Diskuze Proces

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Eliška (22.06.2011 23:46:09) napsal: Můžu sloužit jen pořízením psa z útulku... Vypadalo to prostě: zvolili jsme blízký útulek, zajeli tam a zadali parametry: štěně. A dostali jsme na výběr. Prvně podle fotek a pak s předváděčkou. Vybrali jsme si, zaplatili tři sta korun a jeli dom. Naše fenka byla malá, její jediný handicap byl v tom, že se neuměla mazlit (vyrůstala bez mamky). Ale domazlili jsme ji. Taky byla "zblblá" z kotce, ale postupně přestala narážet do věcí a naučila se odhadovat vzdálenosti. S dospělým zvířetem by to asi chtělo víc trpělivosti, může mít různé zlozvyky, být bázlivé... Ale nevím, snad vás samo navede, ne? :) Osobně bych z toho ale nedělala vědu, útulky se zvířat zbavují rády. Přijedete, vyberete, jedete. Není to adopce děcka. Který útulek, to mi přijde úplně jedno. Zvířata sbírají z širokého okolí a žádný estetický klíč na to snad nemají. Každopádně hodně radosti s čičinou přeju :) BTW ty útulky tomu neříkají "osvojení". Říkají "Výdej zvířat". To mi přijde popisné k tomu, jak to probíhá :)
Bella+Edward (10.06.2011 14:18:51) napsal: Dobrý den, hledala jsem v různých článcích, ale nenalezla jsem ten pravý, co mi mou otázku zodpověděl. Ptám se proto zde na diskuzi. Jak vlastně probíhá proces osvojení kočičky z útulku - od zamluvení, přes návštěvu, až po nový život? Druhá otázka je podle mne věcí názoru, ptám se totiž, zda je lepší vybrat si útulek v blízkosti mého bydliště, nebo se tím nemám řídit a vybírat si zejména podle vkusu z webových stánek všech útulků v ČR? Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc Já mám z útulku kočky dvě. Pokud chcete kočku z útulku, je jedno z kterého. Ale měl by to být alespoň útulek, kam se nebudete "bát vstoupit" - hygiena, způsob jednání s klientem apod. Jinak proces je jednoduchý - přijdete, vyberete, odejdete. Chápu, že to vždy nejde, ale doporučuji si při výběru kočky všímat jejího celkového vzhledu, zda ji např. neteče z očí, nosu ,zda se chová "aktivně" apod. O zamlouvání nic nevím, koček mívají tyto útulky dostatečnou zásobu. Většinou jsou kočky z útulku zadarmo , pak je slušnost za to přinést nějaký ten dárek - např. nějaké to krmení pro kočky (v přiměřeném množství pochopitelně, je jasné, že nebudete krmit celý útulek). No a pak už můžete čekat, co vám z toho vyroste za mazlíka nebo čerta.
Bella+Edward (10.06.2011 14:18:51) napsal: Dobrý den, hledala jsem v různých článcích, ale nenalezla jsem ten pravý, co mi mou otázku zodpověděl. Ptám se proto zde na diskuzi. Jak vlastně probíhá proces osvojení kočičky z útulku - od zamluvení, přes návštěvu, až po nový život? Druhá otázka je podle mne věcí názoru, ptám se totiž, zda je lepší vybrat si útulek v blízkosti mého bydliště, nebo se tím nemám řídit a vybírat si zejména podle vkusu z webových stánek všech útulků v ČR? Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc Já mám z útulku kočky dvě. Pokud chcete kočku z útulku, je jedno z kterého. Ale měl by to být alespoň útulek, kam se nebudete "bát vstoupit" - hygiena, způsob jednání s klientem apod. Jinak proces je jednoduchý - přijdete, vyberete, odejdete. Chápu, že to vždy nejde, ale doporučuji si při výběru kočky všímat jejího celkového vzhledu, zda ji např. neteče z očí, nosu ,zda se chová "aktivně" apod. O zamlouvání nic nevím, koček mívají tyto útulky dostatečnou zásobu. Většinou jsou kočky z útulku zadarmo , pak je slušnost za to přinést nějaký ten dárek - např. nějaké to krmení pro kočky (v přiměřeném množství pochopitelně, je jasné, že nebudete krmit celý útulek). No a pak už můžete čekat, co vám z toho vyroste za mazlíka nebo čerta.
