Diskuze Procházky

Opravdu chcete smazat tento příspěvek?

Kime (29.12.2012 09:33:12) napsal: A chodíš vždycky jenom s ním? Zkus ho vzít ven s koňským kamarádem, ať nemá pocit, že mu stádo utíká a cítí podporu v někom zkušenějším... Až když bude zvládat chodit s jiným koněm, tak ho brát na procházku bez něj. No a chválit, chválit a neustupovat, přidám na závěr otřepanou radu o práci se zvířaty :D Na konci co jsem psala je napsáno že chodím s jinými koňmi. A chválim ho pořád prostě nevím co s ním..
kikuska.123b (28.12.2012 00:43:55) napsal: Ahoj, moje hříbátko( 8měsíců) se před měsícem odstavilo, všechno zvládal v pohodě. Žádný stres prostě nic ani mámu nehledal. Problém je v tom že si na nové kamarádky tak zvykl že když s ním chci jít na procházku tak protestuje, prostě se zastaví a jestli chci nebo nechci toho nezajímá. Chodím s ním třeba jen kolem ohrady to už docela zvládá, ale jednou jsem ho vzala po cestě trošku dál, nejdřív byl v pohodě pak začal pobíhat a nakonec mě táhl po ledu že jsem jela za ním. Jinak když jdou kobči ven na vyjížďku tak si ho beru na ruku, to je všechno ok. Prosím o pomoc :( Děkuji moc za všechny rady.. Nedávno jsem byla na kurzu Václava Bořánka. I když s mnoha jeho metodama nesouhlasím, má i mnoho skvělých myšlenek a tipů co se mi líbí. Jedna pro tento případ: "Pokud s vámi kůň nechce ven, nebo tam jančí, ale v přítomnosti jiných koní to nedělá, znamená to že se s vámi necítí v bezpečí.". Zkus si nad tím popřemýšlet. Mám 7měsíční klisničku, řešíme něco podobného.Jak s ní trávíš čas? Jenom ji bereš ven? hraješ si s ní, mazlíš jí, přistupuješ k ní autoritativně? Rada za mně: hříbátko zásadně neňuňat, jednat s ním jako s dospělým koněm. Dále, dělat už s takto malým výcvik, ale jen pár drobných pokroků jako např. následuje tah vodítka, nechá se sahat atd. Je potřeba vybudovat důvěru. Přicijen, nejsme koně, jsme pro ně něco cizího. Chce to pomalu postupně. Říkáš že po čase už zvládl chodit kolem ohrady, no vždyť to je skvělé!!! Dřív nešlo ani to :) Sice tam ještě nejste, ale už jste tomu blíž než včera. Raduj se z malých kroků! Vždyť je to malé, vážně je potřeba aby takhle rychle udělal takový skok ve výcviku? Jistě ne ;) Dej mu čas. Pomalu, postupně, neudělat další krok pokud nezpečně a klidně neumí ten předchozí. Dále lze posilovat sebedůvěru koně pomalým navykáním na věci/jevy jež ho od přírody děsí. Větší odvaha a klid se pak promítne i do procházek. Držím palce :)
Ahoj, moje hříbátko( 8měsíců) se před měsícem odstavilo, všechno zvládal v pohodě. Žádný stres prostě nic ani mámu nehledal. Problém je v tom že si na nové kamarádky tak zvykl že když s ním chci jít na procházku tak protestuje, prostě se zastaví a jestli chci nebo nechci toho nezajímá. Chodím s ním třeba jen kolem ohrady to už docela zvládá, ale jednou jsem ho vzala po cestě trošku dál, nejdřív byl v pohodě pak začal pobíhat a nakonec mě táhl po ledu že jsem jela za ním. Jinak když jdou kobči ven na vyjížďku tak si ho beru na ruku, to je všechno ok. Prosím o pomoc :( Děkuji moc za všechny rady..
