním běžela a on jí udělal to samé. Sice vždy měl sklony ke štípání ale takhle se nikdy nezachoval. Poradíte mi jak by jsem se k němu měla zachovat? Nechci aby se to opakovalo. příště by to mohlo dopadnout hůř..
Anya (06.09.2012 19:37:02) napsal: Ahoj všichni, mooc prosíím o rady!Mám nastarost 5letého silného hřebce, kříženec fells.Ze začátku byl hodný, milý, ale teď, když k němu přijdu, hned mě chce kousat,čistím jim na dvorku(mají větší stáj a jen dvorek s malým poníčkem) a on stále chodí za mnou a kouše do mě, kope mě, shazuje mi kolečko atd. Když jezdíme, sedlala jsem ho v chůzi, je nezastavitelný, ale ted si ho na to přivazuji ve stáji, nenosí udidlo, majitelka mu ho dává jen na občasné tahání trávy, sena apd. a to má odřenou hubu, takže ho nedáváme.Když chci nasednou, trvá to nejméně deset minut, než ho zastavim.Kousek od domu jde hezky, ale potom nechce jít nikam, kam chci ja, jen k ohradě koním, odkud potom nechce odejít a jančí tamachce mě shodit.Když jdeme jinam, tam se rozcválá, chce mě shodit, jen se pást, za každou pobídku mě kousne nebo vyhodí.Dkonce když jsem ho naposled chtělaodvést domu pěšky, jak mi majitelka radila, když se točí v jednom kolečku, jen kde chce on, sesedla jsema vedla ho, jenže on ani se nechce nechat vzít, kouše, vzpíná se , poté mi vytrhnul z otěží, otočilse, asi 8x po mě zadníma vykopl a utekl.Chila jsem ho, ale bylo to strašné. PROSÍM O JAKOUKOLIV ODPOVED!!!PROSÍM NAPISTE, JAK TO MÁM ZKUSIT(kruhovku ani jizdarnu, vybeh nemaji, a druheho jezdces koněm také ne) PROSÍM NAPIŠTE!!! :_( :_( :_( Určitě použij bičík. A až ho budeš vést ke stáji nezapomeň na oční kontakt. Tahy ho třeba často poplácávej a třeba mu občas přines mrkev. Tím ho uklidníš. Taky na něj hodně mluv. A s ježděním tě chce vyhodit ze sedla? Asi to bude znít trochu ošklivě. Musíš mu dokázat že ty jsi vůdce. Ne on. Třeba mu hodně stáhni otěže. Už jsem pracovala s problematickými koňmi jako je tenhle. Dej na mou radu. Uvidíš že to určitě něco udělá. : )
Lucka (19.09.2012 11:34:47) napsal: Ahojky, bičík si na koníka ber určitě, nejlepší by byl delší drezurni optimální délka je střední velikost 120cm. Bičík používej něco jako zesílenou pomůcku. Však podle toho co píšeš tak koník opravdu nic neumí a budeš muset s ním začít od začátku a nejlepší by bylo začít ze země. I když je spousta lidí, kteří že je to zbytečné, ale věř mi o to lehčí to budeš mít ze hřbetu, z vlastní zkušenosi.Já bych se nejdřív snažila o to, aby si koník nechal všude sáhnou aniž by se mě snašil sežrat nebo skopat do kulata:-D :-D . To je ta přátelská hra jak už jsem ti psala, hl. nesmíš zapomenout, když dáš trest udělej hned nápravu ne jen rukou,ale i tou tušírkou,když ji použiješ,při jakémkoliv zdaru chválit, chválit a zase chválit, a pracovala bych s ním především na ruce, bude to na delší štaci. Jinak by si s koníkem hlavně měla vědět rady paní majitelka, vždyť je to její nevychovaný kůň. Souhlasím, je to kůň majitelky a myslím, že není moc suprové s tím zatěžovat tebe, když nevíš jak na něj, a jestli to je hřebeček (a to že s hřebečkama se kolikrát člověk, i zkušený, zapotí :-D )tak potěžbánbůh... Měla by s ním pracovat majitelka, pokud ho nevzvládáš, necejtíš se na něj... ;-)
Ahojky, bičík si na koníka ber určitě, nejlepší by byl delší drezurni optimální délka je střední velikost 120cm. Bičík používej něco jako zesílenou pomůcku. Však podle toho co píšeš tak koník opravdu nic neumí a budeš muset s ním začít od začátku a nejlepší by bylo začít ze země. I když je spousta lidí, kteří že je to zbytečné, ale věř mi o to lehčí to budeš mít ze hřbetu, z vlastní zkušenosi.Já bych se nejdřív snažila o to, aby si koník nechal všude sáhnou aniž by se mě snašil sežrat nebo skopat do kulata:-D :-D . To je ta přátelská hra jak už jsem ti psala, hl. nesmíš zapomenout, když dáš trest udělej hned nápravu ne jen rukou,ale i tou tušírkou,když ji použiješ,při jakémkoliv zdaru chválit, chválit a zase chválit, a pracovala bych s ním především na ruce, bude to na delší štaci. Jinak by si s koníkem hlavně měla vědět rady paní majitelka, vždyť je to její nevychovaný kůň.