Bella+Edward (10.06.2011 14:18:51) napsal: Dobrý den, hledala jsem v různých článcích, ale nenalezla jsem ten pravý, co mi mou otázku zodpověděl. Ptám se proto zde na diskuzi. Jak vlastně probíhá proces osvojení kočičky z útulku - od zamluvení, přes návštěvu, až po nový život? Druhá otázka je podle mne věcí názoru, ptám se totiž, zda je lepší vybrat si útulek v blízkosti mého bydliště, nebo se tím nemám řídit a vybírat si zejména podle vkusu z webových stánek všech útulků v ČR? Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc Já mám z útulku kočky dvě. Pokud chcete kočku z útulku, je jedno z kterého. Ale měl by to být alespoň útulek, kam se nebudete "bát vstoupit" - hygiena, způsob jednání s klientem apod. Jinak proces je jednoduchý - přijdete, vyberete, odejdete. Možná, že s vámi sepíší předávací protokol. O zamlouvání nic nevím, koček mívají tyto útulky dostatečnou zásobu. Většinou jsou kočky z útulku zadarmo , pak je slušnost za to přinést nějaký ten dárek - např. nějaké to krmení pro kočky (v přiměřeném množství pochopitelně, je jasné, že nebudete krmit celý útulek). No a pak už můžete čekat, co vám z toho vyroste za mazlíka nebo čerta
Bella+Edward (10.06.2011 14:18:51) napsal: Dobrý den, hledala jsem v různých článcích, ale nenalezla jsem ten pravý, co mi mou otázku zodpověděl. Ptám se proto zde na diskuzi. Jak vlastně probíhá proces osvojení kočičky z útulku - od zamluvení, přes návštěvu, až po nový život? Druhá otázka je podle mne věcí názoru, ptám se totiž, zda je lepší vybrat si útulek v blízkosti mého bydliště, nebo se tím nemám řídit a vybírat si zejména podle vkusu z webových stánek všech útulků v ČR? Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc Já mám z útulku kočky dvě. Pokud chcete kočku z útulku, je lepší si vybrat nějaký útulek, který je tak trochu "na úrovni". My jsme si např. vybrali útulek, který spravuje přímo město a místní ZOO, takže to má výhodu, že osvojené zvíře je prohlédnuté veterinářem, a ještě to má ty výhody, že pokud vám zvíře do 14 dnů onemocní, máte u pověřených lékařů ošetření a léčbu zdarma, a ještě tento útulek hradí případnou kastraci. Jinak proces je jednoduchý - přijdete, vyberete, odejdete. Možná, že s vámi sepíší předávací protokol. O zamlouvání nic nevím, koček mívají tyto útulky dostatečnou zásobu. I když jsou kočky z útulku zdarma, je dobré za to přinést nějaký ten dárek - např. několik konzerv, granule apod. No a pak už můžete čekat, co vám z toho vyroste za mazlíka nebo čerta.
Bella+Edward (10.06.2011 14:18:51) napsal: Dobrý den, hledala jsem v různých článcích, ale nenalezla jsem ten pravý, co mi mou otázku zodpověděl. Ptám se proto zde na diskuzi. Jak vlastně probíhá proces osvojení kočičky z útulku - od zamluvení, přes návštěvu, až po nový život? Druhá otázka je podle mne věcí názoru, ptám se totiž, zda je lepší vybrat si útulek v blízkosti mého bydliště, nebo se tím nemám řídit a vybírat si zejména podle vkusu z webových stánek všech útulků v ČR? Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc Můžu sloužit jen pořízením psa z útulku... Vypadalo to prostě: zvolili jsme blízký útulek, zajeli tam a zadali parametry: štěně. A dostali jsme na výběr. Prvně podle fotek a pak s předváděčkou. Vybrali jsme si, zaplatili tři sta korun a jeli dom. Naše fenka byla malá, její jediný handicap byl v tom, že se neuměla mazlit (vyrůstala bez mamky). Ale domazlili jsme ji. Taky byla "zblblá" z kotce, ale postupně přestala narážet do věcí a naučila se odhadovat vzdálenosti. S dospělým zvířetem by to asi chtělo víc trpělivosti, může mít různé zlozvyky, být bázlivé... Ale nevím, snad vás samo navede, ne? :) Osobně bych z toho ale nedělala vědu, útulky se zvířat zbavují rády. Přijedete, vyberete, jedete. Není to adopce děcka. Který útulek, to mi přijde úplně jedno. Zvířata sbírají z širokého okolí a žádný estetický klíč na to snad nemají. Každopádně hodně radosti s čičinou přeju :)
Dobrý den, hledala jsem v různých článcích, ale nenalezla jsem ten pravý, co mi mou otázku zodpověděl. Ptám se proto zde na diskuzi. Jak vlastně probíhá proces osvojení kočičky z útulku - od zamluvení, přes návštěvu, až po nový život? Druhá otázka je podle mne věcí názoru, ptám se totiž, zda je lepší vybrat si útulek v blízkosti mého bydliště, nebo se tím nemám řídit a vybírat si zejména podle vkusu z webových stánek všech útulků v ČR? Chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co už tuto cestu podnikli. Děkuji moc
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?