kikuska.123b (28.12.2012 19:38:01) napsal: děkuji moc :) Už jsem to taky zkoušela jenže on už pak nechce ani ten pamlsek :( :/ Zatne zuby a do huby nedá už nic.. Tak tohle u mý kobyly neznám, že by si nevzala pamlsek, ta se mi minule nakláněla i po klobáse s horčicí :D Znám pár koní, který jsou opravdu závisláci a od koní se opravdu netrhnou :( je to ale furt hříbě, dá se hodně naučit :) možná bych si s nim zkoušela ze začátku hodně hrát a jiné:) aby věděl že ty jsi jeho kamarád a opravdu mu s tebou nic nehrozí :) je to asi práce na dlouho, ale svojí kobylu jsem hodně učila potom co jsemsi jí koupila a bylo jí v tu dobu 6 let a někdy jsem opravdu koukala za jak krátkou dobu vše pochopila :)
Kime (29.12.2012 12:02:11) napsal: Aha, promiň, jsem asi vážně přisleplá - četla jsem to třikrát a neviděla jsem to tam :) Nemáš třeba nějakou oddělenou pastvinu, kde bys ho mohla vždycky nechat na chvíli samotnýho? Jenom nějak dostat tam (můžeš ho tam odvézt s dalším koněm a toho pak vzít pryč), aby byl zkrátka z dohledu ostatním koním (třeba jim nasypat něco dobrého za stromy, kde je neuvidí) a být na tom místě s ním. Pár minutek, pěkně chváli a pak ho vrátit, podle toho, jak se bude malej cítit. Aby si spojil, že se vždycky zase vrátí, ale mezitím prožije něco zajímavýho a svět se nezboří. Je to jenom nápad, možná jsi to už zkoušela a nebo to nebude fungovat, ale lepší něco než nic... V pohodě ;) No právě že to je jen jedna ohrada =( Když jś ním jdu sama tak s ním chodím za stromy, jestli na ně vidí tak je to v pohodě. Jestli ne začne hysterčit..:(
kikuska.123b (29.12.2012 11:35:18) napsal: Na konci co jsem psala je napsáno že chodím s jinými koňmi. A chválim ho pořád prostě nevím co s ním.. Aha, promiň, jsem asi vážně přisleplá - četla jsem to třikrát a neviděla jsem to tam :) Nemáš třeba nějakou oddělenou pastvinu, kde bys ho mohla vždycky nechat na chvíli samotnýho? Jenom nějak dostat tam (můžeš ho tam odvézt s dalším koněm a toho pak vzít pryč), aby byl zkrátka z dohledu ostatním koním (třeba jim nasypat něco dobrého za stromy, kde je neuvidí) a být na tom místě s ním. Pár minutek, pěkně chváli a pak ho vrátit, podle toho, jak se bude malej cítit. Aby si spojil, že se vždycky zase vrátí, ale mezitím prožije něco zajímavýho a svět se nezboří. Je to jenom nápad, možná jsi to už zkoušela a nebo to nebude fungovat, ale lepší něco než nic...
kikuska.123b (28.12.2012 19:38:01) napsal: děkuji moc :) Už jsem to taky zkoušela jenže on už pak nechce ani ten pamlsek :( :/ Zatne zuby a do huby nedá už nic.. A chodíš vždycky jenom s ním? Zkus ho vzít ven s koňským kamarádem, ať nemá pocit, že mu stádo utíká a cítí podporu v někom zkušenějším... Až když bude zvládat chodit s jiným koněm, tak ho brát na procházku bez něj. No a chválit, chválit a neustupovat, přidám na závěr otřepanou radu o práci se zvířaty :D
Romísek (28.12.2012 18:10:45) napsal: Ahoj moje kobyla mi to taky dělala, závisláci :) Trénovala jsem to a teď není vůbec žádný problém s ní kamkoliv jít :) Když jsem se sní chtěla jít projít, tak mi začala házet kozly, vykopávat a jiné až se mi vytrhla a utíkala zpátky za koňma. Pořídila jsem si na ní řetízek, ptž byla trošku tank..což na hříbě samozřejmě nemůžeš, chodily jsme také první kolem ohrady, pak dál a dál, musíš chválit za každý krůček a dávat pamlsky za všechno dobré co udělá:) Teď už řetízek nepoužívám vůbec. děkuji moc :) Už jsem to taky zkoušela jenže on už pak nechce ani ten pamlsek :( :/ Zatne zuby a do huby nedá už nic..
Ahoj moje kobyla mi to taky dělala, závisláci :) Trénovala jsem to a teď není vůbec žádný problém s ní kamkoliv jít :) Když jsem se sní chtěla jít projít, tak mi začala házet kozly, vykopávat a jiné až se mi vytrhla a utíkala zpátky za koňma. Pořídila jsem si na ní řetízek, ptž byla trošku tank..což na hříbě samozřejmě nemůžeš, chodily jsme také první kolem ohrady, pak dál a dál, musíš chválit za každý krůček a dávat pamlsky za všechno dobré co udělá:) Teď už řetízek nepoužívám vůbec.
Ahoj moje kobyla mi to taky dělala, závisláci :) Trénovala jsem to a teď není vůbec žádný problém s ní kamkoliv jít :) Když jsem se sní chtěla jít projít, tak mi začala házet kozly, vykopávat a jiné až se mi vytrhla a utíkala zpátky za koňma. Pořídila jsem si na ní řetízek, ptž byla trošku tank..což na hříbě samozřejmě nemůžeš, chodily jsme také první kolem ohrady, pak dál a dál, musíš chválit za každý krůček a dávat pamlsky za všechno dobré co udělá:)
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?