Anya (16.09.2012 15:18:56) napsal: když on už to valach asi je... :_( :_( jenže nebyl nikdy ježděnej, ale jak já ho mam zkrotit, když -podle majitelky- už je "zkažený" ?? :_( :_( :_( Asi je? Co je to za odpověď? V komentu jsi popsala, že cituji: Mám nastarost 5letého silného hřebce.... A asi je to valach? A jestli ho máš na starost pouze ty, předej ho majitelce, když si s ním neporadíš ty, měla by to zkusit majitelka. A kolik ti je a jak dlouho jezdíš? 8-|
když on už to valach asi je... :_( :_( jenže nebyl nikdy ježděnej, ale jak já ho mam zkrotit, když -podle majitelky- už je "zkažený" ?? :_( :_( :_(
Anya (12.09.2012 12:37:06) napsal: jo, ze zacatku sem ubec bicik nebrala, az ted posledni tyden-dva mi majitelka nuti, i kdyz ho nechci za vsechno,... a porad ho hladim, a rikam hodnej a tk, kdyz me kousne, nebo kopne, plácnu ho, razne reknu, ne, Jurasi, to delat nebudes, a po vterince ho pohladim, do ty doby, nez zapomene na chvili na kousani. Moznost ohrady, kruhovky nemame, jen dvorek pred branou a boxem( asi 2x2m) :-| :-( :_( No A ZA KAZDOU POBIDKU JINYM SMEREM NEZ CHCE JIT ON, TAK SE VZEPNE, KOUSNE ME DO NOHY, NEBO SE zastavi, zacne se past a proste nejde, a pak vyrazi, do cvalu a nechce zastavit, a zas me chce shodit... ?? :_( :_( :_( Hm, chtělo by to asi pomoc zkušenějších... Při nejhorším hřebce vykastrovat.. :-|
jo, ze zacatku sem ubec bicik nebrala, az ted posledni tyden-dva mi majitelka nuti, i kdyz ho nechci za vsechno,... a porad ho hladim, a rikam hodnej a tk, kdyz me kousne, nebo kopne, plácnu ho, razne reknu, ne, Jurasi, to delat nebudes, a po vterince ho pohladim, do ty doby, nez zapomene na chvili na kousani. Moznost ohrady, kruhovky nemame, jen dvorek pred branou a boxem( asi 2x2m) :-| :-( :_( No A ZA KAZDOU POBIDKU JINYM SMEREM NEZ CHCE JIT ON, TAK SE VZEPNE, KOUSNE ME DO NOHY, NEBO SE zastavi, zacne se past a proste nejde, a pak vyrazi, do cvalu a nechce zastavit, a zas me chce shodit... ?? :_( :_( :_(
Anya (11.09.2012 20:23:43) napsal: jo děkuju... no zkoušela jsem to "napravovani" s tim kousanim, a mysto toho, aby mě zkusil kousnout každou minutu, zkusil to každou minutu a pul, takž je to lepší..děkuju..!!ale on se proti mě vzpíná a vyhazuje i na dvorku, natož na loce u silnice, to riskovat nechci, to bych ani nezavřela bránu a už by utekl, a jen na ohlavce? to bych už asi domu nedošla a on by utekl.jak ho mam zvyknout/naučit, aby prostě vedle mě šel, a nevymějšlel všechno, jak mě srazit k zemi, neco mi udělat nebo utyct? :_( :_( On to totiž neni "normalní" kun.. :)) ale moc dekuji za rady...!! :-) ;-D Ahojky, určitě nejdřív s koníkem trénuj doma, nadměrně nepoužívej bičík,hl. nezapomínej na to, že když koníka uhodíš vymaž trest něco jako na způsob tohle nechci ,aby jsi dělal,ale i přesto jsme kamarádi,nadměrným používáním bičíku k bití ničeho nedocílíš jen se proti tobě obrátí jeho síla a budeš mít co dělat, protože ten koník se tomu brání, má s tím podle toho co píšeš špatné zkušenosti.Snaž se získat jeho důvěru jinak se nehneš z místa.Každopádně, za cokoliv co udělal dobře ho moc moc pochval a začni s ním pracovat v ohradě až to zvládnete tam zkuste to venku. Je to na delší štaci, ale vyplatí se.Přeji Ti pěkný den.
jo děkuju... no zkoušela jsem to "napravovani" s tim kousanim, a mysto toho, aby mě zkusil kousnout každou minutu, zkusil to každou minutu a pul, takž je to lepší..děkuju..!!ale on se proti mě vzpíná a vyhazuje i na dvorku, natož na loce u silnice, to riskovat nechci, to bych ani nezavřela bránu a už by utekl, a jen na ohlavce? to bych už asi domu nedošla a on by utekl.jak ho mam zvyknout/naučit, aby prostě vedle mě šel, a nevymějšlel všechno, jak mě srazit k zemi, neco mi udělat nebo utyct? :_( :_( On to totiž neni "normalní" kun.. :)) ale moc dekuji za rady...!! :-) ;-D
Áňa (09.09.2012 18:07:10) napsal: Nemáš možnost jít s ním na louku? Brala bych ho na ohlávku a co nerchleji s ním došla a on se může v klidu pást... Ale přeci jenom bych brala bičík... Jestli, ale je kůň takto neposlušný a nevíš si rady a trenérka také ne, požádejte o pomoc nějakého koňského psychologa... ;-) A na lonžku ho vem, třeba i s trenérkou, měj u sebe ale lonžovací bičík... Koně nech vycválat, bude klidnější... ;) A máš ho stále jištěného ;)
Anya (07.09.2012 21:10:16) napsal: Ahoj, moc dekuji za odpovedi!! :D kdyz ho chci nekam vzit, jen za ohlavku, tak to hnedka vyhodi hlavu a ozene se, kdyz se dari, tak nechce, pobidkami a "pojd Jurasi" nebo "krok, Jurasku" tak toho kousek dostanu,ale na voditko se vzpina -mozna minulost, ale tam lehce tahal a 2lete dite se ho balo, majtelciny deti take kousal- a namame k dispozici zadnou kruhovku, a kdyz jsem ho se sedlem vedla, i na voditku, vzpinal se, chtel utect, vykopaval,... Majitelku kdyz se pokusi kousnout, necim co ma po ruce ho uderi, takze se ji boji a ma z ni respekt, ma totis asi 2metraky... 8-| kdyz jsem zezacatku bicik nemela, bylo to lepsi, a za kazdou pobidku bicikem mi neco provede... :( 8-} ale od prazdne ohrady, kdyz nechtel jit, se proste tocil do kolecka, ale zastavila jsem ho, par sekund stal, pobidla jsem ho a sel, to bych tam jinak stala doted :( :-~ a na lonzi verim, ze by to neslo ani nahodou.Majitelka ma jeste Alexe, 6ti leteho Anglicaka, ma pres 170kvh, si myslela ze ho ani nedoatanu od domu, na nekolik pobidek sem ho rozchodila, byla jsem na nem poprve, takze jsem nevedela jak je jemny atd.. a po asi 15minutach jsme i klusali, rekla bych, ze je to 20ti lety skolak, pry se i vzpina, a se mnou cekala, ze hned me shodi... ALE MOOOC DEKUJI ZA ODPOVEDI!!! 8-} :-) Nemáš možnost jít s ním na louku? Brala bych ho na ohlávku a co nerchleji s ním došla a on se může v klidu pást... Ale přeci jenom bych brala bičík... Jestli, ale je kůň takto neposlušný a nevíš si rady a trenérka také ne, požádejte o pomoc nějakého koňského psychologa... ;-)
Ahoj, moc dekuji za odpovedi!! :D kdyz ho chci nekam vzit, jen za ohlavku, tak to hnedka vyhodi hlavu a ozene se, kdyz se dari, tak nechce, pobidkami a "pojd Jurasi" nebo "krok, Jurasku" tak toho kousek dostanu,ale na voditko se vzpina -mozna minulost, ale tam lehce tahal a 2lete dite se ho balo, majtelciny deti take kousal- a namame k dispozici zadnou kruhovku, a kdyz jsem ho se sedlem vedla, i na voditku, vzpinal se, chtel utect, vykopaval,... Majitelku kdyz se pokusi kousnout, necim co ma po ruce ho uderi, takze se ji boji a ma z ni respekt, ma totis asi 2metraky... 8-| kdyz jsem zezacatku bicik nemela, bylo to lepsi, a za kazdou pobidku bicikem mi neco provede... :( 8-} ale od prazdne ohrady, kdyz nechtel jit, se proste tocil do kolecka, ale zastavila jsem ho, par sekund stal, pobidla jsem ho a sel, to bych tam jinak stala doted :( :-~ a na lonzi verim, ze by to neslo ani nahodou.Majitelka ma jeste Alexe, 6ti leteho Anglicaka, ma pres 170kvh, si myslela ze ho ani nedoatanu od domu, na nekolik pobidek sem ho rozchodila, byla jsem na nem poprve, takze jsem nevedela jak je jemny atd.. a po asi 15minutach jsme i klusali, rekla bych, ze je to 20ti lety skolak, pry se i vzpina, a se mnou cekala, ze hned me shodi... ALE MOOOC DEKUJI ZA ODPOVEDI!!! 8-} :-)
Ahoj všichni, mooc prosíím o rady!Mám nastarost 5letého silného hřebce, kříženec fells.Ze začátku byl hodný, milý, ale teď, když k němu přijdu, hned mě chce kousat,čistím jim na dvorku(mají větší stáj a jen dvorek s malým poníčkem) a on stále chodí za mnou a kouše do mě, kope mě, shazuje mi kolečko atd. Když jezdíme, sedlala jsem ho v chůzi, je nezastavitelný, ale ted si ho na to přivazuji ve stáji, nenosí udidlo, majitelka mu ho dává jen na občasné tahání trávy, sena apd. a to má odřenou hubu, takže ho nedáváme.Když chci nasednou, trvá to nejméně deset minut, než ho zastavim.Kousek od domu jde hezky, ale potom nechce jít nikam, kam chci ja, jen k ohradě koním, odkud potom nechce odejít a jančí tamachce mě shodit.Když jdeme jinam, tam se rozcválá, chce mě shodit, jen se pást, za každou pobídku mě kousne nebo vyhodí.Dkonce když jsem ho naposled chtělaodvést domu pěšky, jak mi majitelka radila, když se točí v jednom kolečku, jen kde chce on, sesedla jsema vedla ho, jenže on ani se nechce nechat vzít, kouše, vzpíná se , poté mi vytrhnul z otěží, otočilse, asi 8x po mě zadníma vykopl a utekl.Chila jsem ho, ale bylo to strašné. PROSÍM O JAKOUKOLIV ODPOVED!!!PROSÍM NAPISTE, JAK TO MÁM ZKUSIT(kruhovku ani jizdarnu, vybeh nemaji, a druheho jezdces koněm také ne) PROSÍM NAPIŠTE!!! :_( :_( :_(
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?